'Mandalı, AK Parti’den içeri giremez'

Kapaklı’nın ‘ilçe’ statüsü kazanması halinde, AK Parti’ye geçeceğini açıklayan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’ya AK Parti’den net bir dille ‘kapılarımız sana kapalı’ yanıtı geldi. AK Parti İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, “Kendisinin, bugün itibariyle, ihaleye fesat karıştırmaktan 8,5 yıl kesinleşmiş hapis cezası var. ‘Bir Belediye Başkanı kazanacağız’ diye ilkelerimiz ile ters düşemeyiz. Daha önce de AK Parti’ye geçmeyi denedi, ama kabul edilmedi ” Diyerek, Mandalı’ya, kapıları kapattı. Kapaklı’nın, bizzat Hükümet’in hazırladığı tasarı ile ilçe statüsüne kavuşacağını dile getiren Demirbağ “Şimdi birileri, çıkıp kendisine pay çıkarmasın. Bu, Hükümetimiz’in kendi tasarrufudur ve İl Teşkilatımız ile milletvekillerimizin bilgisi dahilinde hazırlanmıştır. Kapaklı Halkı’nın huzur ve refahı için, biz de, teşkilat olarak, elimizden geleni yapacağız ” dedi.

'Mandalı, AK Parti’den içeri giremez'
banner301
- EMRAH ÇOĞALAN
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, Büyükşehir Belediye Yasa Tasarısı’nı ve bu tasarı ile Kapaklı’nın ilçe olma durumunu değerlendirdi.
HAYIRLI OLSUN
Yasa Tasarısı’nın, yaklaşık bir yıldır kamuoyunun gündemini meşgul ettiğini dile getiren Demirbağ “Başbakanımız seçim öncesi ‘Büyükşehir’ müjdesi vermişti. Meclis’e sunulan son şekliyle Kapaklı ilçe olacak gibi görünüyor. Daha Meclis’ten geçmedi ama bir değişiklik beklemiyoruz. Bu durumda Karaağaç ve köyler de Kapaklı’ya bağlanacak. Bütün bölgemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.” Dedi.
BİRİLERİ KENDİNE PAY ÇIKARMASIN
Tasarının AK Parti Hükümeti’nin kararı olduğunu ve her zaman hükümet ile bakanların aldıkları kararlara saygı duyacaklarını belirten Demirbağ, “Destek olmak durumundayız. Gönlümüzden başka şeyler geçiyor olabilirdi ama bunun da birkaç boyutu var tabiki. Hayırlısı buydu ve daha dar çerçevede yakından hizmet alınması için hükümetimiz böyle uygun gördü. Şimdi, birileri bundan kendine pay çıkarma hesapları yapıyor. Bir kez daha söylüyorum: Bu kararı bizim hükümetimiz ve bakanlarımız vermiştir. Dolayısıyla bu durumdan, il teşkilatımızın ve vekillerimizde haberi vardır. Birileri ‘ben yaptım’ havasıyla kendine asla pay çıkarmasın.” Diyerek, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’ya üstü kapalı göndermede bulundu.
MANDALI’NIN AK PARTİYE GEÇMESİ MÜMKÜN DEĞİLDİR
banner287
Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın Kapaklı İlçe olduğu taktirde AK Partiye geçeceği yönündeki açıklamalarına da cevap veren AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Demirbağ, “Mandalı, gazetelere verdiği beyanatlarda ‘Söz verdim AK Parti’ye geçeceğim’ diyor. Doğrusu bu sözü kime vermiş anlamakta güçlük çekiyoruz. AK Parti’ye mi söz vermiş, halka mı söz vermiş yoksa, kendi kendine mi söz vermiş bilemiyoruz. Ama bildiğimiz tek şey, kendisini bugün itibariyle 8,5 yıl kesinleşmiş hapis cezası olduğudur. Üstelik bu ceza ihaleye fesat karıştırmak iddiasıyla verilmiştir. Yargıtay bu  kararı onaylar veya reddeder, bunu bilemeyiz ama önemli olan halkın vicdanında aklanmaktır. Bunu pek mümkün görmüyorum.” Şeklinde konuştu.
DAHA ÖNCE DE DENEDİ AMA
Mandalı’nın, daha önce de AK Parti’ye geçme girişimlerinde bulunduğunu açıklayan Demirbağ, “Kendisi, daha önce de AK Parti’ye geçmeyi denedi, ama kabul edilmedi. Bir Belediye Başkanı kazanacağız’ diye ilkelerimiz ile ters düşemeyiz. Bizim şuanda yüzlerce belediye başkanımız var, hepsini dahi kaybetsek belirli ilkelerimiz var, onlardan taviz vermeyiz. Duruşumuzdan asla taviz vermeyeceğiz. Dolayısıyla AK Parti’ye geçme açıklamaları, Sayın Mandalı’nın kendi hüsnü kuruntularıdır.” ” ifadelerini kullandı.
MİLLET’İN KAFASINI KARIŞTIRMASIN
Mandalı’nın ‘AK Parti’ye geçme açıklamalarıyla milletin kafasını karıştırdığını söyleyen AK Parti İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, “Sayın Mandalı kafa karıştırma peşinde. Yarın ‘AK Parti’ye geçecektim beni almadılar’ diye konuşacak. Alınmayacağını bildiği halde milletin kafasını karıştırmak için ben gidiyorum ama beni AK Parti’ye almıyorlar diye açılamalarda bulunacak.” şeklinde konuştu.
BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE OLACAĞIZ
Bundan sonrası için birlik ve beraberlik mesajı da veren Başkan Demirbağ, “Biz nasıl Saray’ın başarılı olmasını istiyorduysak, Çorlu’nun, Şarköy’ün, Hayrabolu’nun başarılı olmasını istiyorsak, Kapaklı’nın büyümesi için de aynı duyguları yaşıyoruz. Kapaklı Halkı’nın huzur ve refahı için, biz de, teşkilat olarak, elimizden geleni yapacağız ” ifadelerini kullandı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 13:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 6 yıl Önce

