Belediye Başkanlığı mı önemli? Veliköy mü önemli?

Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem Tekirdağ’ın büyükşehir ilan edilmesiyle İl genelinde faaliyet gösteren fabrikaların vergilerinin Tekirdağ’da kalacağını söyleyerek “Tekirdağ genelinde yaklaşık 1500 fabrika var. Bunların verdiği vergilerden bir kuruş buradaki belediyelerin kasalarına girmiyor. Şimdi büyükşehir belediyesi olunca bu paralar burada kalacak. Yönetim, belediye başkanı kim olursa olsun daha fazla parayla daha fazla hizmet etme imkanı olacak. Bir tane belediye başkanı eksik olacaksa varsın olsun. Bir tane belediye başkanı mı önemli yoksa koskoca Veliköy mü önemli ? Veliköy beldeydi artık ilçe oluyor.’’ dedi.

Belediye Başkanlığı mı önemli? Veliköy mü önemli?
banner301
• ESMA KURTULUŞ
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - AK Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı, Veliköy Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği ile Veliköy Erzurumlular Kültür ve Yardımlaşa Derneği ziyarette bulundu.
Önceki akşam saat 19.00’da gerçekleşen ziyarette Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir, Veliköy Belediye Meclis Üyeleri Ahmet Çetin, Ramazan Çetinkaya ile AK Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri yer aldı.
“KAPIMIZ AÇIK’’
Dernek Başkanı Çoşkun Zor ve üyeler tarafından karşılanan heyet dernek çatısı altında bulunmaktan dolayı memnun olduklarını ifade ederken Alaettin Demirbağ, “Partimizin kapısı her zaman sizlere açık. İstediğiniz her zaman sizleri ağırlamaya hazırız. Bizler de davetlerinize her daim karşılık vermeye çalışacağız.’’ Dedi.
DERNEKLER HAKKINDA BİLGİ VERDİ
Ziyarette yer alan Veliköy Belediye Hanifi Belindir dernek hakkında Ertem ve partililere bilgi verdi.
“BU İŞE BULAŞMAYANLAR EN ÇOK ELEŞTİRENLERDİR’’
Belindir’in ardından söz alan Alaettin Demirbağ ise dernekçiliğin zor olduğu değerlendirmesinde bulunarak, “Kendini hiç bu işe bulaştırmayanlar en çok eleştirenlerdir. Bu tip faaliyetler yaparken, vicdanen rahatsanız bu tip şeylere kulak asmamakta fayda var.’’ yorumunda bulundu.


banner287

ADAY OLMAYACAĞINI AÇIKLADI
Ziyarette söz alan Dernek Başkanı Zor ise, olağan üstü kongre ile başkanlığa geldiğini ifade ederek, “60 civarı üyemizin olduğu derneğimizde 16 Aralık’ta gerçekleşecek olan olağan genel kurulda aday olmayacağım. Ben gönül bağım dolayısıyla üzerime düşeni fazlasıyla yaptım. Ancak zaman zaman haksız eleştirilere maruz kaldık. Kendimden sonra gelecek olan başkanımıza da destek oluruz.’’ Dedi.
ERZURUMLULAR DERNEĞİ ZİYARET EDİLDİ
AK Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı, Veliköy Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği’ne gerçekleştirdikleri ziyaretin ardından Veliköy Erzurumlular Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği’ne ziyarette bulundular. AK Partilileri Dernek Başkanı Zeki Diler ile meclis üyeleri karşıladı.
“230 ÜYEMİZ VAR’’
Ziyarette söz alan Dernek Başkanı Diler gerçekleştirilen ziyaretten dolayı onur duyduğunu ifade ederek, “Hep birlikte olmak bir ayrıcalıktır. Dernek olarak mağdur olanlara, fakirlere kömür, odun, erzak gibi yardımlarda bulunuyoruz. 230 dermek üyemiz bulunuyor.’’ Bilgisini verdi.
“BELEDİYE ZATEN KAPANACAKTI’’
Zeki Ziler’in Veliköy Belediyesi’nin kapanacağı için üzüntü duyduklarını söylemesi üzerine Başkan Ertem, “Buna üzülmeyin. Sizin ayrı bir ilçe olma şansınız yoktu. Veliköy kapanıp, yeni bir ilçe olacaktı. İlçe olmanın şartı 20 binin üzerinde nüfusa sahip olmak, Veliköy’de bu yok. Büyükşehir statüsünün geçerli olacağı illerde 20 binin altındaki belediyeler kapanıyor. Büyükşehir olacak olan 29 ilde beldelerin hepsi kapanıyor. Veliköy yine burada belediye hizmetleriyle Çerkezköy’ün bir mahallesi olacak. Yeni yapılanmayla Veliköy’ün bir mensubu iken Çerkezköy İlçesi’nin bir mensubu oluyorsunuz. Belediye yatırımları daha da artarak devam edecek. Çerkezköy İlçesi de Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne bağlanacak. Yine ilçeydim yine ilçe olacağım, ama büyükşehir belediyesi benim üzerime geliyor. Ancak, daha güzel ve modern hizmetlerin gelebilmesi adına şart.’’ Diye konuştu.
“BELDEYDİNİZ İLÇE OLUYORSUNUZ’’
Ertem, Veliköy’de 100 civarı fabrika olduğunu kaydederek şunları söyledi: “Tekirdağ genelinde 1500 civarı fabrika var. Bunların verdiği vergilerden bir kuruş buradaki belediyelerin kasalarına girmiyor. Bunlar İstanbul’daki Bağcılar, Beşiktaş, Beyoğlu Belediyeleri’ne gidiyor. Şimdi büyükşehir belediyesi olunca bu paralar burada kalacak. Yönetim, belediye başkanı kim olursa olsun daha fazla parayla daha fazla hizmet etme imkanı olacak. Bir tane belediye başkanı eksik olacak varsın olsun. Bir tane belediye başkanı mı önemli yoksa koskoca Veliköy mü önemli ? Siz kapanmıyorsunuz ilçe oluyorsunuz. Beldeydiniz, ilçe oluyorsunuz. Fevzipaşa Mahallesi’nden farkınız kalmayacak. Burası da öyle ilçenin mahallesi olacak.’’ Diye konuştu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 18:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306