AK Parti’de Gençlik Kolları Başkanlığı’na 6 aday

Murat Yaraşır’ın istifası ile boşalan AK Parti Çerkezköy İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı’na 6 aday çıktı. AK Parti Çerkezköy İlçe Gençlik Kolları Başkanı, adaylığını açıklayan Sevim Gören, Sinan Meral, Mehmet Can Danyeli, Erdem Civelek ile Cihan Alözkan’ın arasından seçilecek.

AK Parti’de Gençlik Kolları Başkanlığı’na 6 aday
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - AK Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı’nda dün saat 17.30’da düzenlenen aday tanıtım törenine AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, Kızılpınar Belediye Başkanı Faruk Korkmaz, Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir, AK Parti Tekirdağ İl Yönetim Kurulu Üyesi Sait Yazı, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Nuran Yeşil, AK Parti Kapaklı Belde Başkanı Ali Osman Orhan, AK Parti Karaağaç Belde Başkanı Metin Kanat, AK Parti Veliköy Belde Başkanı Ömer Memiş, AK Parti Çerkezköy İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, belediye meclis üyeleri, partililer ile başkan adayları katıldı.
“BIÇAK KEMİĞİ GEÇTİ’’
Aday tanıtım programının açılışını AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ gerçekleştirdi. Beytüşşebap’taki eli kanlı terör örgütü PKK’nın gerçekleştirdiği hain saldırıyı kınayarak sözlerine başlayan Alaettin Demirbağ “yüreğimiz yandı. 10 vatan evladını şehit verdik. Artık bıçak kemiği geçti. İnşallah biraz daha sert bir karşılık vererek bir daha bu tür olaylarla karşılaşmayız. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, tüm milletimize de başsağlığı diliyorum’’ dedi.
“HEPSİ BİRBİRİNDEN DEĞERLİ’’
Gençlik kolları başkanlığına aday olan herkesin birbirinden değerli olduğunu söyleyen Alaettin Demirbağ “Başkanlığa seçilenler için hepimiz sevineceğiz, seçilemeyenler için ise hep birlikte üzüntü duyacağız. Ancak her kim seçilirse seçilsin seçilen arkadaşımızın ekibinde yer alacak. Bizler AK Partili olarak her görevi almaya hazırız, bugün İlçe Başkanıyım, yarım sandık kurulunda görev alabilirim.’’ Diye konuştu.
“GENÇLERE BÜYÜK DEĞER VERİYORUZ’’
AK Parti Hükümeti’nin gençlere büyük değer verdiğini kaydeden Demirbağ, bu değerin de sözde kalmadığını icraatta gösterildiğini anlattı. Üniversite sayısının artırılması ile milletvekilliği seçilme yaşının indirilmesinin bu değerin en büyük göstergelerden olduğunu ifade eden Alaettin Demirbağ, “gençlere ihtiyacımız var. Gençler bizim geleceğimizin teminatıdır. Hayırlı uğurlu olsun’’ dedi.
İSMİ GENEL MERKEZ AÇIKLAYACAK
Demirbağ konuşmasının sonucunda seçim sürecinde de bahsetti. İlçe Gençlik Kolları’na adaylığını açıklayan 6 ismin İl Gençlik Kolları’na bildirildiğini ifade eden Alaettin Demirbağ, yapılacak araştırmaların ardından da adayı AK Parti İlçe Gençlik Kolları tarafından açıklanacağını söyledi.
“AK PARTİ’YE GÜÇ KAZANDIRACAKLAR’’
Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem yaptığın konuşmada her 6 adaya da başarılar dileyerek, “başkanı seçecek olanlar çok zorlanacaktır. Bu 6 arkadaşımız AK Parti’ye güç katacaktır. Onların gücüyle birlikte partimiz daha da ilerilere taşınacaktır. Medeni cesaretlerinden dolayı da kendilerini kutluyorum. Hayırlı olsun’’ dedi.
banner287
BAŞKANLAR ADAYLARA BAŞARILAR DİLEDİ
Aday tanıtım toplantısında Kızılpınar Belediye Başkanı Faruk Korkmaz, Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir ile AK Parti Tekirdağ İl Yönetim Kurulu Üyesi Sait Yazı da birer konuşma yaptılar. Faruk Korkmaz, AK Parti’de görev almanın bir ayrıcalık olduğunu söyleyerek “dünya liderine sahip bir lidere sahibiz. Bizler verilen her görevi yerine getirmek için mücadele vereceğiz, görev almak için dayatmada bulunmayacağız’’ dedi. Hanifi Belindir başkan adaylarına başarılar dilerken Sait Yazı ise şunları söyledi: “ilçe gençlik kollarında mücadele verecek yeni bir kadro oluşturuluyor. Oluşturulacak olan yeni kadronun birlik ve beraberlik içinde çok iyi işler yapacağına inanıyorum.’’
“BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE OLMALIYIZ’’
Konuşmaların tamamlanmasının ardından İlçe Gençlik Kolları Başkan adayları kendilerini tanıttı. Tek bayan aday Sevim Gören, birlik ve beraberlik içerisinde faydalı işlere imza atacaklarına inandığını söylerken Sinan Meral de gençlik kolları başkanlığına seçildiğinde hedeflediği çalışmaları sıraladı. Terör örgütünün hain saldırısını kınayan Sinan Meral “bu ülkenin sınırları kireçle çizilmedi, kanla çizildi’’ dedi.
“TEŞKİLATLANMA ÇOK ÖNEMLİ’’
Başkan adaylarından Mehmet Can Danyeli, AK Parti’nin sosyal, siyasal, ekonomik ve genel gücünü teşkilatlanmadaki başarısından aldığını ifade ederek, “bu da kurulacak olan gençlik kolları kadrosunun önemini yeterince açığa çıkarmaktadır. Adaylığımızın kabul edilmesi sonucunda oluşturulacak gençlik kolları yönetimi özellikle yetenekli, yenilikçi ve nitelikli kimselerden oluşturacağız. Bu kimseler de halka hizmet hakka hizmet olduğu bilincindeki arkadaşlarımızdan oluşturulacaktır. Çerkezköyümüz’ün en güzel şekilde projeleriyle tüm Türkiye’de temsil edebilecek kapasiteye sahip kimseleri bir araya getirebileceğimize inandığımız için adaylığımızı açıklamaktayız’’ diye konuştu.
ADAYLAR KENDİLERİNİ TANITTI
Diğer başkan adayları Recep Keskin, Erdem Civelek ile Cihan Alözkan da birer konuşma yaparak adaylık gerekçelerinden bahsetti. Aday tanıtımının ardından program sona erdi.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 12:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306