Emniyet Müdürü Kocabıçak’tan 3 parti teşkilatına iade-i ziyaret

Geçtiğimiz ay göreve başlayan Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürü Murat Kocabıçak, kendisini daha önce ziyaret eden AK Parti, CHP ve MHP yönetimlerine iade-i ziyarette bulundu

Emniyet Müdürü Kocabıçak’tan 3 parti teşkilatına iade-i ziyaret
banner301
İlk ziyaret AK Parti yönetimine

ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürü Murat Kocabıçak, dün ilk ziyaretini AK Parti İlçe Başkanı Aleattin Demirbağ ve yönetimine yaptı. Saat 12.00’da gerçekleşen ziyarette, AK Parti İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, İlçe Başkan Yardımcısı Selda Yeşil, İl Genel Meclis üyeleri Hasan Karaca ile Abdurrahman Çiçek, AK Parti Çerkezköy İlçe Yerel Yönetimler Başkanı Vahdet Akın, Seçim İşleri Başkanı Süleyman Bahçekapılı, AK Parti Çerkezköy Gençlik Kolları Başkan Vekili Zahit Turhal, AK Partili Belediye Meclis üyeleri ile ilçe yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu
HER ZAMAN SİZLERİN YANINDAYIZ
Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, İlçe Emniyet Müdürü Murat Kocabıçak’a teşekkür ederek, “Çerkezköy’de asayişle ilgili olarak bizler de her zaman sizlerin yanındayız. Yaşadığımız şehirde güvenliğin sağlanması hususunda hep birlikte hareket ederek Emniyet güçlerine yardımcı olacağız” dedi.
GEÇEN YILA ORANLA PERSONEL SAYIMIZDA ARTIŞ VAR
İlçe Emniyet Müdürü Murat Kocabıçak ise ziyaret kapsamında AK Partili yöneticilerle sohbet ederek Çerkezköy’ün durumu hakkında fikir alışverişinde bulundu. Çerkezköy Emniyeti’nde görevli polis sayısında herhangi bir sıkıntı olmadığını belirten Emniyet Müdürü Kocabıçak, “Personel sayımızda bir sıkıntımız yok. Geçen yıla oranla yüzde 19’luk bir artış söz konusu. İlçeler arasında bakıldığı zaman en çok personeli bulunan bizim ilçemiz. Yüzde 19’luk bir artış 44 kişiye denk geliyor. Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğümüz amir ve memur sayısı olarak desteklerinin devam edeceği bilgisini verdiler” açıklamasında bulundu.HER ŞEYİN EN İYİSİNİ ÇERKEZKÖY İÇİN YAPACAĞIZ
Söylenenlerin aksine personel sayısında azalma olmadığını tam tersine artış olduğunu sözlerine ekleyen Murat Kocabıçak, “İdari yapılarda elbette değişiklik olacaktır. Personel sayımızda idareli şekilde artırılacaktır. Vatandaşlarımıza kapılarımız her zaman açıktır. Şikayet veya görülen bir eksiklik olduğu zaman, ihbar yapılması halinde elimizden gelenin en iyisini yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Her şeyin en iyisini Çerkezköy için yapacağız. Elimizden geleni yapıyoruz gelmeyeni de yapmaya çalışacağız” dedi.VATANDAŞIN AYAĞINA GİDEREK SORUNLARI DİNLEYECEĞİZ
Bazı projeleri olduğunu da vurgulayan Kocabıçak, konuşmasına şu şekilde devam etti; “sivil toplumla bir araya gelerek herkese ulaşmayı amaçlıyoruz. Vatandaşlarımızla bir araya gelerek, onların ayaklarına giderek sorunları ve sıkıntıları dinleyeceğiz. Bu düşüncelerimizi 6 aylık süreçte hayata geçireceğiz. Bundan da eminim ki bu herkes için faydalı olacaktır. Her yerde bulunamayabiliyoruz. Vatandaşın emniyete rahat gelmesini sağlayıp, olayları birinci ağızdan dinlemeyi düşünüyoruz. Önceki çalıştığım yerlerde bu tür çalışmalar yaptık ve güzel sonuçlar elde ettik. Vatandaş ile polis arasında hoş diyaloglar oluştu”
