AK Parti tüm ülkenin partisidir

AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ hafta sonu Ankara’da gerçekleştirilen AK Parti 4.Olağan Büyük Kongresi’ni değerlendirdi. Kongrenin yoğun bir katılımla gerçekleştirildiğini ifade eden Demirbağ, Merkez Karar Yürütme Kurulu listesine de değinerek “Yeni MKYK, AK Parti’nin Türkiye’nin partisi olduğunu bir kez daha göstermiştir’’ dedi.

AK Parti tüm ülkenin partisidir
banner301
• ESMA KURTULUŞ
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ İlçe Teşkilatı’nda önceki gün düzenlediği basın toplantısında AK Parti’nin 4.Olağan Büyük Kongresi’ne ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
“HER ŞEY EKSİKSİZDİ’’
Kongreye Çerkezköy’den tek delege olarak iştirak ettiğini söyleyen Alaettin Demirbağ, yaklaşık 50 bin katıldığı kongrede yurt dışından da pek çok misafirin katıldığını belirterek “kongreye yüksek seviyede bir katılım gerçekleşti. Bunun yanında kongrede hiçbir olumsuzluğun nüksetmemesi, istenmeyen olayların yaşanmaması bizleri oldukça memnun etti.’’ Değerlendirmesinde bulundu.
“2.5 SAATTE HER ŞEYE DEĞİNDİ’’
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kongrede Sezai Karakoç’un ‘Sürgün Ülkeden Başkentler Başkentine’ isimli şiirini seslendirerek konuşmasına başladığını hatırlayan Demirbağ, “Başbakanımız 2.5 saat süren konuşmasında ekonomiden dış politikaya terörden eğitime kadar pek çok konuyu değerlendirdi. “ dedi.
banner287
“HEDEF, MALAZGİRT ZAFERİ’NİN 1000. YILI’’
Başbakan Erdoğan’ın konuşmasında 2023 yılı hedefinden sonra Malazgirt Zaferi’nin 1000. Yılı olan 2071 yılına ilişkin değerlendirmeler bulunduğunu anlatan Alaettin Demirbağ şöyle devam etti: “Başbakanımız konuşmasında ülkemizin tüm vatandaşlarını kucakladığını, oy veren veya vermeyen herkesin hakkını sonuna kadar koruyacaklarını, hiç kimsenin hayat tarzına karışmadıklarını ve karışmayacaklarını vurguladı. Türkiye’de ana muhalefet partisinin içinde olmadığı bir darbenin olmadığını söyleyen Başbakanımız AK Parti ile darbeler döneminin kapandığını söyledi. Kürt meselesinde ise Başbakanımız yeni bir sayfa açmak istediklerini dile getirerek, Kürt kardeşlerimizin bize karşı bir adım atmalarını beklediklerini ifade etti.’’
“DIŞ POLİTİKAYA DA DEĞİNDİ’’
Demirbağ, Başbakan Erdoğan’ın iç politika hakkında değerlendirmelerinin yanında dış politikaya ilişkin de değerlendirmelerde bulunduğunu anlatarak “Başbakanımız 2013-2014’te de ekonominin yüzde 5 oranında büyümesinin hedeflendiğini belirtti. Ekonomisinin yanı sıra Başkanımız Suriye Politikaları konusunda İran, Rusya ve Çin’i tavırlarından dolayı eleştirdi. Filistin meselesinde dünya kamuoyunun tepkisiz kaldığını vurgulayan Başbakanımız Türkiye’nin her alanda Filistinli kardeşlerimizi destekleyeceğini ifade etti.’’ Diye konuştu.
“ADAY OLMAYACAĞINI AÇIKLADI, HELALLİK İSTEDİ’’
Kongrede AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan’ın bir daha genel başkanlık için aday olmayacağını açıkladığını söyleyen Demirbağ, kongreye katılanlara teşekkür ederek sözlerini şu şekilde tamamladı: “Kongremizde AK Parti’nin yeni MKYK üyeleri de belirlendi. Bu listede Numan Kurtulmuş, Osman Can ve Süleyman Soylu gibi yeni isimler daha çok dikkat çekti. Yeni MKYK, AK Parti’nin tüm Türkiye’nin  partisi olduğunu bir kez daha gösterdi.’’

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 15:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493