sayın alaattin demirbağ sen kapaklı belediye başkanı için 8,5 yıl kesinleşmiş cezası var diyosun ama daha net birşeyin olmadığını bilmiyorsun sanırım dava temizde ayrıca aynı ihale konisyonunda olan çerkezköy belediyesinde çalışan arkadaşınız mustafa gümüş beraat etti buna nasıl cevap vereceksiniz vatandaş olarak merak ediyorum.eğer bu ak parti senin gibi bir insanı ilçe başkanı yaptıysa irfan başkanı belediye başkanı ve ak parti üyesi yapması çok normal olur tüpçü alaattin.

Gkcm
Gkcm - 6 yıl Önce

yolsuzluğun kitabını yazmış bir siyasi iktidarın nasıl olur da siyasal prensibine ters düşer mandalının yaptıkları.. alın alın mandalıyı yanınıza zaten gideceği tek yer akp dir. artık yeter kimse üç maymunu oynamasın. devleti ve halkı soyup soğana çevirdiğinizi halk biliyor.artık yargının akp hükümetinin bir karar organı olduğunu da biliyoruz. suriyedeki muhaliflerin kirli oyunlarını akp nin tezgahladığını rahatlıkla görebiliyoruz.gün olur doğruyu söyleyemediğiniz o sahneden dürüst olamadığınız o sahneden elbette düşeceksin.

Atilla
Atilla - 6 yıl Önce

türkiyenin hiçbir köşesinde mhp ve akp ilçe teşkilatları ç.köy kadar basit insanların eline düşmemiştir.ben bir akp li olarak diyorum ki irfan mandalı teveccüh eder de gelirse o kapıyı tekmeyle sonuna kadar açar da girer, sende karşısında ceket iliklersin yastık altı başkan.

Mustafa KARATAŞ
Mustafa KARATAŞ - 6 yıl Önce

eğri durup doğruyu konuşmak gerekirse çok yerinde bir tepki, ilçe olursa kapaklı akpartiye gecicemde nedemek,karşılıksız işyapmamak bu olsa gerek.

kapaklılı
kapaklılı - 6 yıl Önce

ak parti kapaliyi soyanlari tüyü bitmemiş yetimlerin hakkini yiyenlerin aklanma yeri olmamali

hasan koç
hasan koç - 6 yıl Önce

sayın vatandaş rumuzlu.nustafa gümüş beraat etmişse demekki suçsuzmuş.anlaşılan sende kuyruk acısı var.zaman zaman senin yorumlarına dikkat ettim çok merak ediyorum tüpcülük yapmanın kötü yanı ne acaba.muhakkak sen pazarlamcısın öyle anlaşılıyo.

Mustafa KARATAŞ
Mustafa KARATAŞ - 6 yıl Önce

merak ediyorum kapaklı ilçe olmasaydı hangi partiye gidecekti sayın mandalı???

murat soy
murat soy - 6 yıl Önce

alaettin demirbag cerkezkoyun mu yoksa kapaklinin ilce baskanimi anlayamadik . zaten cerkezkoyun kapisindan girmeye calismiyo baskanimiz haketti ve kapakli artik sizden daha buyuk bir ilce oldu . kuyruk acisi olsa gerek . akp nin bence biran once sizin gibi bir ilce baskanindan kurtulmasi lazim oy kaybettiriyosunuz


SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493