banner354

AK Parti heyeti STK’ların taleplerini dinledi
Çerkezköy Bakış - Dün Çerkezköy’e çıkarma yapan AK Parti heyeti öğleden sonra da ziyaretlerini sürdürdü. Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası ile Çerkezköy Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifini ziyaret eden AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel, Metin Akgün, İl Başkanı Cüneyt Yüksel, İlçe Başkanı Abdullah Öğe ve partililer, sivil toplum kuruluşlarının talep ve sorunlarını dinledi.

“TEKİRDAĞ’A GİTMEK ZORUNDA KALIYORLAR”

AK Parti İl Başkanı Yüksel, Ak Parti Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel ile Metin Akgün, İlçe Başkanı Abdullah Öğe ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, öğleden sonra da Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Bozdağ’ı ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Ali Bozdağ, esnafın sorunları ile ilgili de bilgiler verdi. Esnafın personelsiz çalıştığını belirten Bozdağ “Esnafımız bir tane fiş almak için Tekirdağ’a gitmek zorunda kalıyorlar. Alacağı fişin değeri 6 lira, yaptığı masraf 30 lira. Bu konuya çözüm bulunmasını istiyoruz” dedi.

BÖLGESEL SIKINTIMIZ YOK

Bölgesel olarak herhangi bir sıkıntılarının olmadığını söyleyen Bozdağ “Esnaf olarak sayımızı koruyoruz. Yüzde 10 -15 civarında bir artış sağladık. Çerkezköy bölgesi olarak ekonomik faaliyetlerimiz iyi düzeyde” dedi. Ziyarette konuşan AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel de bazı torba kanunların gelmesini beklediklerini kaydederek “Türkiye’nin yoğun gündem değişiminden kaynaklanan aksaklıklar meydana geldi. Yeni yasama yılında bunun çözülebileceğini ümit ediyoruz. Esnaf sanatkar denildiğinde elinin emeği gözünün nuruyla helal ekmek yiyen insanlar aklıma geliyor. Bir esnaf çocuğu olarak kendimi esnaf odalarına gittiğimde mutlu hissediyorum. Her sektörün olduğu gibi bu sektörün de sorunları var. Gerek bizler olsun gerekse teşkilatlarımız olsun her türlü yardıma hazırız” dedi.“PARTİMİZ İÇİN DAHA YARARLI OLACAK”

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel de “Yönetimimizde artık ilçelerden daha çok arkadaşımız var. Çerkezköy’den 3 arkadaşımız var.  Ve bu durumun partimiz için daha yararlı olacağını ümit ediyoruz. Bizi burada ağırladığınız için teşekkür ederiz. İlçelerimizin sorunlarına daha çok vakıf olabilmek için yönetim kurulumuza farklı ilçelerden arkadaşlarımızı da dahil ettik. Sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği yapmaktan yanayız. Böylece yaşanan sorunları daha kolay bir biçimde çözeceğimize inanıyoruz. Hükümet kanadında esnafımızın sorunlarını masaya yatırabileceğimiz zamanların daha sık olmasını temenni ediyoruz. 15 Temmuz sonrası herkes birbiriyle kucaklaşmış vaziyette. Tekirdağ tarihinde ilk defa bu kadar uyumlu olan bir milletvekili kadrosuna sahibiz. Hem sayı olarak fazlayız hem de uyum olarak kuvvetliyiz” ifadelerini kullandı.

