Ak Parti’den Çerkezköy’e çıkarma

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel tanışma ziyaretlerini sürdürüyor.

Ak Parti’den Çerkezköy’e çıkarma
banner301
Çerkezköy Bakış - Ak Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel beraberinde milletvekilleri Mustafa Yel ve Metin Akgün ile birlikte Çerkezköy’de çeşitli ziyaretlerde bulundu. Temaslarına muhtarları dinleyerek başlayan Ak Partili heyet ardından Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi ile Çerkezköy Devlet Hastanesi’ni ziyaret etti.

ÇERKEZKÖY’Ü ZİYARET ETTİ

İl Başkanı Yüksel, Ak Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı’nın organizasyonunda dün Çerkezköy’e geldi. İl Başkanı Yüksel’in ziyaretinde Ak Parti Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel ile Metin Akgün ve Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri hazır bulundu. İl Başkanı Yüksel ile beraberindeki heyeti Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe ile İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri karşıladı.

MUHTARLAR SORUNLARINI ANLATTI

Program Çınar Restaurant’ta mahalle muhtarlarına yönelik düzenlenen kahvaltı programıyla başladı. Programda mahalle muhtarları hem özlük hem de mahallelerine yönelik ihtiyaçları Ak Partili heyete anlattı. Kahvaltı programı sonrasında konuşan Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, muhtarlara katılımları için teşekkür etti.

ÖĞE: ÇERKEZKÖY BÜYÜYOR

Öğe “Çerkezköy her geçen yıl aldığı göç miktarıyla hızla büyüyor. Gebze ilçesinin ardından ilçemiz Türkiye’nin ikinci büyük nüfus artışına sahip bulunuyor. Nüfus artışına bağlı olarak sorunlar ortaya çıkıyor. Bu anlamda iktidarımız hizmetleriyle vatandaşın yanında yer alıyor. Bizler de sizlerle sürekli iletişim halinde olarak sorunların çözümüne katkı sağlamaya çalışıyoruz” Dedi.

3 TEMEL SORUN VAR

Çerkezköy’ün sorunlarını çözüm anlamında Ak Partili milletvekillerinin yoğun bir tempoda çalıştıklarını söyleyen Öğe “Çerkezköy’de okul ihtiyacımız var. Şu anda 24 derslikli 17 okul yapılması halinde Çerkezköy’de normal eğitim-öğretime geçilebiliyor. Çerkezköy’e hükümetimiz çok iyi bir hastane kazandırdı. Yeni binaya taşındık. Yeni hastane binasında personel ihtiyacımız bulunuyor. Aynı şekilde İlçe Emmniyet Müdürlüğümüz için de emniyet mensubu ihtiyacı var.” ifadelerine yer verdi.   

AKGÜN: SORUNLARINIZI ÇÖZMEK İÇİN BURADAYIZ

Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Metin Akgün sorunları çözmek için görev yaptıklarını belirterek “İnşallah hem özlük ihtiyaçlarınızı hem de mahallelerinizin sorunlarını çözüme kavuşturacağız. Sizlerle iletişimimizi sürdüreceğiz” diye konuştu.  

MUSTAFA YEL: ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ

Ak Parti Tekirdağ Milletvekili ve aynı zamanda TBMM İçişleri Komisyon Üyesi Mustafa Yel, muhtarların sorunlarını yakından takip edeceklerini belirterek “Muhtarlarımızın maaşları asgari ücret seviyesine getirilerek, maaşlara iyileştirme yapıldı. Buna bağlı olarak SGK pirimlerinin devlet tarafından ödenmesi için çalışma yapacağız. Yaptığımız çalışmayı da sizlerle paylaşacağız” dedi. Muhtarların, vatandaştan gelen sorunları göğüsleme anlamında önemli bir vazife yaptıklarını kaydeden Mustafa Yel “Sizleri önemsiyoruz. Sorunların çözümü için elimizden geleni yapacağız.” dedi.

“BİR İKİNCİ ÜLKE YOK”

Türkiye’nin bir yandan terörle mücadele ederken bir yandan da büyümeyi sürdürdüğünü anlatan Mustafa Yel şöyle devam etti: “Bunu yapan dünyada bir ikinci ülke yok. Tekirdağ’da yerel yönetim bizde bulunmuyor. Bu nedenle kanadımız biri kırık. Yerel yönetimin beceriksiz ve basiretsizlikleri yüzünden vatandaş hizmete kavuşamıyor. İnşallah yeni dönemde yerelde de iktidar olarak Tekirdağ’a çok daha iyi hizmetleri sunacağız”.

YÜKSEL TEŞEKKÜR ETTİ

Kahvaltı programında son olarak Ak Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel bir konuşma yaptı. Kahvaltı organizasyonu için Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe ile İlçe Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür ederek konuşmasına başlayan Yüksel “İl Teşkilatı olarak göreve yeni geldik. Görev süremizin ilk bölümünde tanışma ziyaretleri düzenleyerek sizlerle bir araya geliyoruz.” dedi.

