Doğan: Devletimiz her konuda destek veriyor

AK Parti, Sivil Toplum Kuruluşlarına yönelik ziyaretlerini sürdürüyor.

Doğan: Devletimiz her konuda destek veriyor
banner301
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy’de kurum ve STK ziyaretlerine devam eden AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan, Çerkezköy Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi ve Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Ayşe Doğan, devletin hem esnafa hem de vatandaşa çok sayıda desteği bulunduğunu söyleyerek “Bugün çocuk başına ödenekten iş kuracaklara kadar devlet hep yardım ediyor. Sanayiciden çiftçiye kadar herkese destek veriyoruz.” ifadelerine yer verdi.

İLK DURAK KREDİ KEFALET

Sivil Toplum Kuruluşlarına yönelik yapılan ziyaretlerinde AK Partili heyetin ilk durağı Çerkezköy Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi oldu. AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe,  İl Başkan Yardımcısı Bülent Baloğlu, İlçe Kadın Kolları Başkanı Rüveyda Akbay, İl ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

“2016 SIKINTILI GEÇTİ”

Kooperatif çalışmaları hakkında konuşan Çerkezköy Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Muzaffer Yaztepe, 2016 yılının sıkıntılı geçtiğini ifade etti. Yaztepe, “2016 yılında kredi olarak çok talep aldık. Bu durum kooperatif olarak bizleri tabiki sıkıntıya düşürdü. Maksimum 150 Bin TL’ye kadar kredi verebiliyoruz. Eğer ki bu talep 2017 yılında da aynı grafikte olursa siz milletvekillerimizin kapısını çalıp ek finansman için isteklerimizi dile getireceğiz gibi gözüküyor.” dedi.“ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ”

Yaztepe’nin konuşmasın ardından konuşan AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan ise, Kooperatifin her türlü isteği ile yakından ilgileneceklerini ve ellerinden gelen ne varsa yapacaklarını kaydetti. Doğan, Çerkezköy Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi’nin önemli bir STK olduğuna da dikkat çekti.

“ÖNEMLİ BİR KURUMUMUZ”
banner287

Ziyaret ile ilgili kısa bir konuşma yapan AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe de, Çerkezköy Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi’nin önemli bir STK kurumu olduğunu ifade etti. Kooperatif Başkanı Muzaffer Yaztepe’nin 15 Temmuz sürecinde meydanlarda nöbet tuttuğunu kendilerini hiç yalnız bırakmadığını da vurgulayan Öğe, misafirperverliği nedeniyle de Başkan Yaztepe’ye teşekkür etti.

“İKİNCİ DURAK ESNAF VE SANATKARLAR ODASI”

AK Partili heyet Çerkezköy Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi ziyaretinin ardından diğer bir STK kuruluşu olan Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Bozdağ’ı ziyaret etti. AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, ziyaret öncesi Özcan Sokak da bulunan vatandaşlarla kısa süreli sohbet etti.“KOSGEB UYGULAMASI DAHA DÜZENLİ OLABİLİRDİ”

Ziyarette AK Partili heyeti karşılayan Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Bozdağ, KOSGEB uygulamasını eleştirdi. Bozdağ, “KOSGEB’in faizsiz kredi uygulaması keşke kategoriler eşliğinde olsaydı da esnaf gerçekten faydalanabilseydi. Bugün bir berberin, tamircinin, tuhafiyenin ihtiyacını 50 bin TL karşılayabilecek mi? İller bazında bir değerleme ile bu uygulama yapılabilirdi. 1 Milyon nüfuslu, sanayi üssü, vergi ödemede üst sıralarda Tekirdağ’ın KOSGEB komisyonu bilgilendirme yapmıyor.” dedi.

DOĞAN: HERKESE DESTEK VERİYORUZ

Bozdağ’ın açıklamalarının ve tavsiyelerinin üzerine konuşan AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan, KOSGEB uygulamasının 2016 yılının son döneminde yapıldığını ve bundan sonraki yapılacak uygulamalarda daha da düzenli olabileceğini söyledi. Doğan konuşmasının devamında, Milletvekili olmadan önce diş hekimliği yaptığı dönemden örneklendirme yaptı. Hükümetin vatandaşa, esnafa pek çok konumda yardımcı olduğunu söyleyen Doğan, “Bizim çalıştığımız dönemlerde devletten destek görmedik hiç. Bugün çocuk başına ödenekten iş kuracaklara kadar devlet hep yardım ediyor. Sanayiciden çiftçiye kadar herkese destek veriyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2016, 18:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
esnaffffff
esnaffffff - 1 yıl Önce

kosgeb desteğini ihtiyacı olanlar değil akp li esnaf aldı bu kadar nett

SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459