AK Partili Gençler Azerbaycan’ın bağımsızlık yıl dönümünü kutladı

AK Parti Çerkezköy İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Can Danyeli, gençlik kolları yönetimiyle birlikte düzenlediği basın toplantısında Azerbaycan’ın 21.bağımsızlık yıldönümünü kutladı.

AK Partili Gençler Azerbaycan’ın bağımsızlık yıl dönümünü kutladı
banner301
• EMRAH ÇOĞALAN
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Azerbaycan’ın 21.bağımsızlık yıldönümünü kutlayan AK Parti Çerkezköy İlçe Gençlik Kolları teşkilatı, önümüzdeki hafta Azerbaycan İstanbul Büyükelçisi Hasan Sultanoğlu’nu ziyaret edecek.
71 YILLIK SOVYET BASKISINDAN KURTULDU
AK Parti Çerkezköy İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Can Danyeli dün saat 17.30’da İlçe Teşkilatı’nda İlçe Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte bir basın toplantısı düzenledi.18 Ekim tarihinin dost ve kardeş ülke Azerbaycan’ın 21.bağımsızlık yıldönümü olduğunu söyleyen Mehmet Can Danyeli, “1991’de yapılan halk oylamasıyla bağımsızlığına kavuşan Azerbaycan halkı 71 yıllık Sovyet hakimiyetinden kurtularak özgürlüğüne kavuşmuştur” dedi.
AZERBAYCAN İKİ KEZ BAĞIMSIZLIK MÜCADELESİ VERDİ
20.yüzyıl içinde Azerbaycan’ın iki kez bağımsızlık mücadelesi verdiğini ifade eden Danyeli, “Azerbaycan halkı ilk olarak 15 Eylül 1918 yılında Nuri Paşa’nın kumandası altında Azerbaycan-Türk askeri kuvvetlerinden oluşan Kafkas İslam Ordusu’nun Bakü’ye gelerek Azerbaycan’ın toprak bütünlüğünü sağlaması sonrasında bağımsızlığını kazanmıştır. 28 Mayıs 1918’de kurulan Azerbaycan Demokratik Cumhuriyeti doğunun ilk demokratik cumhuriyeti olma özelliği taşımaktadır. İkinci bağımsızlık mücadelesi ise, 1920’den itibaren başlayan Sovyet hakimiyetine karşı elde edilmiştir” diye konuştu.
ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA AZERBAYCAN BÜYÜK ELÇİSİYLE GÖRÜŞECEĞİZ
banner287
‘AK Parti Gençlik Kolları olarak sadece Çerkezköy’de değil tüm Türkiye’de Türk gençliğinin temsilciliğini yapma gayreti ve gayesi içindeyiz’ diyen Mehmet Can Danyeli şunları söyledi; “bu vesileyle sadece yerel ve ulusal değil, uluslar arası önemli günlerin ve tarihlerin  de takibatını hakkıyla yerine getirmeye çalışıyoruz. Bizler Azerbaycan’ın her alanda daha da güçlü ve müreffeh bir seviyeye ulaşmasını en içten duygularımızla temenni ediyoruz. Azerbaycan’ın bağımsızlık günüyle ilgili olarak Azerbaycan İstanbul Büyükelçisi Hasan Sultanoğlu’nu ziyaret edecektik. Kendisinin yurt dışı programı olduğu için ziyaret programımız haftaya ertelendi. Kendisi ilgimizden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek önümüzde ki hafta içinde bizlerle görüşmek istediğini söyledi. Bizler de önümüzdeki hafta içerisinde kendisi ile görüşeceğiz.”BİZLERİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN
Danyeli, sözlerini şu şekilde tamamladı: “bizleri takip etmeye devam edin. Aydınlığa doğru yürüyüşümüzde yanımızda olmanız inanç ve kabiliyetlerimizi her daim artırmaktadır. AK Partili gençler olarak Ortadoğu, balkan ve Kafkas üzerine araştırmalar yapıyor ve neler yapılmasıyla ilgili olarak projeler geliştiriyoruz. Bu anlamda bu konularda emeği geçen Dış İlişkiler Başkanı Asuman Köroğlu ve yardımcısı Hatice Demirbağ ile Sosyal İşler Başkanı Didem Kulalı’ya teşekkür ediyorum.”

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 13:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
selim gül
selim gül - 6 yıl Önce

azerbaycan iki kez bağımsızlık mücadelesi verdi,bizlerinde birlik ve beraberliğinin bozulmaması için kutuplaştırıcı siyasetten uzakdurun ve yapıcı birlik ve beraberliği sağlayan bir siyaset yapma yolunda mücadele edin. sen ahmetsin sen mehmetsin sen lazsın sen çerkezsin,sen kürtsün sen türksün,sen anadolulusun sen trakyalısın gii ucuz düşüncelerle insanları teskilatlardan uaklastırmayın,bu mevki makamlar teşkilatlar kimsenin şahsi malı değildir onun içindirki kapılar herdaim açık kalmalı, birilerin o kapıları kapatıp birilerinede açarsanız bu siyaset olmaktan çıkar şahsi menfaate dönüşür vesselamm.

selim gül
selim gül - 6 yıl Önce

yorumumun sadece bir bölümünü neden yayınlıyorsunuz??

selim gül
selim gül - 6 yıl Önce

azarbaycan iki kez bağımsızlık mücadelesi verdi,bizlerinde birlik ve beraberliğinin bozulmaması için kutuplaştırıcı siyasetten uzakdurun ve yapıcı birlik ve beraberliği sağlayan bir siyaset yapma yolunda mücadele edin. sen ahmetsin sen mehmetsin sen lazsın sen çerkezsin,sen kürtsün sen türksün,sen anadolulusun sen trakyalısın gii ucuz düşüncelerle insanları teskilatlardan uaklastırmayın,bu mevki makamlar teşkilatlar kimsenin şahsi malı değildir onun içindirki kapılar herdaim açık kalmalı, birilerin o kapıları kapatıp birilerinede açarsanız bu siyaset olmaktan çıkar şahsi menfaate dönüşür vesselamm.

selim gül
selim gül - 6 yıl Önce

yapmış olduğum yorumu kaldırın birdaha bu gazeteyi okumam ve çevremdeki kimseyede okutturmam..

selim gül'e cevap...
selim gül'e cevap... - 6 yıl Önce

yapmış olduğun yorumun altında yorumun devamı kutucuğu var. oraya tıklarsan, yorumlarının yarım olmadığını görürsün.

partili vatandaş
partili vatandaş - 6 yıl Önce

bu selim gül kardeşimiz o partiye uğrasın bakalım ona bu kapıları kim kapatacak.bi uğrasın ve ben selim gül desin.ak partinin kapıları onun misyonunu kabul eden herkese açıktır.ama birileri sahte isimle fitne sokmaya uğraşıyorsa onu bilemem.

asuman koroglu
asuman koroglu - 6 yıl Önce

ak genclik kardes ulke azerbeycani unutmadi en kisa zamanda konsoloslugada gitmek nasip olur insallah ve unutmayalim biz iki devlet bir milletiz

selim gül
selim gül - 6 yıl Önce

parti̇li̇ vatandşa cevap: ezbere konuşmuyoruz güzel kardeşim geldim ve genclik kolları baskanın ve arkadaslarının takın mıs oldugu dıslayıcı tavırlar nedenıylede bırdahada okapıdan iceri adım atmam,ben sadece parti adına yanlışlar yapılmasın dıye serzenışımı aktardım,ama dıkkate alınır ama alınmaz bu mılletın ıradesı kuvvetlıdır.


SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493