AK Partili Gençler öğrencilere Atatürk Nutku’nu dağıttı

AK Parti Çerkezköy İlçe Gençlik Kolları Yönetimi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Nutku okuyuşunun yıl dönümü nedeniyle Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası ile Pakize Narin Anadolu Lisesi’ndeki öğrencilere Atatürk Nutku dağıttılar.

AK Partili Gençler öğrencilere Atatürk Nutku’nu dağıttı
banner301
• EMRAH ÇOĞALAN
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Atatürk’ün Nutku okuyuşunun yıl dönünü nedeniyle AK Parti Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri öğrencilere Atatürk Nutku’nu dağıttı.
OKULLARI ZİYARET ETTİLER
AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Can Danyeli ile Başkan Yardımcısı Kaan Taşkın beraberinde AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ ile birlikte dün saat 12.00’da Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Lisesi’ne ziyarette bulundu.
NUTUK KAHRAMANLIKLA YAZILMIŞ BİR DEVRİN YÜKSELİŞİDİR’’
AK Partililer Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Lisesi okul müdürü Mustafa Türk ve belirlenen 13 öğrenci ile birlikte 11-B sınıfında toplandılar. AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Can Danyeli, ‘AK Parti gençlik Kolları olarak çok heyecanlıyız. Çünkü bugün Atamızın Nutku okuyuşunun ilk günüdür.’ Diyerek “gençler için bu günü önemli kılan özellik ise, Atamızın nutkunda ki ‘bütün ümidim gençliktedir’ sözüdür. Nutuk bir milletin makus kaderinin hicranla ve bir o kadar kahramanlıkla yazılmış tarihi ve yükselişidir. Atatürk biz gençlere önemli bir görevi de havale etmiş bulunmaktadır. Bunu da ‘ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz diyerek ifade etmiştir” ifadelerine yer verdi.
 “APOLİTİZE HASTALIĞI TEKNOLOJİNİN SON ÇIKINTISIDIR’’
Lise öğrencilerine ziyaretlerinin nedenlerini sıralayarak sözlerini sürdüren Danyeli “Atatürk biz gençler çok büyük önem veriyordu. Bugün ülke ve milli konulara maalesef duyarsızlaşan belli bir kesim ve gençlik vardır. Apolitize hastalığı günümüzde yaygınlaşan teknolojinin son çıktısıdır. Ancak bizler Türk gençliği olarak Hz.Ömer misali ‘bir dağda bir koyun ölse kendimden bilirim’ diyen zat misali, Türkiye geneline etki edemiyorsak Çerkezköy’de bir ihtiyaç sahibi varsa gözyaşı toprağa düşmeden o kimseye ulaşmalı, her ne olursa olsun tüm konular da kendimizi görevli ve mesuliyet hissetmeliyiz. Bu meseleyi tekrardan en güzel şekilde Mustafa Kemal Atatürk açıklıyor. Herkes ulusal görevini ve sorumluluğunu bilmelidir, memleket meseleleri üzerinde düşünüp çalışmayı görev edinmelidir” diye konuştu.
banner287BU ANLAMLI GÜNÜ KEŞKE HERKES HATIRLAYABİLSEYDİ
Günün anlamını çoğu kimsenin hatırlamadığını belirten Mehmet Can Danyeli şunları söyledi: “Atatürkçülükle övünen hiçbir kesim Çerkezköy’de ve Trakya’da bu günü hatırlayıp gündeme getirmemiştir. Keşke toplu ortamlarda gövde gösterisi yapmak yerine, birazcık ağızları sussa vicdanları konuşsa, Atatürk’ün bu önemli gününü hatırlayıp onlarda bu günün anlam ve önemini dile getirebilsinler isterdim. Ancak tüm Çerkezköy halkı bahtiyar olsun gözünüz arkada kalmasın, biz bu büyük mirasın temsiliyetini kimseye gerek kalmadan hakkıyla yerine getiriyoruz ve bundan sonrada getirmeye yemin ediyoruz. Böylelikle kimler dille, kimler vicdanlarla konuşuyor bu da samimiyetle gün yüzüne çıkıyor”
PAKİZE NARİN LİSESİNE DE 14 ADET NUTUK DAĞITTILAR
AK Parti Çerkezköy İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Can Danyeli, yaptığı konuşmanın ardından İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ ile AK Parti Çerkezköy İlçe Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Kaan Taşkın, 13 adet Atatürk Nutku’nu öğrencilere dağıttılar. AK Partililer öğleden sonra saat 14.00’da ise Pakize Narin Anadolu Lisesi’ne geçerek 14 tane Nutuk kitabını da öğrencilere dağıttılar. 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 13:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandas
vatandas - 6 yıl Önce

helal olsun gercektn ak partılı genclere

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493