YÜKSEL: 12-0 YAPACAĞIZ

banner287
Tekirdağ genelinde sorunların büyük bölümünü yerel sorunların oluşturduğunu söyleyen Yüksel “Elbette genel idareyi ilgilendiren ihtiyaçlar da bulunuyor. Bizler yeni dönemde sizlerle daha sık bir araya gelerek sorunların çözümünü kolaylaştıracağız. Tekirdağ’dan çözebildiklerimizi kendimiz çözeceğiz. Buradan çözemediğimiz sorunlarımız için milletvekillerimizi devreye sokacağız.” diye konuştu. Yüksel, muhtarların üzerindeki iş yükünü azaltma adına kendilerinin de aktif bir çalışma içerisinde bulunacaklarını belirterek “Yerel yönetimler başkanlarımız, meclis üyelerimiz daha aktif faaliyet gösterecekler. İnşallah yeni dönemde 12-0 yaparak Tekirdağ’a Ak Partili belediyeciliği taşıyacağız” diye konuştu.

PTT MEMURU İSTEDİ

Kızılpınar Mahalle Muhtarı Ahmet Milli, mahalle nüfusunun 40 bine yaklaşmasına rağmen mahallede tek PTT memurunun görev yaptığını söyleyerek, memur sayısının artırılmasını istedi. Ahmet Milli ayrıca kullanım dışı olarak bulunan Kızılpınar Sahası’nın da değerlendirilmesini talep etti. Kahvaltıda Pınarça Deresi’nin temizlenmesi ve Hızlı Tren konusu da gündeme geldi. Ak Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel, DSİ Bölge Müdürlüğüyle yaptığı telefon görüşmesi sonrasında derenin DSİ tarafından temizleneceğini duyurdu.İKİNCİ DURAK OSB

Kahvaltı programının ardından Ak Partili heyet Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’ne ziyarette bulundu. Ak Partili heyeti Çerkezköy OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Natan Yakuppur, Çerkezköy OSB Yönetim Kurulu Üyeleri ile Çerkezköy OSB Müdürü Mehmet Özdoğan karşıladı.

ÖĞE: ÇERKEZKÖY OSB İLE GURUR DUYUYORUZ

Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, Çerkezköy OSB’yi ikinci evleri olarak gördüklerini söyleyerek “Çerkezköy OSB’nin çalışmalarıyla gurur duyuyoruz. Çerkezköy OSB bir yandan sanayi üretimine katkı sağlarken bir yandan da bölgemiz için büyük bir istihdam olanağı sağlıyor” dedi.

15 TEMMUZ TEŞEKKÜRÜ

Çerkezköy OSB Yönetimi’ne 15 Temmuz darbe girişimi karşısında başlatılan Demokrasi Nöbetlerine verdiği destek nedeniyle teşekkür eden Öğe,  “Çerkezköy OSB Yönetimi her zaman için büyük özveride bulundular. Kendileri her zaman halkın içerisinde bulundu, yanımızdaydılar.” Diye konuştu.   

YAKUPPUR: ÜRETİM DURMADI

Çerkezköy OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Natan Yakuppur ziyareti nedeniyle Ak Partili heyete teşekkür etti. Ülkenin 15 Temmuz gecesi büyük bir tehlike atlattığını söyleyen Yakuppur “Bu da geçti. Umarım bundan sonra bu gibi hareketlere kimse daha yeltenmez.” dedi.Yakuppur, Çerkezköy OSB’de üretimin kesintisiz sürdüğünü anlatarak “Bölgemizde yaklaşık 240 fabrika faaliyet gösteriyor. 15 Temmuz akşamı sonrasında da üretim sürdü. Her hangi bir kesintiye uğramadı. Yaklaşık 60 bin çalışanımız ve 30 milyar dolarlık ciro ile OSB’ler içerisinde ilk sıralarda yer alıyor. Çerkezköy OSB olarak ayrıca 3 milyar dolarlık ihracatımız bulunuyor.” Bilgisini verdi.

MUSTAFA YEL EĞİTİM SORUNUNU ANLATTI

Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, sanayicilerin sorunları çözmek için her zaman hazır olduklarını söyledi. Bölgeye hızlı tren faaliyetleri için 2017 yılında çalışmalara başlanacağını kaydeden Mustafa Yel, sözü eğitim ve spora getirdi. Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nin eğitime sürekli katkı sunduğunu kaydeden Mustafa Yel, “Vatandaşımız sanayiciden bölgeye okul kazandırmasını istiyor. Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nin duyarlılığını biliyoruz. Bu duyarlılığın bireysel anlamda da sürmesini istiyoruz. Tekirdağ, Çorlu ve Çerkezköy’den spor kulüplerine destek olmalıyız.” Dedi.YÜKSEL: KAPIMIZ SONUNA KADAR AÇIK


Ak Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel de ziyarette bir konuşma yaptı. Yüksel kendisini tanıtarak “İnşallah el birliği içerisinde sorunları çözeceğiz. Kapımız herkese olduğu gibi sizlere de sonuna kadar açıktır.” Dedi.  

DEVLET HASTANESİNİ ZİYARET ETTİLER

Ak Partili heyetin öğleden önceki son durağı Çerkezköy Devlet Hastanesi oldu. Ak Partili Heyeti Tekirdağ Kamu Hastaneleri Birliği Tıbbı Hizmet Başkanı Uzm. Dr. Mustafa Dönmez, Hastane Başhekim Vekili Op.Dr.Gülay Sarıçam ile hastane yönetimi karşıladı. Ak Partili heyet hastane birimlerini dolaşarak, hastalara geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Ak Partili heyet ziyaretin sonunda hastane ihtiyaçları hakkında hastane yönetiminden bilgi aldı.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306