‘Kenara çekilme vakti değil’ diyerek istifadan vazgeçti

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay, darbe girişimiyle birlikte ülkenin yangın yerine döndüğünü vurgulayarak istifa kararından vazgeçti.

‘Kenara çekilme vakti değil’  diyerek istifadan vazgeçti
banner301
Kısa bir süre önce, görevinden istifa ettiğini duyuran AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay, darbe girişimiyle birlikte ülkenin yangın yerine döndüğünü vurgulayarak “Sayın Cumhurbaşkanımız ve Hükümetimize yönelen bu hain saldırı istifa kararımızı yeniden gözden geçirmemizi zaruri kıldı. Böyle bir ortamda görevden kaçacak değiliz. Görev süremiz sona erene kadar görevimizin başındayız,” ifadelerini kullandı

Çerkezköy Bakış -
Türkiye 15 Temmuz gecesi yaşanan travmayı atlatmaya çalışıyor. Ordu içindeki bir grup askerin hükümete darbe girişiminde bulunması ve sonrasından yaşananlar 7´den 70´e herkesi etkiledi. Darbe girişiminin Emniyet ve ordu mensupları ile halkın çabalarıyla sonuçsuz bırakılması sonrası milyonlarca insan, Türkiye´nin her yerindeki meydanlarda Demokrasi Nöbeti tutmaya başladı. Darbe girişimi Tekirdağ´da da çok büyük yankı buldu. Binlerce vatandaş 15 Temmuz´dan bu yana meydanlarda sloganlarla darbe girişimini protesto ediyor. Bütün siyasi partiler ortak bir dille darbe girişiminde bulunanları çok net mesajlarla kınadı.

İSTİFAYI RAFA KALDIRDIM
banner287

Ak Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay da darbe girişiminin ilk saatlerinden itibaren sokağa çıkan ilk isimlerden biriydi. Akçay, vatandaşları demokrasiye sahip çıkmak için meydanlara davet ederek darbecilere karşı demokrasi nöbeti tutma çağrısı yaptı. Akçay ayrıca, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir basın toplantısı ile genel merkezle aralarındaki bazı fikir ayrılıklarını gerekçe göstererek istifa kararı aldığını açıklamıştı. Akçay, son gelişmeler üzerine istifa kararını rafa kaldırdığını ifade etti.

GÖREVİMİN BAŞINDA OLACAĞIM

Akçay, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Biz zaten yeni bir yönetim belirleninceye kadar İl Başkanlığı görevimizi sürdürüyorduk. Ancak yaşanan bu vahim gelişmeler, hain darbe girişimleri, demokrasimize yapılan bu saldırı ortamı kararımızı yeniden gözden geçirme zarureti yaratmıştır. Şu an için istifa konusu gündemimizde değildir. Böyle bir ortamda görevden kaçacak değiliz. Görev süremiz sona erene kadar görevimizin başındayız,” ifadelerini kullandı. Akçay, demokrasi nöbetine devam edeceklerini ifade ederek, halkı meydanları boş bırakmamaya çağırdı.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459