AK Partili gençlerden minik öğrencilere diş fırçası ile diş macunu

Ağız ve Diş Sağlığı Haftası nedeniyle AK Parti İlçe Gençlik Kolları Yönetimi, Özel Trakya Dent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne ziyarette bulundu. Ziyarette Özel Trakya Dent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Sahibi Dt. Subaykan Pandar’dan ağız ve diş sağlığı hizmetleri konusunda bilgi alan partililer Zübeyde Hanım Anaokulu’na gerçekleştirdikleri ziyarette, minik öğrencilere dış fırçası ile diş macunu hediye ettiler.

AK Partili gençlerden minik öğrencilere diş fırçası ile diş macunu
banner301
• ESMA KURTULUŞ
ÇERKEZKÖY BAKIŞ -
 AK Parti Çerkezköy İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Can Danyeli beraberinde İlçe Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri Hatice Demirbağ, Sebahattin Çolakoğlu, Kaan Taşkın, Asuman Köroğlu, Doğukan Kurt ile birlikte dün saat 12.00’da Özel Trakya Dent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne ziyarette bulundu. Özel Trakya Dent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde görev yapan gençlik kolları üyesi Hülya Sönmez de heyete eşlik ederken, AK Partili gençleri Özel Trakya Dent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ve Diş Hekimi Subaykan Pandar ile kurum müdürü Hasan Demir karşıladı.
ENGELLİLERİN ENGELİNİ KALDIRALIM
Subaykan Pandar, genel anlamda sağlık alanında olumlu çalışmalar olduğunu ifade ederek eksiklikleri de sıraladı. Engelli hastaların diş tedavisinde yaşanan gelişmeleri de anlatan Pandar, AK Partili gençlerden konu hakkında destek beklediklerini söyledi. Bu arada ziyaret sırasında engelli çocuğunun ameliyatı için merkeze gelen Kadriye Sırma, bu konu hakkında Başbakanlık İletişim Merkezi’ne (BİMER) mektup yazdığını ifade ederek, konunun bir an önce çözüme kavuşması gerektiğini aktardı.
“İLGİLİ MERCİLERE AKTARACAĞIZ’’
Mehmet Can Danyeli, Gençlik Kolları olarak konuyu AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri T. Ziyaeddin Akbulut ile Özlem Yemişçi’ye aktaracaklarına vurgu yaparak, “Vekillerimiz de bu konuyu gerek meclise gerek ilgili mercilere taşırlar. Muhakkak ki bir çözüm bulunacaktır, mevzu göz ardı edilmez. Cumhuriyet’in ilk yıllarından 2001’e kadar olan sağlık hizmetlerinin 5 katı 2001’den bu yana yapıldı.’’ Dedi.“KALİTELİ ÖZEL BİR TEŞEBBÜS OLDU’’
Danyeli, Ağız ve Diş Sağlığı Haftası nedeniyle ziyarette bulunduklarını söyleyerek, Özel Trakya Dent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ni Çerkezköy’e kazandıran Subaykan Pandar’a teşekkür etti.
“HER KURUM ENGELLİLER İÇİN HİZMET VEREMEZ’’
Ziyarette söz alan Özel Trakya Dent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Müdürü Hasan Demir, her kurumun engelli vatandaşlar açısında diş sağlığı hizmeti veremediğine değinerek, “diş sağlığı merkezinde ameliyat yapılması için genel anestezi uzmanı bulunması gerekiyor. Bu da diş sağlığı için çok önemlidir. Özel Trakya Dent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi her zaman, bayramlarda dahi açıktır.’’ İfadelerine yer verdi.
banner287“MERKEZ ADINI ALMAK ÇOK ZOR’’
Çorlu ve Çerkezköy’deki ağız ve diş sağlığı merkezinin önemine değinen Dt. Subaykan Pandar, şunları söyledi: “ancak, hem Çorlu hem de Çerkezköy’deki ağız ve diş sağlığı merkezinde ameliyathane bulunmuyor. Özel Trakya Dent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak ‘merkez’ adını alabilmek için bizlerden hem tam donanımlı ameliyathane hem de sedye girebilecek şekilde tasarlanan asansör istendi.’’ZÜBEYDE HANIM ANAOKULU’NU DA ZİYARET ETTİLER
Konuşmaların ardından partililer, Özel Trakya Dent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin birimlerini ziyaret ederek ziyaretlerini tamamladılar. Ziyaretin ardından AK Partililer, Zübeyde Hanım Anaokulu’nu ziyaret etti. Partililere Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem ile Diş Hekimi Mehmet Vahit Yıldız eşlik etti.  Ziyaretler hakkında bilgilendirmede bulunan AK Parti Çerkezköy İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Can Danyeli, ‘Ağaç yaş iken eğilir’ atasözü ile yola çıktıklarını vurgulayarak, “böylesine önemli olan bir haftada diş bakımının önemi konusunda çocukların bilinçlenmeleri için anaokulunu ziyaret ediyoruz. “ ifadesini kullandı.
“DİŞLERİNİZİ EN AZ 2 KEZ FIRÇALAYIN’’
AK Partililer minik öğrencilere diş fırçası ve diş macunu hediye ederken, Dt. Yıldız da sabah ve akşam olmak üzere 2 kez diş fırçalanması gerektiğini söyledi. “Dişlerinizi fırçaladıktan sonra anne ve babanıza gösterin’’ diyen Yıldız, “Eğer bir yere misafirliğe gittiyseniz ve dişlerinizi fırçalama imkanınız yoksa bir dilim peynir yiyerek, ağzınızı bol su ile durulayın.’’ önerisinde bulundu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 11:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
dinle-düşün-konuş
dinle-düşün-konuş - 6 yıl Önce

gazetelerin objektifinde görünmenin ötesinde sessizce fakirliğini yaşayan, edebiyle sabır edip yardım istemeye utanan kişilerin ailelerine bir bakın. karnı doymayan çocuklarına diş fırçası vermeyi sakın denemeyin. bunu dramatize etmek için yazmıyorum ama inanın bir sürü aile var yoksulluğu gizliden yaşayan. siyasi gelecek için boşversin gençler basınla ziyarette bulunmayı. allah yapılanı görür ödülünü verir. saygı ve muhabbetle.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306