AK Partili gençlerden çocuklara ‘oyuncaklı’ kutlama

AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Can Danyeli beraberinde partili gençlerle birlikte Dünya Çocuk Günü nedeniyle Kapaklı’daki Devlet Hastanesi Çocuk Servisi’ni ziyaret etti. AK Partililer çocukları oyuncaklarla sevindirirken ailelerinin sıkıntıları olup olmadığı sordular.

AK Partili gençlerden çocuklara ‘oyuncaklı’ kutlama
banner301
• ESMA KURTULUŞ
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - AK Parti Çerkezköy İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Can Danyeli, Gençlik Kolları Üyeleri Ömer Düzgünel ve Furkan Tezcan ile birlikte Kapaklı’daki Devlet Hastanesi Çocuk Servisi ‘ni ziyaret etti. Gençlik Kollarına 2 dönem önceki AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Emrah Karaca da eşlik etti.
GÜNÜN ÖNEMİNDEN BAHSETTİ
Ziyaret kapsamında Dünya Çocuk Günü’ne ilişkin bilgilendirmede bulunan Gençlik Kolları Başkanı Mehmet can Danyeli ulusların ilk sorunu olan çocukların yetiştirilmesine ilişkin ilk çalışmaların 1923 yılında başladığına değinerek, “İsviçre’nin Cenevre kentinde toplanan 40 ülkenin delegeleri Uluslar arası Çocukları Koruma Birliği’ni kurdular. “ dedi.
“ONLAR GELECEĞİN MİMARLARI’’
Danyeli, çocukların yarının büyükleri olduğunu benzetmesinde bulunarak, “onlar geleceğin yöneticisi ve güvencesidir. Bizler de geleceğin mimarlarının bu mutlu günlerinde yanlarında olmanın uygun olacağını gördük. Ancak, okul yahut farklı bir yer ziyaretindense hastanemizin çocuk bölümünün ziyaretinin daha anlamlı olduğu kanısına vardık.’’ Diye konuştu.
“ÜSTÜMÜZE DÜŞENİ YAPTIK’’
banner287
“Başbakanımızın çocuklara ve gençlere verdiği önem malum bellidir.’’ Diyerek konuşmasını sürdüren Başkan Danyeli, “Bizler de bugün üzerimize düşeni yapıp, yarın ki gençlere bugün ki çocuklarımıza ulaştık, onlarla dertleştik, sorunlarını dinledik. Yaşları küçük hayalleri büyük olan çocuklarımızla, ütopyaları gerçekleştirmek hayal değildir. “ şeklinde konuştu.
“SEMİNERLER DÜZENLEYECEĞİZ’’
Danyeli Gençlik Kolları olarak sürekli eğitim adı altında yakın zamanda seminerler düzenleyecekleri bilgisi vererek “bu sertifika programlarının da inşallah ilk mezunları miniklerimiz olacaktır. Miniklere verdiğimiz değerleri de bugünkü programlı birlikte ortaya koyuyoruz. Temennimiz diğer parti mensuplarının ve sivil toplum örgütlerinin de AK Parti gibi bu konularda hassas olmaları ve bunu dilde değil yaptıkları faaliyetlerde göstermeleridir.’’ İfadelerini kullandı.
YETİŞKİN HASTALARI DA ZİYARET ETTİLER
Çocuk servisinin yanı sıra yetişkin hastaları da ziyaret eden heyet, 2 yıldan bu yana yatalak olan ve akülü sandalye isteyen Enver Atak isimli vatandaşın ricasını not olarak, en kısa sürede sandalyeye hastaya ulaştırmak için irtibat kuracaklarını belirtti.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 15:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493