“YARDIMCI OLMAYA HAZIRIZ”

Ziyarette AK Parti Tekirdağ Milletvekili Metin Akgün de konuşma yaptı. Akgün “Uzun yıllar boyunca burada çiftçilik yaptım. Çerkezköy çok büyük oranda bir gelişme gösterdi. Sanayi şehri olmak üzere tarımı da unutmuyoruz. Ne zaman isterseniz yardımcı olmaya hazırım” dedi. Ziyarette konuşan AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe de “Ali Bozdağ başkanımız Çerkezköy’de çok etkili olan bir STK’nın başkanlığını yapıyor. Siyasetin de içinde olan birisi. Bugüne kadar çok başarılı oldu. Çerkezköy’de esnaflarımızla ilgili çok büyük bir sorunumuz yok. Herhangi bir sorun olduğunda da Ali Bozdağ bize başvurmak yerine kendi soruna çözüm bulabiliyor. Sorun anlatalım, sorun dinleyelim. 15 Temmuz süresince bize çok yardımcı oldular. İlçe teşkilatım adına çok teşekkür ediyorum. Esnaflar olarak her zaman yanımızda olup bize destek verdiler. Milletvekillerimiz ve il başkanımızla beraber Oda ve STK’ları ziyaretlerimiz devam edecek. Ali Bozdağ her zaman yapıcı bir tutum sergiledi. Tekirdağ ve Çerkezköy için çalışmış birisi. Kendisine teşekküre diyorum. Esnaf tezgahına baktıktan sonra, tezgah da esnafa bakacak” dedi.

“TİCARET VE SANAYİ ODASI İLE GURUR DUYUYORUZ”

Saat 15.00’da da Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret eden AK Parti heyeti ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva, yönetim kurulu üyeleri ve meclis üyeleri tarafından karşılandı. Ziyarette konuşan Kozuva, ziyaret dolayısıyla duyduğu memnuniyeti dile getirerek AK Parti heyetine teşekkür etti. AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe de sadece seçim sürecinde değil her zaman STK’larla bir arada olduklarını söyledi. ÇTSO Başkanı Süleyman Kozuva ve odanın 15 Temmuz’da yapılan hain darbe girişiminden sonra kendilerine destek verdiğini belirten Öğe “Desteklerinden dolayı ÇTSO’ya teşekkür ediyorum. Siyaset yapmadan bize gelen talimatla meydanlarda olduk. Çerkezköy’de gurur duyduğumuz bir ticaret ve sanayi odası var” dedi. Bölgede Çerkezköy’ün marka olmasında Ticaret ve Sanayi Odası’nın önemli bir etkisinin olduğunu ifade eden Öğe “Dinamik, çalışkan bir başkanınız var” dedi.

“TEKİRDAĞ TRAKYA’YA AĞABEYLİK YAPIYOR”

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel de Trakya’daki odalar arasında ÇTSO’nun durumunu ve neler yaptığını çok iyi bildiklerini ifade ederek “15 Temmuz’dan sonra her şeyini ortaya koyan bir ÇTSO başkanınız var. Bu Çerkezköy için bir kazanç. Ne kadar birlik olursak o kadar başarılı olacağımıza inanıyorum. Seçimlere kadar bizim de hedeflerimiz var. Teşkilatlarla koordineli çalışabilen bir sistem kurduk. Tekirdağ Trakya’ya ağabeylik yapıyor. Tekirdağ’da 3 milletvekilimiz var. Güç birliği yaparsak bizim için Trakya’da çözülemeyecek sorun yok. Birlikte çalışamamanın zayıflığını Tekirdağ, Trakya hep yaşadı. İnşallah bundan sonra böyle olmayacak” dedi.

“ELİMİZDEN GELENİ YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Yüksel’in konuşmasının ardından AK Parti Tekirdağ Milletvekili Metin Akgün bir konuşma yaptı. Akgün “Siz bu ülkenin dinamiklerisiniz. Siz olmazsanız, ticaret, ihracat, ithalat olmaz. 15 Temmuz’dan sonra Tekirdağ esnafının, iş adamlarının ve vatandaşların nasıl duyarlı olduklarını gördük. Bu süreci fevkalade atlattık” dedi. Türkiye’nin büyük bir ülke olduğunu kaydeden Akgün “Gelecekte güzel günler bizi bekliyor. Vatanımız, milletimiz ve ülkemiz için bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” dedi.

