AK Parti’den 25 engelliye Tekerlekli Sandalye

AK Parti Tekirdağ İl Sosyal İşler Başkanlığı’nın desteği AK Parti Çerkezköy İlçe Sosyal İşler Başkanlığı ile Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi’nin ortaklaşa çalışması sonucu belirlenen 25 engelliye tekerlekli sandalye hediye edildi.

AK Parti’den 25 engelliye Tekerlekli Sandalye
banner301
• ESMA KURTULUŞ
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - AK Parti bayram öncesinde 25 engelliye tekerlekli sandalye hediye ederek sevindirdi.
PROGRAM DÜZENLENDİ
Çerkezköy Belediye Meydanı’nda önceki gün saat 11.00’da düzenlenen tekerlekli sandalye dağıtım programına Çerkezköy Belediye Başkan Vekili Ahmet Avcı, Çerkezköy Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Gökhan İnce, Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Sait Yazı, AK Parti’li İl Genel Meclis Üyesi Ercan Çorbacı ve Hasan Karaca, AK Parti Kapaklı Belde Başkanı Ali Osman Orhan, AK Parti Kızılpınar Belde Başkanı Kamil Yiğit, AK Parti Çerkezköy İlçe Kadın Kolları Başkanı Nuran Yeşil, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Can Danyeli, AK Parti Kapaklı Belediye Meclis Üyeleri Osman Aşık ile Ruhi Özden, AK Parti Tekirdağ İl Sosyal İşler Başkanı Cüneyt Yüksel, Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Hayrettin Çetinkaya, Kapaklı Sakatlar ve Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Ali Karaca, Türk Metal Sendikası Çerkezköy Şubesi Başkanı Murat Koçak, AK Parti İlçe Yönetim Kurulu, Kadın Kolları ile Gençlik Kolları Üyeleri, engelliler, engelli aileleri ile çok sayıda davetli katıldı.
ÇALIŞMALARDAN BAHSETTİ
Programda ilk konuşmayı Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Hayrettin Çetinkaya gerçekleştirdi. Dernek olarak faaliyetlerinden bahsederek sözlerine başlayan Çetinkaya “Türkiye’de ilk ve tek olan bir proje kapsamında yeni dernek binamızın temeli atıldı. Bunda katkısı büyük olan belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Ayrıca, bu projenin yanı sıra plastik kapak toplama kampanyasını da ilk olarak biz başlattığımız için Türkiye’de 2 noktada tek olan bir derneğiz. Ayrıca engellilik nasıl oluşur şeklinde bir bilinç oluşturmak için okullara gidip, nasıl engelli kaldığımızı anlatıyor, herkesin bir engelli adayı olduğunu hatırlatıyoruz.’’ Dedi.BUGÜN İMZA KAMPANYASI DÜZENLENECEK
Dernek olarak Çerkezköy’e Rehberlik Araştırma Merkezi açılması için pazartesi (bugün) Belediye Meydanı’nda imza kampanyası başlatacaklarını açıklayan Çetinkaya “herkesin bu kampanyaya destek vermesini istiyoruz. Çorlu RAM’daki yoğunluk nedeki ile randevular şimdiden kasım ayına alınıyor. Bundan dolayı da ilçemize RAM açılmalıdır’’ diye konuştu.
“AMACIMIZ KATKI SUNMAKTIR’’
Hayrettin Çetinkaya’nın konuşmasını tamamlamasının ardından AK Parti Çerkezköy İlçe Sosyal İşler Başkanı Murat Özaydın bir konuşma gerçekleştirdi. Kimi zaman doğuştan kimi zaman trafik kazaları sonucunda oluşan engelliliğin hayatın bir parçası olduğunu belirten Murat Özaydın, “ülkelerin kalkınmışlıkları, gelişmişlikleri ve medeniyet seviyesindeki durumun biraz da engelli vatandaşlara gösterdiği ilgi, alaka ve hayatlarını kolaylaştırmakla ölçüldüğü günümüzde; amacımız hep birlikte engelleri kaldırmak, engelli ailelerinin çekiği sıkıntıları da bir nebze olsun dindirebilmektir. “ dedi.“HÜKÜMETİN ÇALIŞMALARINI TAKDİRLE KARŞILIYORUZ’’
AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ ise hükümetin engelli vatandaşlar için yaptığı çalışmaları takdirle karşıladıklarını ifade ederek, “eğitilebilir engelli vatandaşlarımız için var olan okullara ulaşım sağlanıyor, engellilerimiz evde bakımları için çalışmalar yürütülüyor, engelli maaşları var. Tüm bu çalışmaları yapan, destek veren hükümetimizle gurur duyuyoruz.’’ İfadesini kullandı.

