AK Partili Gençler Çetin Görgü’yü unutmadı

Asala terör örgütü tarafından şehit edilen Atina Büyükelçiliği Basın Ataşe Yardımcısı Çetin Görgü’nün ölüm yıldönümünde AK Partili Gençler bir basın açıklaması yaparak Görgü’nü andı.

AK Partili Gençler Çetin Görgü’yü unutmadı
banner301
• ESMA KURTULUŞ
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - AK Parti İlçe Gençlik Kolları, Çetin Görgü’nü şehit edilişinin 22’nci yıl dönümünde andı.
ÇETİN GÖRGÜ KİMDİR?
Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte dün saat 12.00’da ilçe teşkilatında konu hakkında açıklamalarda bulunan İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Can Danyeli, şehit Çetin Görgü hakkında bilgilendirmede bulunarak, “7 Ekim 1991 tarihinde Asala Terör Örgütü’nce gerçekleştirilen hain saldırıda şehit düşen Atina Basın Müşavirliği Basın Ateşe Yardımcısı Çetin Görgü, şahadetlik mertebesine ulaştığında sadece 28 yaşında ve 33 günlük evliydi. Annesi Suna Hanımın Asala terör örgütünün eylemlerinin arttığı dönemde oğluna geri dönme çağrısı yapmasına rağmen, vatan aşkından dolayı görevini terk etmeyen Görgü, görevi süresince de çalıştığı kurumdaki Türk Bayrağı’nı her sabah bizzat kendisi göndere çekermiş.’’ İfadelerini kullandı.
“ONDAN GERİYE BİRNOT KALMIŞTI’’
banner287
Çetin Görgün’ün nikah şahitliğini 8.Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal’ın eşi Semra Özal’ın yaptığını anlatan Danyeli Çetin Görgü’nün nikah işlemlerinin tamamlanmasının ardından Atina’ya görevinin başına döndüğünü ifade etti.
“O KAHRAMANI BİLMEYEN KALMASIN’’
Danyeli, şehit Görgü’nün Çerkezköy kamuoyu tarafından bilinmesini amaçladıklarını dile getirerek “vatan ve millet uğruna şehit düşmüş, isimleri unutulmuş yahut bilinen tüm kahramanlarımızı da bu vesileyle bir kez daha anıyor, Allah’tan rahmet diliyoruz.’’ Dedi.
“ASALA GİBİ SONALRI GELECEK’’
Mehmet Can Danyeli, Asala terör örgütünün devlet tarafından çökertilip, etkisiz hale getirildiği gibi hain terör örgütü PKK ve yandaşlarının da tamamıyla yok olup gideceğini, terör örgütünün er ya da geç kaybetmeye mahkum olduğunu ifade etti.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 14:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493