AK Parti esnaf ziyaretlerini sürdürüyor

AK Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı kısa bir süre ara verdiği esnaf ziyaretlerine yeniden başladı. Butçular Sokak üzerinde bulunan kahvehane ve esnafları ziyaret eden AK Partililer, vatandaşların sıkıntılarını dinleyerek kendilerinden bir istekleri olup olmadığını sordular.

AK Parti esnaf ziyaretlerini sürdürüyor
banner301
• EMRAH ÇOĞALAN
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Esnaf ziyaretlerine kısa bir ara veren AK Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı, önceki gün Butçular Sokak üzerinde ziyaretlerine yeniden start verdi.
BUTÇULAR SOKAK’TAN BAŞLADILAR
AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcıları Habip Bilgin ile Dr. Gökhan İnce, Belediye Meclis Üyesi Zafer Erdağ, AK Parti Çerkezköy İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Çerkezköy İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Can Danyeli, İlçe Gençlik Kollarından partililer önceki gün saat 13.30’da esnaf ziyaretlerine Butçular Sokak’tan başladı.
AK PARTİLİLERİ GÜLER YÜZLE KARŞILADILAR
Ziyarete Gazi Osman Paşa Mahallesi Butçular Sokak üzerinden başlayan partililer sokak üzerinde bulunan kahvehaneleri ziyaret ederek burada bulunan vatandaşlara kendilerinden bir istekleri olup olmadığını sordular. Sokak üzerinde bulunan tüm kahvehaneleri ziyaret eden AK Partililer kahvehanede bulunan tüm vatandaşlarla tokalaşarak kısa süre sohbet ettiler.
BURADAKİ OLANAKLAR İZMİR’DE YOK
Ziyaret esnasında engelli bir vatandaşı gören AK Partililer, adının Oğuzhan Arslan olduğu öğrenilen engelli gençle bir süre sohbet etti. Kendisinin İzmir’den misafir olarak geldiği belirten Oğuzhan Arslan, “lise mezunuyum. Devletimiz ‘60 bin engelli işe alınacak’ dedi ama daha sonra bu sayı 40 binlere kadar indi ve hala beklemedeyim. İşçi alımları gazetelerde ilan olarak duyurulmuyor. Engelliler için yapılan sınavlar çok iyi. Ne olursa olsun engellilerin her zaman ön planda tutulması lazım. Çerkezköy’de engelliler için olan şu anda İzmir’de yok. Ancak çoğu kaldırımlar çok yüksek ve başkalarından yardım almadan bu kaldırımlardan çıkamıyorum. Diğer taraftan engelli rampaları çok güzel olmuş ama o kısımlara da araçlar park ettiği için bizler için sıkıntı oluşturuyor’’diye konuştu.“ELİMİZDEN GELDİĞİNCE ÇÖZÜME KAVUŞTURUYORUZ’’
banner287
Engelli Oğuzhan Arslan’ın sıkıntılarını dile getirmesinin ardından konuşan Çerkezköy Belediye Başkanı Dr.Gökhan İnce ise, şu ana kadar 7 bin 500 atamanın yapıldığını ve atamaların peyderpey devam edeceğini belirterek, “kısa bir zamanda yeni bir atamalar daha olacak. Peyderpey bunlar devam edecek. Sizler bize şikayetlerinizi bildireceksiniz ki bizler de ona göre çözümler üretmeye çalışalım. Engelliler için rampalar yaptık ama araçlar o kısımların önüne park ederek engelli vatandaşlarımızı zor durumda bırakıyorlar. Sizler değil asıl o insanlar zeka engelli insanlardır. Her şey zamanla düzelecek. Önümüzdeki günlerde özellikle ana arterlerde paralı park uygulamasına geçeceğiz. Bununla birliktede sıkı bir denetime gireceğiz. Engelli rampalarının da önüne araba konulmasının da önüne geçmiş olacağız. Elimizden geldiğince engellilerin sorunlarını çözüme kavuşturmaya çalışıyoruz. Tüm çalışmalar birden bire gerçekleşmiyor. Hükümette engellilerin yanında Türkiye de ciddi bir dönüşüm var. İnşallah el ve gönül birliğiyle her şeyin üstesinden geleceğiz” cevabını verdi.“TÜM SIKINTILAR ÇÖZÜME KAVUŞTURULACAK’’
Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı Habip Bilgin ise “atamalar yapılırken, KPSS puan sıralamasına göre yapılıyor. Şu anda özel sektörde sıkıntı var. Her şey zamanla yoluna girecektir bundan asla şüpheniz olmasın” şeklinde konuşurken, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ ise, “AK Parti hükümetinden önce bu tür çalışmalar yoktu. Hükümetimiz her şeyin en iyisini yapmaya çalışıyor. Özellikle de engelli vatandaşlarımıza çok daha fazla değer veriyor. Hiçbir yönden sıkıntınız olmasın. Her şey zaman içinde yoluna girerek çözüme kavuşturulacak” diye konuştu.İSTEKLERİ TEK TEK NOT ALDILAR
Yapılan kısa sohbetin ardından kahvehaneden ayrılan AK Partililer Butçular sokak üzerinde bulunan esnafları tek tek ziyaret ederek bir istekleri olup olmadığını sordular. Butçular Sokak üzerinden Fatih caddesine geçen AK Partililer cadde üzerinde bulunan tüm dükkanları tek tek ziyaret ederken, Okutan gayrimenkul sahibi Deniz Okutan, cadde üzerinde araçların çok hızlı geçtiğini belirterek, AK Partililerden Fatih caddesi üzerine sinyalizasyon yaptırılmasını istedi. Bu talep üzerine Alaettin Demribağ ise “hükümetimiz artık yol üzerinde set bulunmasını yasakladı. Bizlerde elimizden ne geliyorsa yaparak isteklerinize çözüm bulacağız” yanıtını verdi. Ziyaretler günün ilerleyen saatlerinde tamamlandı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 14:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493