İl Başkanı duygu sömürüsü yapıyor

Çerkezköy ziyaretinde ‘Büyükşehir kararını olumlu buluyoruz ama köy tüzel kişiliklerinin kaldırılması yanlış’ diyen CHP İl Başkanı Recep Palabıyık’a “Duygu sömürüsü kokan çelişkili bir açıklama’’ şeklinde cevap veren Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, CHP İlçe Başkanı Metin Dönmez’in ‘eğitim seviyesi düştükçe AKP’nin oyları artıyor’ yönündeki ifadesini ise ‘Metin Dönmez, milletin iradesine saygısızlık etmiştir’’ ifadeleriyle eleştirdi.

İl Başkanı duygu sömürüsü yapıyor
banner301
• EMRAH ÇOĞALAN
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, CHP Tekirdağ İl Başkanı Recep Palabıyık’ın büyükşehir CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Metin Dönmez’in ise eğitim üzerine yaptığı eleştirile cevap verdi.
“ÇELİŞKİ İÇERİSİNDE BİR AÇIKLAMA’’
CHP İl Başkanı Recep Palabıyık’ın Çerkezköy ziyaretinde ‘Büyükşehir kararını olumlu buluyoruz, ancak köy tüzel kişiliklerini kaldırılmasını doğru bulmuyoruz’ şeklindeki ifadesine atıfta bulunan Alaettin Demirbağ, “bu açıklamasıyla hem Tekirdağ’ın büyükşehir olmasını istiyor, hem de istemiyor. Çelişki içerisinde bir açıklama. Büyükşehir yasa tasarısında köy tüzel kişilikleri ortadan kaldırılıyor. Ancak, köyler şimdiye kadar aldığı hizmetten daha fazlasını alacak. Sayın Palabıyık, bu açıklamasıyla duygu sömürüsü yaparak halkın zihninin karıştırıyor.’’ Diye konuştu.
“MİLLETİN İRADESİNE SAYGISIZLIK YAPIYOR’’
banner287
CHP İlçe Başkanı Metin Dönmez’in ‘eğitim seviyesi düştükçe AKP’nin oyları artıyor’ şeklindeki ifadesini de değerlendiren Alaettin Demirbağ ‘Metin Dönmez, eğitimsizlerin Ak Parti’ye oy verdiğini söylemekle milletin iradesine saygısızlık etmiştir. Bu açıklamasını üzücü buldum’’ dedi.
“BU NASIL EĞİTİMSİZLEŞTİRMEK?’’
Ak Parti iktidarı döneminde eğitimin çağ atladığını ifade eden Demirbağ şunları söyledi: “Ak Parti döneminde Milli Eğitim Bakanlığı’na ayrılan pay, diğer tüm bakanlıkların önüne geçti. Üniversite sayısı 65’ten 176’ya çıkarken, ilkokuldan liseye kadar ders kitapları ücretsiz veriliyor. Cumhuriyet tarihinde yapılan derslik sayısının en az yarısı kadar derslik Ak Parti döneminde yapılmıştır. Burslar 45 TL’den 260 TL’ye çıkarıldı. Burs alan öğrenci sayısı 300 binden 1 milyon 200 bine yükseldi. Yurtlarda koğuş sisteminden otel sistemine geçilerek yatak sayısı arttırıldı. 8 yıllık mecburi eğitim 12 yıla çıkarıldı. Bu nasıl eğitimsizleştirmek?”

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 13:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493