Kapaklı ilçe olmayı çoktan hak etmişti

AK Partili İl Genel Meclis Üyesi Ercan Çorbacı, Tekirdağ’ın büyükşehir ilan edilmesiyle birlikte Tekirdağ’ın vergi gelirlerinden önemli bir pay alacağını söyleyerek bunun da bölgeye hizmet olarak yansıyacağını söyledi. Çorbacı, Kapaklı’nın ilçe olmayı çoktan hak ettiğini ifade ederek, ilçe kararının da Kapaklı için hayırlı olmasını diledi.

Kapaklı ilçe olmayı çoktan hak etmişti
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - AK Partili İl Genel Meclis Üyesi Ercan Çorbacı, TBMM İçişleri Komisyonu'nda görüşülen büyükşehir yasa tasarısında Tekirdağ’ın büyükşehir, Kapaklı’nın da ilçe olmasının ön görülmesini değerlendirdi.
“HAYIRLI OLSUN’’
Yasa tasarısında Kapaklı’nın ilçe olarak ön görülmesinin Kapaklı halkına hayırlı olmasını dileyen Ercan Çorbacı, bu süreçte katkı sağlayan herkese de teşekkür etti. Kapaklı’nın fazlasıyla ilçe olmayı halk eden bir belde olduğunu söyleyen Çorbacı, “hükümetimiz de bunu göz önünde bulundurarak Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Bakanlar Kurulu tarafından Kapaklı’nın ilçe olmasını ön gören kanun taslağı Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunuldu. Yasa tasarısı şu anda içişleri komisyonunda görüşülüyor. Sonrasında da TBMM’nde oylamaya sunulacak. Kapaklı ilçe olmasıyla daha da büyüyerek güçlü bir ilçe olacaktır.’’ dedi.
“TEK İLÇE DAHA GÜÇLÜ OLURDU’’
Büyükşehir belediye sürecinde tüm beldelerin kapatılarak güçlü bir Çerkezköy İlçesi oluşturulması yönünde görüş bildirdiğini açıklayan Ercan Çorbacı “fakat hükümetimiz yeni bir ilçe oluşturulmasını uygun gördü, İnşallah Kapaklı’da ilçe olacak’’ diye konuştu.  Çorbacı ‘tek ilçe olsaydık siyasette daha güçlü olacağımızı düşünüyorduk’ diyerek “Şimdi iki ilçe oldu. Bizler bundan sonra Kapaklı ve Çerkezköy ilçeleri olarak birlikte hareket edip, bölge halkımıza en iyi hizmeti götürmenin gayreti içinde olacağız. “ ifadelerini kullandı.
banner287
“KÖYLER DAHA ÇOK HİZMET ALACAK’’
Köylerin mahalle statüsüne dönüştürülmesi konusunda toplumda bir bilgi kirliğinin olduğunu söyleyen Ercan Çorbacı “Gerçek olan yeni durumda köylere hizmetin daha güçlü geleceğidir. Şu anki bütçemiz ile büyükşehir olduğumuzda oluşacak bütçemiz arasında çok büyük fark olacaktır’’ açıklamasında bulundu.
“VERGİ GELİRLERİ DE BURADA KALACAK’’
Tekirdağ’ın büyükşehir ilan edildiğinde toplanan vergilerin yüzde 5’inin Tekirdağ’ın genel bütçesine aktarılacağını ifade eden Çorbacı, şunları söyledi: “Tekirdağ ilimiz Türkiye genelinde vergi toplamada 7.sırada yer alıyor. Tekirdağ çok daha büyük hizmetler alacaktır. Bizler de bundan böyle Büyükşehir ve Çerkezköy Belediyesi başta olmak üzere çevre belediyelerini AK kadrolara teslim edebilmenin gayreti içinde olacağız.’’

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 13:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493