banner287


“BUNLAR LÜTUF DEĞİL, GÖREVDİR’’
Eğitim-Öğretim ve Yaşam Evi'nin yapımını gerçekleştiren Çerkezköy Belediyesi’ne teşekkür ederek sözlerini sürdüren Demirbağ, “belediyemizle gurur duyuyoruz. TSD Çerkezköy Şube Başkanı Hayrettin Çetinkaya’ya da yapmış olduğu çalışmalar nedeniyle teşekkür ediyoruz.
Ayrıca, Tekirdağ genelinde dağıtılacak olan 50 tekerlekli sandalyenin 25’ini Çerkezköy’e veren il teşkilatımıza da teşekkürlerimi arz ediyorum. Yapmış olduğumuz bu çalışmalar bir lütuf değil görevdir, sosyal devlet olmanın gereğidir. Bazıları buna sadakalık kültürü diyor, ama varsın desinler. Biz görevimizi yapmaya devam edeceğiz. RAM’ın ilçemizde kurulması için de gereken desteği vereceğiz.’’ Şeklinde konuştu.“7/24 ÇALIŞACAĞIZ’’
Son olarak kürsüye gelen AK Parti Tekirdağ İl Sosyal İşler Başkanı Cüneyt Yüksel, yapmış oldukları bu çalışmaların başlangıç olması temennisinde bulunarak, “Buradaki engelli kardeşlerimizi görünce daha çok çalışmamız gerektiğini anladım. 7/24 çalışacağız, söz veriyorum. Siyasetçiler hep söz verir, ama inanın bana bu kardeşiniz ve partimiz hep çalışacak. Sizlere telefonlarımız da her zaman açık, bizimle her zaman iletişim kurabilirsiniz.’’ Dedi.
PLAKETLER TAKDİM EDİLDİ
Törende gerçekleştirilen konuşmaların ardından yapmış oldukları çalışmalardan dolayı Hayrettin Çetinkaya ile Cüneyt Yüksel’e birer plaket takdim edildi. AK Parti İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, TSD Çerkezköy Şube Başkanı Hayrettin Çetinkaya’ya plaket sunarken, AK Parti Çerkezköy İlçe Sosyal İşler Başkanı Murat Özaydın ise AK Parti Tekirdağ İl Sosyal İşler Başkanı Cüneyt Yüksel’e plaket sundu.25 ENGELLİYE TEKERLEKLİ SANDALYE VERİLDİ
Plaket takdiminin ardından engellilere boy ve kilolarına göre tekerlekli sandalye dağıtımı yapıldı. Çerkezköy’den Şengül Civan, Büşra Tecmen, Çetin Günsoy, Ebru Çınar, Kamil Özen, Berkay Üresin, Abdullah Beyaz Kaya, Nihat Ersoy, Kazım Durdu, İsmail Çevik, Nursena Kuru, Ali Tansu, Meral Dağaşan, Okan Cihan, Ülküş Kılıç, İsa Durdu, Ali Huylu, Aynur Atmaca ile Kudret Açıkgöz’e, Kapaklı’dan ise Fatma Çakır, Ali Akbıyık, Necati Verici, Oğuz Kör, Ayşe  Daya ve Muhammed Uygur tekerlekli sandalye hediye edildi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 13:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493