“HALKA HİZMETKARLIĞIMIZ DEVAM EDECEK”

Ziyarette son konuşmayı AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel yaptı. Türkiye’de hükümetin değiştiğini, darbe girişiminin olduğunu, terörle mücadelenin devam ettiğini kaydeden Yel “Bunlar başka ülkede olsaydı ekonomi darmadağın olurdu. Türk ekonomisinin bundan etkilenmediğini gördük. Bu da bizim güçlü bir ülke olduğumuzu ve iyi bir kaptan tarafından yönetildiğimizi gösteriyor” dedi. 15 Temmuz’da milletin milli iradeye sahip çıktığını söyleyen Yel “15 Temmuz’dan sonra üzerimize daha fazla yük yüklendiğinin bilincindeyiz. Türkiye Cumhuriyeti sekteye uğrayacak olursa tüm mazlum milletlerin de dünyası karartılmış olacak. Bunun da bilincinde olarak yolumuza devam ediyoruz” dedi. AK Parti’nin her girdiği seçimden başarı ile çıktığını kaydeden Yel “Ama bu bizi şımartmayacak. Halka hizmetkarlığımız bundan sonra da devam edecek” dedi.

EĞİTİM SORUNUNA DİKKAT ÇEKTİ

Tekirdağ’daki eğitim sorununa da dikkat çeken Milletvekili Yel “2006’dan sonra Tekirdağ’a 2500 derslik yapıldı. Ama hala yetmiyor. Özellikle iş adamlarımızın, hayırseverlerimizin bu anlamda devlete destek vermesini bekliyoruz” dedi. Konuşmaların ardından Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Süleyman Kozuva, oda olarak bazı taleplerinin olduğunu belirterek bu talepleri sıraladı. 15 Temmuz sürecinden esnafın etkilendiğini belirten Kozuva, esnafa KOSGEB aracılığı ile geri ödemeli ya da hibe şeklinde destek sağlanmasını istedi. Kozuva, Çerkezköy-Saray yolunun ne zaman biteceğini de sorarken, soruya cevap veren Mustafa Yel “Yılsonuna kadar büyük bir kısmı bitecek” dedi.

“VELİKÖY’E TAŞINMASINI ARZULUYORUZ”

TIR parkının Veliköy’e taşınmasını arzuladıklarını belirten Kozuva, Veliköy OSB’nin içinden otobana çıkış yolu talebini de dile getirdi. Çerkezköy, Kapaklı ve Saray’da 50 bin aracın olduğunu söyleyen Kozuva “Burada bir araç muayene istasyonumuz yok. Hepimiz Çorlu ya da Tekirdağ’a gitmek zorunda kalıyoruz” dedi. Oda olarak OSB’lere müteşebbis heyet yöneticileri atadıklarını kaydeden Kozuva “TSO’lardan sadece organ üyelerini atayabiliyoruz. Veliköy’deki organ üyelerinin arasında sanayici yok. Üyemiz olan fabrika sahiplerinin de atanabilmesini istiyoruz” dedi. Kozuva Çerkezköy’e 4 yıllık fakülte istediklerini de belirtti. Talepleri dinleyen AK Parti heyeti taleplerin takipçisi olacaklarını belirtti.MOTORLU TAŞIYICILARI ZİYARET ETTİLER

AK Partili heyetin bir sonraki durağı Çerkezköy Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi oldu. Heyet kooperatif başkanı Yılmaz Arat ve üyeler tarafından karşılandı. Kooperatif ile ilgili bilgi veren Arat, kooperatifin 145 ortağının olduğunu söyledi. Yük taşımacılığı yaptıklarını ve tüm sektörlere hizmet verdiklerini belirten Arat, taleplerle ilgili de bilgi verdi. Ziyarette TIR Parkı’nın Veliköy’e taşınması planı da gündeme geldi. AK Parti heyeti bayramdan sonra konuyla ilgili Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay ile görüşme yaparak konunun takipçisi olacaklarını belirtti. AK Parti heyeti şoför esnafının sorunlarını ve taleplerini de dinledi.

Çerkezköy Bakış

Anahtar Kelimeler:
StkZiyaret
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.