banner324

Çerkezköy Polisi’nden kaçış yok!
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ilçedeki güvenliği sağlamak adına gece gündüz çalışırken ilçede meydana gelen bazı olayların şüphelilerini tespit ederek adalete teslim etti. Öte yandan geçtiğimiz günlerde de uyuşturucu madde satımına yönelik yaptığı operasyonla da satıcılara gözdağı veren emniyetten yapılan açıklamada, “Ülkemiz ekonomisine ve insan sağlığına büyük zarar veren kaçakçılık ile etkin mücadele kapsamında uyuşturucu kullanan ve ticaretini yapan şahıslara karşı mücadelemiz, İlçemiz genelinde meydana gelen asayiş olaylarının aydınlatılması, ile ilgili çalışmalarımız azim ve kararlılıkla devam edecektir.” denildi.

ŞÜPHELİLER BELİRLENDİ

Dün yapılan yazılı basın açıklamasında, 13.08.2016 günü saat 22.10 sıralarında idaremiz GOP Mahallesi Güveniş caddesinde faaliyet gösteren Türk Metal Sendikasında meydana gelen faili meçhul olayı (S.K) ve (E.K.) nin gerçekleştirdiği tespit edilmiş şüpheliler hakkında adli işlem yapılmıştır. 22.08.2016 günü meydana faili meçhul olayla ilgili olarak yapılan çalışmalarda olayı firari şüpheli (A.T) isimli şahsın gerçekleştirdiği tespit edilmiştir. Firari şüphelinin aranmasına devam edilmektedir. Öte yandan 01.09.2016 günü saat 06.00 sıralarında İlçemiz Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi, Atatürk caddesinde faili meçhul şahıs veya şahıslar tarafından işyerine girilerek elektronik eşya çalınması olayı ile ilgili olarak yapılan çalışmalarda olaya karıştığı tespit edilen (V.D) ve (V.C) yakalanarak adli mercilere sevk edilmişler. Şüpheliler ilk sorgulamalarına müteakip serbest bırakılmışlardır.ADLİ MERCİLERE SEVK EDİLDİLER

Yapılan yazılı basın bildirisinin devamında ise, 12.09.2016 günü meydana gelen faili meçhul oto hırsızlığı olayı ilgili olarak yapılan çalışmalardan olayı şüpheli (Y.E.O.) isimli şahsın gerçekleştirdiği tespit edilmiş şüpheli İstanbul ilinde yakalanarak İlçe Emniyet Müdürlüğümüze getirilmiş ve sevk edildiği adli mercilerce ilk sorgulamasına müteakip serbest bırakılmıştır. 19.09.2016 günü müşteki (H.T)’a ait yaklaşık 500000 TL değerindeki 53 büyükbaş hayvanı adına satmak üzere açık kimliklerini bilmediği Anıl ve Ramazan isimli şahısları verdiği ancak daha sonra şahıslar ile irtibatının koptuğunu şikayetçi olduğunu beyan etmiştir. Yapılan çalışmalar neticesinde (M.K.),(A.C.), (Ö.C.) ve (E.C.) isimli şahısların gerçekleştirdiği tespit edilmiştir. (M.K.) 22.09.2016 günü yakalanmış ve ifadesine müteakip salıverilmiş, şüpheli (A.C.) 24.09.2016 günü Kırklareli Pınarhisar ilçesinde yakalanarak İlçe Emniyet Müdürlüğümüze getirilmiş ve gözaltına alınmıştır şahıs sevk edildiği adli mercilerce ilk sorgulanmasına müteakip tutuklanmıştır. Diğer firari şüpheliler (Ö.C.) ve (E.C.)’ın aranmasına devam edilmektedir. 25.09.2016 günü meydana gelen faili meçhul hırsızlık olayı ile ilgili olarak yapılan çalışlarda olayı (S.Y.)’nın gerçekleştirdiği tespit edilmiş. S.S.Ç yakalanarak sevk edildiği adli mercilerce serbest bırakılmıştır. 02.10.2016 günü Parada Sahtecilik olayından yakalanan (Y.Ç.) isimli şahıs çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Tekirdağ 1 nolu T tipi cezaevine teslim edilmiştir. 30.09.2016 günü idaremizde faaliyet gösteren Migros mağazasından Hırsızlık yapan (M.Ç.) ve (S.M.) isimli şahıslar yapılan çalışmalar neticesinde 02.10.2016 günü yakalanmış. Şahıslar çıkarıldıkları mahkemece ilgili dosyadan serbest kalmış. (M.Ç.) isimli şahıs cezaevi firarisi olmasından dolayı tutuklanarak Tekirdağ 2 nolu T tipi cezaevine teslim edilmiştir. 02.10.2016 günü idaremizde faaliyet gösteren Migros mağazasından Hırsızlık yaparken Suçüstü yakalanan (E.E.) ve (Ş.Ç.) isimli şahıslar çıkarıldıkları mahkemece serbest kalmıştır. Ayrıca 02.10.2016 günü idaremizde faaliyet gösteren DMR süpermarketten Hırsızlık yaparken Suçüstü yakalanan (A.R.Ö), (E.K.), (A.Y.) ve (O.Ş.) isimli şahıslar çıkarıldıkları mahkemece serbest kalmıştır.
 