BİZLER KAPALI KURUM DEĞİLİZ
Polis üniformasına karşı bir çekingenlik olduğunu söyleyen Emniyet Müdürü Kocabıçak,bu kanıyı ortadan kaldıracaklarını ifade ederek, “Bizler, içine kapalı bir kurum değiliz. Herkese ve her kesime açığız. Can güvenliği açısından tedirgin olmayan bir ilçeyiz ve bu da bizim için bir sevinç kaynağıdır. Çoğu polisimiz lojmanda yer olmasına rağmen dışarıda oturuyor. Buna ben de dahilim. Halkımızla bir arada olmak için bu güzel bir durumdur. Önümüzdeki süreç bizleri daha iyi yerlere getirecektir. Bizler işimizi en iyi şekilde yapmak zorundayız. İşimizi yaparken de statümüzü bilerek vatandaşı mağdur etmememiz gerekiyor” dedi.
İNSANIN OLDUĞU HER YERDE HATALAR OLACAKTIR
İlçe Emniyet Müdürü Murat Kocabıçak konuşmasının devamında, “polisimiz olası bir olay karşısında güç kullanması gerekiyorsa elbette kullanacaktır. Zorluk çıkan bir durum varsa Kanunun öngördüğü çerçevede gerekli müdahaleler yapılır. Yapılabilecek her yanlış hareket Çerkezköy ardından Tekirdağ ve son olarak Emniyet Genel müdürlüğüne yansıyor. O zamanda yapmış olduğumuz onca güzel hizmetler bir anda silinip gidiyor. İnsanın olduğu her yerde elbette ki hatalar da olacaktır. Bunu en az seviyeye indirmek için bizler görevimizi en iyi şekilde yaparız” diye konuştu.
GÖÇ ALIRKEN DÜZENLİ GELİŞMEK LAZIM
Çerkezköy’ün ekonomik olarak ve hızla artan nüfusa göre asayiş bakımından huzurlu bir kent olduğunu vurgulayan Kocabıçak, “Fabrika inşaatları devam ediyor ve Çerkezköy uzun bir göç almaya devam edecektir. Bu göçü alırken de düzenli gelişmek lazım. Çerkezköy’ün yeni bir ilçe emniyet binasına ihtiyacı var ve bu bina yetmiyor. Güvenliği en iyi şekilde planlamak gerekiyor. Gelişmelere göre yeni tedbirler alınacaktır. Nüfus 300 binlere dayandığı zaman bir yapının da değişmesi gerekir” ifadelerini kullandı.
SORUN OLMAYACAKSA BİZLER NEDEN BURADAYIZ
banner287
Ziyaret kapsamında zaman zaman futbol sohbeti de yapılırken, İlçe Emniyet Müdürü Murat Kocabıçak koyu bir Fenerbahçe taraftarı olduğunu belirtti. Murat Kocabıçak, Belediye Başkanı Ali Ertem’e Fenerbahçe derneğinin nerde olduğunu sorduğum zaman kapandı cevabını aldığını belirtmesi üzerine, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ ise Trabzonsporlular olarakkendilerinin de dernekleri olmadığını söyleyerek ‘Ama bize her yer Trabzon’ dedi. Çerkezköyspor’un durumunun da pek içi açıcı olmadığını sözlerine ekleyen Kocabıçak, “Bize göre Çerkezköy sıkıntılı bir bölge değil mutlaka sorunlar olacaktır. Eğer olmayacaksa bizler neden buradayız. Meydana gelebilecek sorunları minimuma indirmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.
Yaklaşık yarım saat süren sohbetin ardından Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürü Murat Kocabıçak, AK Partililere teşekkür ederek AK Parti İlçe teşkilatından ayrıldı.

