‘Basın Bayramı’na sahurlu kutlama

AK Parti Çerkezköy İlçe Yönetimi, Basın Bayramı nedeniyle Çerkezköy’de görev yapan gazetecilere yönelik sahur programı düzenledi. Programda bir konuşma yapan AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, gazetecilerin zor ve meşakkatli bir görevi yerine getirdiklerini söyleyerek “Bu meşakkatli yolda biz de sizlerin yanınızdayız’’ dedi. Programda AK Parti Çerkezköy İlçe Yönetimi gazeteciler, gazetecilerin görev esnasındaki fotoğraflarından oluşan bir slayt gösterisi sürprizinde bulundu.

‘Basın Bayramı’na sahurlu kutlama
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - AK Parti Çerkezköy İlçe Yönetimi, “Gazeteciler ve Basın Bayramı” nedeniyle Çerkezköy’de görev yapan basın mensupları sahur programında ağırladı.
SAHUR PROGRAMI DÜZENLENDİ
Şanlıurfa İskender Kebap’ta önceki gece düzenlenen programa yerel gazete temsilcilerinin yanı sıra Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı Dr.Gökhan İnce, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, AK Parti Çerkezköy Belediye Meclis Üyesi ve AK Parti Çerkezköy İlçe Kadın Kolları Başkanı Nuran Yeşil, AK Parti Çerkezköy İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ile partililer katıldı.
“BİR ARADA BULUNMAKTAN MUTLULUK DUYDUK’’
Programda bir konuşma yapan AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, güzel bir gecede basın mensuplarıyla bir arada bulunmaktan mutluluk duyduklarını söyleyerek, programa katılımlarından dolayı basın mensuplarına teşekkür etti.
“EN İYİSİNE LAYIKSINIZ’’
Basın mensuplarının zor ve meşakkatli bir görevi yerine getirdiklerini belirten Demirbağ “bir takım sıkıntılarınız olduğunu biliyoruz. İnşallah hükümetimiz bu sorunlarınızın üzerine giderek, sorunları çözüme kavuşturacaktır’’ diye konuştu. Demirbağ, basın mensuplarının en iyisine layık olduğunu vurgulayarak, gazetecilerin yanında olduklarını söyledi.
“SUÇ İŞLEYEN HESABINI VEREBİLMELİ’’
Tutuklu bulunan gazetecilere de değinen Alaettin Demirbağ, “bu konu sürekli olarak ülke gündeminde eleştirilere neden oluyor. Gazetecilerin düşüncelerinden dolayı cezaevinde bulunmasını biz de doğru bulmuyoruz. Ancak, her kim suç işlemişse kanun önünde eşit olmalı, suçunun hesabını vermelidir’’ diye konuştu.
“HALKIMIZIN HASSASİYETLERİ GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURULMALI’’
Gazetecilerin dile getirdiği ifadelerin önemine değinen Demirbağ, “bir vatandaşın sözleri, yazdıkları çok etkili olmayabilir ancak gazetecilerin ifadeleri toplumda çok büyük etki oluşturuyor. Kullanılan ifadeler bir anda toplumda infial oluşturabilir. Bu nedenle kullanılacak ifadeler çok büyük önem taşıyor. Bu ifadelerde halkımızın hassasiyetleri de göz önüne alınmalıdır.’’ İfadelerine yer verdi.
DEMİRBAĞ MERHUM LÜLE’Yİ UNUTMADI
Konuşmasının sonunda sahur programını tertipleyen Tanıtım ve Medya Başkanı Nuray Sivri’ye teşekkür eden Demirbağ, yakalandığı amansız hastalıktan kurtulamayarak geçtiğimiz aylarda yaşamını yitiren AK Parti Çerkezköy İlçe Tanıtım ve Medya Eski Başkanı Rahmi Lüle’ye Allah’tan rahmet diledi.
banner287
İNCE BASIN BAYRAMINI KUTLADI
Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Gökhan İnce de programda bir konuşma yaparak gazeteciler ve basın bayramını kutladı.
“DEĞİŞİK BİR PROGRAM DÜZENLEMEK İSTEDİK’’
AK Parti Çerkezköy İlçe Tanıtım Medya Başkanı Nuray Sivri ise Ramazan ayında gazetecilere değişik bir program hazırlamak düşüncesiyle hareket ettiklerini söyleyerek “bu nedenle basın mensuplarıyla beraber bir sahur yemeği programladık. Davetimizi kabul edip icabet ettiğiniz için çok teşekkür ediyoruz’’ dedi.
“DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜ VAR OLMALIDIR’’
Düşünce özgürlüğünün önemine değinerek sözlerini sürdüren Nuray Sivri “bir siyasal rejimin demokratik niteliğinin varlığından söz edebilmek için bu rejiminde öncelikli olarak ‘düşünce özgürlüğünün’ var olması gerekir. Düğünce özgürlüğü, farklı bireysel görüşler serbestçe, korkusuzca açıklanabildiği, topluma aktarılabildiği, doğru bilgiler rahatlıkla edilebildiği ölçüde nihai anlamda var olacaktır. Bunu da sağlamanın koşulu basın özgürlüğünden geçer. Anayasamızın 28.maddesinde basının hür olduğu, sansür edilemeyeceği açıkça vurgulanmıştır. “ ifadelerini kullandı.
“İKTİDARIN DENETLENMESİ BASIN SAYESİNDE MÜMKÜNDÜR’’
‘Bir ülkede herhangi bir sebepten dolayı sadece belli yöndeki görüşler topluma ulaştırılabiliyorsa, o ülkede düşünce ve enformatik özgürlük ciddi bir biçimde sınırlanmış demektir.’ diye konuşan Nuray Sivri şöyle devam etti: “çağdaş dünya bugün ulaştığı çizgiyi zaman içinde ortaya çıkan farklı görüşlerin tartışılmasına, toplumları etkilemesine ve sonunda varılan uzlaşıya borçludur. Siyaset biliminde daima hatırlanacağı üzere; denetlenemeyen her iktidar, suistimal edilmeye, kötüye kullanılmaya mahkumdur. İktidarın da denetlenmesi basın sayesinde mümkündür. Özgür bir basın çerçevesinde ancak bireylere ulaştırılabilir ve bu şekilde ülkedeki mevcut durumu öğrenip, sorgulayıp, eleştiri süzgecinden geçirebiliriz.’’
BU KEZ GAZETECİLER GÖRÜNTÜLENDİ
AK Parti İlçe Yönetimi sahur programında gazetecilere bir de sürpriz hazırladı. Yıl içerisinde çeşitli programlarda görev yapan gazetecilerin görev esnasındaki fotoğrafları slayt eşliğinde dev ekrandan yansıtıldı.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 16:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493