FARE TUTUKLANDI

Geçtiğimiz günlerde ise İlçemizde faaliyet gösteren Halk Bankası Şubesi ile Ziraat Bankası Girişimci Dinamik Şubesi ATM’leri para çıktı yerlerine metal aparat yapıştırılarak, ATM den para çekmek için işlem yapan şahısların işlemlerini tamamladıkları sonra paralarını alamadıkları bilahare metal aparatların şüpheliler tarafından sökülerek müştekilere ait paraların alındığı tespit edilmiştir.Güvenlik kamera kayıtlarından yola çıkılarak şahsın eşkali tespit edilmiş, ekiplerimiz tarafından eşkal üzerinde araştırmalarımız devam edilmekte iken İlçemiz Atatürk caddesi Halk Bankası bankamatikleri önünde 01.10.2016 günü saat: 21.30 sıralarında personelimiz tarafından eşkal ile uyuştuğu şüphesi üzerine (S.Ç.) isimli şüpheli şahıs yakalanmıştır. Güvenlik kamera kayıt görüntüleri karşılaştırıldığında her iki Banka Şubesi ATM sinde söz konusu olayı gerçekleştiren şahsın (S.Ç.) olduğu tespit edilmiştir. Şüphelinin üzerinden 1 adet ATM lerin para bölmesini kapatmak için tasarlanmış üzerinde yapıştırıcı olan metal aparat, 1 Adet aparatı sökmek için kullandığı bıçak ve 3325 TL para elde edilerek muhafaza altına alınmıştır.Bu kapsamda tahkikat genişletildiğinde şüphelinin yine bir bayan şahıs ile ilçemize 34 DK 9689 plaka sayılı araç ile geldiği ve bu bayan ile birlikte hareket ettikleri tespit edilmiştir. Bayan şahsın şüphelinin eşi (D.G.) olduğu tespit edilmiştir. Aynı gece saat: 03.40 sıralarında (D.Ç.) ve yanında (V.T.) isimli şahıslarda görevlilerimize yakalanarak gözaltına alınmıştır. Araç içerisinde yapılan aramada; 12 Adet metal aparatlar ve yapıştırıcılar elde edilmiştir. (S.G.) eşi (D.G.) ve (V.T.) gözaltına alınarak sevk edildiği adli mercilerce ilk sorgulamasına müteakip  (S.G.) ve (D.G.) tutuklanmış, diğer şüpheliler serbest bırakılmıştır.BÜYÜK OPERAYON

Son olarak yine geçtiğimiz günlerde Bağlık Mahallesi’nde yapılan operasyonda Uyuşturucu madde Ticaretine yönelik İlçemiz Sulh Ceza Hakimliğinden 05.10.2016 günü alınan arama kararına istinaden yapılan operasyon neticesinde; 1985 doğumlu (M.K.) isimli şahsın; Hükümlü veya Tutuklunun Kaçması, iki Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma veya Sağlama, bir Basit Yaralama, bir Yaralama, iki Hırsızlık ve bir Konut Dokunulmazlığını İhlal Etme Olmak üzere toplam 8 suçtan arandığı,  2003 doğumlu (S.K.) isimli şahsın; üç hırsızlık suçdan, 1999 doğumlu (S.E.) isimli şahsın; bir hırsızlık suçundan, 1989 doğumlu (K.A) isimli şahsın; bir Yaralama suçundan arandığı tespit edildi.  Ayrıca 1996 doğumlu (İ.Ö) isimli şüpheli şahıs, 1994 doğumlu (K.D.) isimli şüpheli şahıs, 1994 doğumlu (K.D.) isimli şüpheli şahıslarda gözaltına alınırken, yakalanan şüphelilerden (İ.Ö.) isimli şahsın ikametinden uyuşturucu madde, uyuşturucu madde satımından elde edildiği değerlendirilen 5 ve10 TL banknotlardan oluşan 200 TL para, Çalıntı olduğu değerlendirilen 2 Adet laptop bilgisayar,1 Adet tablet ele geçirilerek muhafaza altına alınmıştır. Operasyon esnasında yakalanan şahısların yakalanmasına engel olmak isteyen  (F.C.) isimli şahıshakkında tahkikat evrakı tanzim edilmiştir. Yakalanan Şüphelilerin olayla ilgili olarak savunmaları alınmış, haklarında yakalama emri bulunan şüpheliler adli mercilere sevk edilmiş şüphelilerden  (M.K.) tutuklanarak cezaevine konulmuştur. Yine şüpheliler (İ.Ö.) ve (K.D.) ise Çorlu KOM Grup Amirliğince Haklarında işlem yapılmak üzere gözaltına alınmışlardır.
 
22 ŞÜPHELİDEN 14’Ü CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Eylül ayı içerisinde hakkında yakalama emri bulunan 22 şüpheli yakalanmış yakalanan bu şüphelilerden 14’ü cezaevine konulmuştur. 03.10.2016 günü ekiplerimizce yapılan çalışmalar sonucunda Taksirle Birden Fazla Kişinin Yaralanmasına Sebep Olma suçundan 2 Yıl 16 Ay kesinleşmiş Hapis cezası bulunan (K.Y.) isimli şahıs yakalanarak çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Tekirdağ Açık Ceza evine teslim edilmiştir.

AZİMLE DEVAM EDECEKTİR

İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan son açıklamada ise, “Ülkemiz ekonomisine ve insan sağlığına büyük zarar veren kaçakçılık ile etkin mücadele kapsamında uyuşturucu kullanan ve ticaretini yapan şahıslara karşı mücadelemiz, İlçemiz genelinde meydana gelen asayiş olaylarının aydınlatılması, ile ilgili çalışmalarımız azim ve kararlılıkla devam edecektir.” denildi.

Çerkezköy Bakış

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner265

banner264

sanalbasin.com üyesidir