Kocabıçak: Polis eksiğimiz yok, fazlamız var

MHP İlçe Başkanı Mustafa Ordu’yu ziyaret eden İlçe Emniyet Müdürü Murat Kocabıçak, Tekirdağ’ın en yüksek polis sayısına sahip ilçesinin Çerkezköy olduğunu vurgulayarak “Polis eksiğimiz yok, hatta fazlamız var.” diye konuştu.ÇERKEZKÖY BAKIŞ - 
Çerkezköy Emniyet Müdürü Murat Kocabıçak, Çerkezköy’deki görevinin ilk günlerinde kendisine ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulunan MHP’li Mustafa Ordu’ya bir nezaket ziyaretinde bulundu.
Mustafa Ordu ve Kemal Akın tarafından kapıda karşılanan Kocabıçak, emniyet olarak en büyük amaçlarının toplumsal huzur olduğunu belirterek, ‘’İlçemizde asayiş bakımından hem kendi gözlemlendiklerimiz hem de bizlere gelen bilgiler doğrultusunda büyük sorunlar yok. Çerkezköy’de toplumsal olarak bir huzursuzluk olmasının yanı sıra personel eksiğimiz de yok. Sanıyorumki toplumda personel sıkıntımız olduğuna dair yanlış bir algı var. Buradan böyle bir sıkıntının olmadığını gerekli personel, ekip ve donanıma sahip olduğumuzu iletelim.’’ İfadelerini kullandı.
‘’EN FAZLA PERSONEL ARTIŞI ÇERKEZKÖY’DE’’
‘’Geçen yıla oranla şu an ki personel sayımız artmış durumda.’’ diyen Kocabıçak, şöyle devam etti: ‘’Personel, araç ve gereçlerimize de takviye devam edecek. Tekirdağ’da en fazla personele sahip olan ilçe olduğumuzu söylemek mümkün. Geçen yıla oranla personel sayımızda yüzde 19-20 gibi bir artış var. Tabii bunlara rağmen, emniyetimiz desteklenmeye devam edecek. Çünkü, bölge dinamik bir bölge her yıl çok sayıda nüfus alıyor. Yıllık olarak yüzde 8 oranında bir nüfus artışı olduğu söyleniyor, bunu da sayısal veriye vurduğumuzda bu 12-13 bin kişinin her yıl Çerkezköy’e geldiğini gösteriyor. Bu çok ciddi bir nüfus artışı demek. ‘’
Ziyarette söz alan Ordu ise, Kocabıçak’ın ‘toplumsal olarak huzur hakim’ görüşünü destekleyerek, ‘’Asayiş açısından yaşanan olaylar da toplumsal bir durumdan değil, kişisel olarak yaşanılan durumlardan, husumetlerden kaynaklanıyor.’’ Dedi.
Başkan Ordu her şeyden önce can güvenliği geldiğine dikkat çekerek, ‘’Hele ki buranın bir sanayi bölgesi olduğu düşünüldüğünde gece yarısı işe giden ve işten gelen çok sayıda  vatandaşımız var. Pek çok kişi tarafından da ‘İstanbul’un arka bahçesi’ diye adlandırılan ilçemizde siz emniyet teşkilatımızın önemi büyük.’’şeklinde konuştu.


Son ziyaret CHP’ye

Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürü iadeyi ziyaret kapsamında CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Metin Dönmez’i ziyaret ederken, ziyaret CHP’lilerin isteği üzerine basına kapalı gerçekleşti.ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Dün CHP Çerkezköy İlçe Teşkilatını da ziyaret eden Emniyet Müdürü Murat Kocabıçak, CHP’liler tarafından kapıda karşılandı. İlçe Emniyet Müdürü Murat Kocabıçak’ın düzenlediği ziyaret CHP’lilerin isteği üzerine basına kapalı gerçekleşti.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 13:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459