AK Parti’li kadınlardan Bayan komisere ziyaret

AK Parti İlçe Kadın Kolları Yönetimi, Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde, geçtiğimiz ay göreve başlayan Komiser Hatice Kocabıçak’ı ziyaret ederek ‘hayırlı olsun’ dileklerini ilettiler. Çerkezköy’deki görevine pozitif duygularla başladığını ifade eden Kocabıçak, Çerkezköy’ün kendi kendine yeten bir ilçe olmasından mutluluk duyduğunu ifade etti. Daha önce görev yaptığı yerlerde, şiddet gören kadınlara yönelik çalışmalar yaptığını söyleyen Kocabıçak “Ekim Ayı’nda bu yönde yeni bir çalışma başlatacağım.” diyerek, Çerkezköy’de şiddete uğrayan bayanlardan kendisinin haberdar edilmesini istedi.

AK Parti’li kadınlardan Bayan komisere ziyaret
• EMRAH ÇOĞALAN
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Ağustos Ayı’nda Çerkezköy’de göreve başlayan İlçe Emniyet Müdürü Murat Kocabıçak’ın eşi Pasaport ve Haberleşme Büro Amiri Komiser Hatice Kocabıçak, AK Parti Çerkezköy İlçe Kadın Kolları Başkanı Nuran Yeşil ve yönetimi tarafından ziyaret edildi.
BAYAN EMNİYET MÜDÜRÜ İSTİYORUZ
Emniyette bayan bir komiserin olmasının kendilerini mutlu ettiğini ifade eden AK Parti Çerkezköy İlçe Kadın Kolları Başkanı Nuran Yeşil, “Bayanlarımızı makam ve mevki sahibi yerlerde görmek bir bayanı fazlasıyla mutlu eder. İnşallah önümüzdeki dönemlerde Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğü görevine de sizin gibi bir bayan gelir. Çünkü, bayanlarımızın çoğu artık çalışır duruma geldi ve bu da sevindirici bir durum. Doğum ve süt izinleri de arttığı için bayanlarımızın, iş hayatında kendine olan güvenleri de fazlasıyla arttı” şeklinde konuştu.  
BAYANLAR İÇİN BEN DE VARIM
Hanımların sosyal hayatta aktif olmasını sevdiğini belirten Komiser Hatice Kocabıçak, “Kadınlarımız hayatın her yerinde olmalıdır. Her şehrin kendine göre bir ruhu vardır. Çerkezköy’ün de çok güzel bir ruhu ve herkesin belli bir amacı var. Yaşam seviyesi iyi olunca hayat da güzel oluyor. Bayanlarımız için bir şeyler yapmak istediğinizde, ben de bir bayan olarak her zaman yanınızdayım. Hepimiz birer anneyiz ama, annelik görevimizin yanında, mesleklerimizi de zorlanmadan icra edebiliyoruz” dedi.
ÇERKEZKÖY’DE HER ŞEYE POZİTİF BAŞLADIM
Çerkezköy’de çalışan kadınların çoğunlukta olduğunu söyleyen Komiser Kocabıçak, “Bundan dolayı da burada kreşlerin olması çok güzel bir durum. Çocuklarımız, rahatlıkla kreşlerde öğrenme isteklerini geliştirebiliyorlar. Önceki görev yerlerime göre, burada çok rahat ettim. Çerkezköy’de her şeye pozitif başladım. Bu da beni çok sevindirdi.” ifadelerini kullandı.


banner287

ÇAT KAPI ZİYARETLERİYLE HALKIMIZA DESTEK OLMAYA ÇALIŞIYOZ
İlçe Emniyet Müdürlüğü Büro Amiri Hatice Kocabıçak’a yaptıkları faaliyetlerden bahseden Nuran Yeşil, çat kapı ziyaretlerle vatandaşların evlerine konuk olduklarını belirterek şunları söyledi; “Başbakanımızın yapmış olduğu gibi bizler de burada kimseye haber vermeden çat kapı ziyaretlerde bulunarak vatandaşlarımızın sıkıntılarını dinliyoruz. Şükürler olsun ki bugüne kadar çat kapı ziyaretlerimize tepki gösteren bir kardeşimiz çıkmadı. Herkes bizleri güler yüzle karşılayıp misafir ediyor” ifadelerini kullandı.ELDE EDİLEN PARALARI İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTIRIYORUZ
Çerkezköy’ün çalışan bir kesim olduğu ve herkesin burada çalışarak yaşamını sürdürme adına geldiğini sözlerine ekleyen Nuran Yeşil, “herkes ekmeğinin peşinde. Durumu iyi olmayan vatandaşlarımızı kimsenin haberi olmadan tespit ederek elimizden geldiği kadar yardımda bulunarak destek oluyoruz. Çoğu fabrikadan mağazalardan bizlere eşya ve elbiseler geliyor. Bunları belirli günlerde Halk Pazarı’nda satışa çıkartıyoruz. Elde ettiğimiz gelirlerle de öğrencilerimize burs veriyor ya da, bu geliri ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz” şeklinde konuştu.
Önceki görev yerlerinde Kadına Şiddet olaylarıyla ilgili olarak çalışmalar yaptığını açıklayan Hatice Kocabıçak ise, burada da böyle bir durumla karşı karşıya kalan bayanların kendisine haber vermesini istedi. Kocabıçak “Aile içi şiddet ve kadına yönelik şiddetle ilgili çalışmalarım var. Ekim ayından sonra bu çalışmamı hayata geçireceğim. Kadınlarımıza yapılan şiddetlerin çoğu temelden geliyor. Şu döneme baktığımız zaman eş şiddetinden mağdur olan çok kadınımız var. Bunların yanı sıra resmiyete dökülmeyen olaylar da var. Kanunu uygulayabilmemiz için şikayet olması gerekiyor. Çoğu bayanımız korkudan ya da çevre baskısından dolayı şikayette bulunmaktan kaçınıyor. Şikayet olduğu taktirde mağdur olan kadınlarımız için her türlü kanunu uygulayarak yanlarında olacağız” teminatını verdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 16:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306