Ataş: Kazayı telafi etmeliyiz

AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe beraberindeki yürütme kurulu üyeleri ile birlikte AK Parti TBMM grup toplantısına katıldı.

Ataş: Kazayı telafi etmeliyiz
banner301
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım ile beraber hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Öğe daha sonra AK Parti Genel Merkezi’nde Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilatlanma Başkanı Mustafa Ataş ile bir araya geldi.
Çerkezköy Bakış -
AK Parti TBMM Grup toplantısına katılan AK Parti Çerkezköy İlçe yönetimi Çerkezköy’e döndü.

İLK DURAK BEŞTEPE MİLLET CAMİİ

Önceki gece AK Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı önünden Ankara’ya hareket eden AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe ve beraberindeki Yürütme Kurulu üyelerine AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Rengin Güler de katıldı. Sabahın erken saatlerinde Ankara’ya varan heyet sabah namazını Ankara Beştepe Millet Camii’nde kıldıktan sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne doğru yola çıktı.

TOPLANTI ÖNCESİ VEKİLLERLE BİR ARAYA GELDİLER

Sabah namazını kılan AK Partili heyet daha sonra grup toplantısına katılmak üzere yola çıktı. AK Parti Meclis Grup Salonunda toplantı öncesi diğer ilçe yürütme kuruları ve İl yönetimi ile bir araya gelen Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe ve
beraberindeki yürütme kurulu üyeleri AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel, Ayşe Doğan ve Metin Akgün ile bir araya gelerek kısa süreli sohbet ettiler.

YILDIRIM KÜRSÜYE GELDİ

Milletvekillerinin yerlerini alması ile beraber toplantıya iştirak eden AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım’a ‘Dik dur eğilme Tekirdağ seninle’ tezahüratında bulunan AK Parti Tekirdağ İl yönetimi ve ilçe yönetimlerine Başbakan Yıldırım da, ‘Ben de Tekirdağ ile beraberim’ şeklinde yanıt verdi.

BAŞBAKAN KONUŞTU

Toplantıda konuşan Başbakan Yıldırım, "Fırat'ın batısı diyoruz ama terör eylemleri Fırat'ın doğusunda da devam ederse orası için de gereğini yaparız” dedi.  PKK terör örgütünün bugünlerde AK Parti teşkilatlarına yöneldiğine vurgu yapan Yıldırım, "Evelki gün Özalp İlçe Başkan Yardımcımız evinde, hanımı ve 6 çocuğunun gözleri önünde hunharca katledildi, şehit edildi. Dün gece Dicle İlçe Başkanımız iş yerinde alçakça şehit edildi. Hainler şunu iyi bilmelidir; AK Parti sizin yaptıklarınıza pabuç bırakacak bir parti değildir." ifadesini kullandı.

AK PARTİ’YE SÖKMEZ

Yıldırım, AK Parti ve hükümetin, Türkiye'yi bütün terör örgütlerinden temizlemek için olayların üzerine tüm kararlılığıyla gideceğine işaret ederek, şu görüşlere yer verdi: "Sizin tehditleriniz bize sökmez. Sizin tehditleriniz bu millete sökmez. Bu millet, bin yıllık tarihinde esaret nedir görmedi, size mi pabuç bırakacak? Türkiye, bölgede etrafında yaşanan istikrarsızlıklara karşı istikrar adası olmaya devam ediyor. Bir yandan kalkınmamızı, halkımızın geleceğine yönelik çalışmalarımızı sürdürürken bir yandan da PKK, DEAŞ, FETÖ gibi küresel terör örgütlerine karşı amansız mücadele ediyoruz. Amacımız, ülkemizin geleceğini karartmaya çalışan mihraklara fırsat vermemek. Allah'a şükür bu mücadelede millet bizimle beraber. Millet diyor ki 'Sonuna kadar gidin. Asla gevşemeyin.' Ne Doğu'nun ne Güneydoğu'nun ne de 780 bin kilometrekare vatan toprağının hiçbir karışını bu alçak terör örgütlerine bırakacak değiliz. Vatandaşlarımız yurdun her köşesine rahatça seyahat edinceye kadar, istedikleri yerde yaşayıncaya kadar, hiçbir güvenlik endişesi taşımayıncaya kadar bu operasyonlar devam edecek. Operasyonlar öylesine devam ediyor ki yıllardır girilemeyen inlere girildi, yuvaları dağıtıldı. Kızgınlıkları da telaşları da can havliyle teşkilat mensuplarımıza saldırmalarının arkasındaki neden de budur. Bunu biliyoruz, gereğini de yapacağız."

KILIÇDAROĞLU’NU ELEŞTİRDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu da eleştiren Başbakan Yıldırım “FETÖ konusunda ana muhalefet partisinin faturası çok şişkin. Eğer siz bütün bunları bir kenara bırakıp, yüzde biri bile bulmayan, tasfiye edilenleri dilinize dolarsanız, bunun iyi niyetle, insafla hiç bir alakası olmaz. Kimse kusura bakmasın; bu tutum, söylem bilerek ya da bilmeyerek FETÖ'ye destektir. CHP, 17 Aralık 2013'ten sonra FETÖ'ye destek vererek, zaten büyük bir yanlışı yapmıştı. 17 Aralık sonrası yerel seçimler vardı, ben İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak kampanya yaptım. O kampanyada o bacılar, o abiler, o ablalar CHP'lilerle kol kola kendilerini parçalarcasına nasıl da kampanya yaptılar, buna bizzat şahidim. FETÖ konusunda ana muhalefet partisinin faturası çok şişkindir. Şimdi pişkin pişkin mağdur edebiyatı yapacağına, ülkeyi uçurumdan döndüren Yenikapı ruhuna sahip çıkması gerekir. Bugün 'mağdurların hakkını savunuyor' görüntüsü altında sabah akşam FETÖ'nün sözcülüğünü yapanlar, nasıl 15 Temmuz akşamında mahcup oldularsa bugün de yarın da mahcup olmaya mahkum olacaklar. Biz mağdur edebiyatıyla terörle mücadelenin yıpratılmasına asla izin vermeyeceğiz. Şimdi zaman mağdur edebiyatı yapma zamanı değil, ülkenin geleceğini inşa etme, hesap sorma zamanıdır” dedi.
banner287

GENEL MERKEZE GİTTİLER

Grup toplantısının bitmesinin ardından Başbakan Binali Yıldırım ile hatıra fotoğrafı da çektiren Tekirdağ AK Parti İl ve İlçe yönetimleri daha sonra AK Parti Genel Merkezi’ne gittiler. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilatlanma Başkanı Mustafa Ataş ile bir araya gelen AK Partili heyet Ataş ile de bir süre sohbet ettikten sonra yapılacak olan yerel seçimlerde nasıl bir çalışma programı yapılacağı hakkında konuştular. İlçe teşkilat başkanlarına yönelik kısa bir konuşma yapan Mustafa Ataş, “Tekirdağ’da bir kaza yaptık ve yerel yönetimleri kaybettik. Yerel seçimleri kazanmanın en önemli noktası insanların yüreğine dokunmaktan geçer. Bizler de önümüzdeki seçimdeki vatandaşlarımızın yüreğine dokunarak yaptığımız bu kazayı telafi etmek için sizlerle beraber çok çalışmalıyız.” dedi.

ÇERKEZKÖY’E DÖNDÜLER

Genel Merkez ziyaretinden sonra Çerkezköy’e dönmek için yola çıkan AK Parti Çerkezköy İlçe yönetimi gece saat 01.30 sıralarında Çerkezköy’e döndü.Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2016, 09:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner455

banner306

banner454