15 Temmuz sergisi açıldı

AK Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı tarafından 15 Temmuz ve sonrasında süren ‘Demokrasi Nöbeti’nde çekilen fotoğraflar “15 Temmuz Destanı” adı altında Belediye meydanında sergilendi.

15 Temmuz sergisi açıldı
banner301

banner287
Çerkezköy Bakış - Serginin açılışını, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkan Yardımcısı Ercan Erdoğan, AK Parti Çerkezköy İlçe Gençlik Kolları Başkanı Rengin Güler, partililer ile vatandaşlar katıldı. Serginin açılışında konuşan Güler, “15 Temmuz gecesi, ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi, Cumhuriyetimizi, aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş, milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakar millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardır. Ancak, milletimiz, 15 Temmuz 2016 FETÖ darbe girişimini, sayın Cumhurbaşkanımızın halkı meydanlara davet etmesi, halkın devletiyle ve hükümetiyle birlikte dik durmasıyla önlemiştir. Bu tür anti-demokratik girişimlere ve terör örgütü yapılanmalarına karşı daha güçlü ve kararlı olan Yüce Milletimiz,  vatanperverliğini dünyaya örnek olacak şekilde sergilemiştir.”dedi.
Güler, açıklamasını şöyle sürdürdü: Şehitlerimiz ve gazilerimiz, 15 Temmuz gecesi, cesaretleriyle, dirayetleriyle, kararlı ve dik duruşlarıyla tarih yazdılar. Hiç şüphesiz ki, şehitlerimiz, kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir. 15 Temmuz’u unutmamak ve unutturmamak için “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü” kapsamında açtığımız fotoğraf sergimiz ile aziz şehitlerimizi her yıl 15 temmuz günü hatırlayacak ve hatıralarını gelecek nesillere aktaracağız.15 Temmuz’da, meydanlarda, tüm fertleriyle tek yürek olmuş kahraman Türk milleti, ülkeyi bölmek isteyen saldırganlara karşı  Çanakkale’de, Dumlupınar’da ne cevap vermişse aynı cevabı vermiştir. İradesini bir avuç darbeciye çiğnetmeyen yüce Türk milleti bu darbe girişiminde de, tıpkı bin yıl önce Malazgirt’te 717 yıl önce Söğüt’te, 563 yıl önce İstanbul’da, 94 yıl önce bütün Anadolu coğrafyasında olduğu gibi, Anadolu topraklarını istikbali olarak gördüğünü, bu coğrafyayı vatan olarak sahiplenme konusundaki kararlılığını bir kez daha ortaya koymuştur. Türk siyasi tarihinde kara birer leke olarak hatırlayacağımız darbe dönemlerinin ardından, Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde zafer, değiştirilemez biçimde demokrasinin olmuştur. Bu duygu ve düşüncelerle AK Parti Çerkezköy Gençlik Kolları Başkanı olarak değil bu mücadelenin bir neferi, bu aziz milletin ve bölünmez vatanın bir evladı olarak tüm Çerkezköy’lü hemşerilerimizi 15 Temmuz aksamı meydanlara davet ediyorum.”dedi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459