İstifa etti: Yeni hedeflerini açıkladı

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay, düzenlediği basın toplantısıyla İl Başkanlığı görevinde istifasını açıkladı.

İstifa etti: Yeni hedeflerini açıkladı
banner301
AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay, düzenlediği basın toplantısıyla İl Başkanlığı görevinde istifasını açıkladı. İstifa gerekçesini ‘Genel Merkezi’in elini rahatlatmak’ şeklinde açıklayan Akçay, istifa sonrası siyasetle yine iç içe olacağını söyleyerek “Bundan sonraki arzum, temennim de inşallah ülkeme, partime ve şehrimize milletvekili veya büyükşehir belediye başkanı olarak devam etmektir. Niyetimiz budur. İnşallah bundan sonra da olması gerektiği gibi, inancımızın bize emrettiği gibi yolumuza devam edeceğiz.” dedi.

Çerkezköy Bakış - AK Parti İl Başkanı Ahmet Akçay, İl Teşkilatı’nda düzenlediği basın toplantıyla İl Başkanlığı görevinde istifa ettiğini duyurdu.

BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ

Bugün saat 12.30’da düzenlenen basın toplantısında bazı ilçe başkanları da hazır bulundu. 12 Haziran 2014 tarihinde İl Başkanlığı görevine başladığını hatırlatarak sözlerine başlayan Akçay “Kurucu Genel Başkanımız, o zaman Başbakanımız olan ve şimdi Cumhurbaşkanımızın layık görmesi sonucu bu onurlu görevi devraldık ve bugüne kadar yüzümüzün akıyla getirmeye çalıştık” dedi.

“EN İYİSİNİ YAPMAYA ÇALIŞTIK”

İl Başkanlığı döneminde ilk defa yapılan cumhurbaşkanlığı seçimi, akabinde 2’si olağanüstü olmak üzere 3 büyük kongreyi geride bıraktıklarını kaydeden Akçay “7 Haziran ve 1 Kasım olmak üzere iki de genel seçim geçirdik. İlk defa Tekirdağ’dan 3 milletvekili çıkarttık. Bunları, çok kıymetli dava arkadaşlarımla birlikte başarılı bir şekilde, olması gerektiği gibi en iyisini yapmaya çalışarak bugünlere geldik.” diye konuştu. 

banner287


“DAVA ARKADAŞLARIMIZLA BİRLİKTE YÜRÜDÜK”

Akçay, yeni taşındıkları İl Teşkilat binasını da dava arkadaşlarıyla birlikte Tekirdağ’a kazandıklarını belirterek “Ufak tefek eksikler kalsa da bugünlere getirdik, şehrimize kazandırdık. Sayın Cumhurbaşkanımızın sıklıkla dile getirdiği gibi, bizim şiarımız da “Merkep ölür kalır semeri, insanoğlu ölür kalır eseri” anlayışıdır. Bu şiarla en iyisini yapmaya gayret gösterdik ve bugünlere geldik.” ifadelerine yer verdi.  

“GENEL MERKEZDEN AFFIMI TALEP ETTİM”

Son aylarda genel merkez nezdinden yaptığı görüşmelerde Genel Merkez’den ‘kan değişimi arzusu olabileceği düşüncesi edindiğini belirten Akçay, “Genel merkezimizin elini rahatlatmak adına genel merkezimizden affımı talep ettim. Genel Başkanımız, Başbakanımız bu talebimizi yerinde buldular. İnşallah bundan sonra, bugüne kadar olduğu gibi inandığımız değerler, idealler uğruna siyaset yapmaya devam edeceğiz. Bugün burada yaklaşık 2 senedir de yaptığımız bu görevi bundan sonra nihayete erdirdiğimi kamuoyuna duyuruyorum. Allah hakkımızda hayırlısını versin. Bundan sonra da bizler bu ideal çerçevesinde bu yolu yürümeye devam edeceğiz.” dedi. 

YENİ HEDEFLERİNİ AÇIKLADI

İstifası sonrasında yine siyasetle iç içe olacağını söyleyen Akçay, “Bundan sonraki arzum, temennim de inşallah ülkeme, partime ve şehrimize milletvekili veya büyükşehir belediye başkanı olarak devam etmektir. Niyetimiz budur. İnşallah bundan sonra da olması gerektiği gibi, inancımızın bize emrettiği gibi yolumuza devam edeceğiz. Allah yar ve yardımcımız olsun” diye konuştu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2016, 18:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ak Partili
Ak Partili - 2 yıl Önce

Ahmet Akçay seni Tekirdağ Ak Partiye kattığın değerler ile hatırlayacak.
Dik duruşun,Hakka inanışın,ahlakın tartışılamaz.
Tekirdağ'a 3 Milletvekili katarak tarihin başarısını Ak Partiye ve bu davaya kattın.
Herkes kendi cebinine çalışırken,sen partine çalıştın.
Bir tane belediyesi olmayan Tekirdağa İl Binası alınmasındaki emeğini herkes biliyor.
Bulunduğun makama ve ak partiye çokşey kattın.
Allah sizlerin emeğini zayi etmez.

Erbey
Erbey - 2 yıl Önce

Normal sonuç..en doğrusunu yaptı Ahmet başkan..onurlu davrandı tıpkı daha önce görevden el çektirilen Başbakan Ahmet Davutoğlu gibi..yoksa adam harcamanın son muhattabı olacaktı..Tekirdağ için kayıp..

Erbey
Erbey - 2 yıl Önce

Normal sonuç..en doğrusunu yaptı Ahmet başkan..onurlu davrandı tıpkı daha önce görevden el çektirilen Başbakan Ahmet Davutoğlu gibi..yoksa adam harcamanın son muhattabı olacaktı..Tekirdağ için kayıp..

Adem yalçın
Adem yalçın - 2 yıl Önce

İşte gelen gidenden ders alırsa böyle olmaz Ahmet Akçay sen hep orada kalacağını sandın etrafı temizlemedin korktun neyse gündeme pompalanan isimler karacakılavuz grubunun adamları Cüneyt Ali Sadik recep hangisi gelirse ak parti bitmiştir. hoş geldin Trakya cumhuriyeti Bunu Anadolu gelmeleri!!! Nasıl kabullenir göreceğiz

Yavuz avukat
Yavuz avukat - 2 yıl Önce

Süleyman paşa ilçesine atanan Yavuz'u Trakyalı diye istemedin direndin Cüneyt'i atadılar bak Cüneyt ne etti ali ne yaptı Çerkezköy delikanlıca arkanda durdu ama

Gungor
Gungor - 2 yıl Önce

Sn akçay birilerinin ekmeğine yağ değil ballı kaymak sordunuz sıra geldi müdür kıyımına bakın şimdi hangi müdürü görevden alacaklar ey vekiller bürokraside elinizi çekin artık bu millet aptal degil

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306