Öğe: Meydanları boş bırakmayacağız

Darbe girişimine karşı Çerkezköy’deki tepkiler sürüyor.

banner301
Çerkezköy Bakış - Darbe girişimine karşı Türkiye genelinde başlatılan tepkiler sürüyor. Gece cadde ve sokaklar dökülen Çerkezköy bugün de Belediye Meydanı’nda toplanarak darbe girişimine tepkisini sürdürdü. Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, meydanları boş bırakmayacaklarını söyleyerek “Konu bir parti meselesi değildir. Bu bir vatan meselesidir. Millet bunları cezasını verecektir” dedi

ÇERKEZKÖY MEYDAN’DA TOPLANDI

Cumhuriyet Meydanı’nda dün saat 14.00’da düzenlenen protestoya Ak Parti Çerkezköy Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Ak Parti Çerkezköy İlçe eski Başkanlarından Sait Yazı, İlçe eski yönetim kurulu üyeleri, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İrfan Danışmaz, Çerkezköy OSB Müdürü Mehmet Özdoğan, Çerkezköy TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Akın, Ak Parti Tekirdağ eski milletvekili adaylarından Ömer Karadeniz, Eğitim Bir Sen Çerkezköy Başkanı Ahmet Üzgün, partililer ile yaşlısı genci çok sayıda Çerkezköylü katıldı. “BU AZİZ MİLLETİ YOK MU ZANNETTİNİZ?”

Meydanda toplanan coşkulu kalabalığa seslenen Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe “Allah hepinizden razı olsun. Dün gece hep birlikte bu meydanlardaydık. Allah’a şükürler olsun dün geceden itibaren beraber hep birlikte bu meydanlardaydık. Ey gafiller, ey alçaklar, bu meydanları boş mu kalacak zannettiniz? Sizler evlerinde bu vatandaşlara mesaj atarak, meydanlara çıkmayın evlerinden çıkmayın diyerek bu milleti kandıracağınızı mı zannettiniz? Ey gafiller, bu milleti boş mu zannettiniz? Bu aziz milleti yok mu zannetiniz? Şu anda Trakya’da bu sıcakta bu güneşin altında buarada durmamız belki mahşerde bizi serinletecek. Allah inananlarla beraberdir. Zafer de inananlarındır. Bu yolda innandık. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun.” dedi.

“BU BİR VATAN MESELESİDİR”
banner287

Olaylarda 161 kişinin şehit olduğunu belirten Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Öğe, şehitler için herkesten Fatiha okumasını istedi. Konunun bir parti meselesi olmadığını vurgulayan Öğe şöyle devam etti: “Bu bir vatan meselesidir. Şu sıcakta, bu güneşin altında toplandık. Şu anda Trakya’da bu saatte toplanan tek ilçeyiz. Tek topluluğuz.”“MİLLET BUNLARIN CEZASINI VERECEK”

Darbe girişimine Çerkezköy’de birlik ve beraberlik için tepki gösterdiklerini kaydeden İlçe Başkanı Öğe “Devlet büyüklerimizin bizlere çok defa teşekkür ettiler. Bizler bize yakışanı yaptık. Operasyonlarda sona geliniyor. 3-5 hain yakalanmak üzere. Bu miletin parasını yiyen alçaklar, o paralarla o rütbeleri takan alçaklar Yunanistan’a kaçıyorlar. Millet bunları cezasını verecek. Zannetmesinler ki kaçtılar. Onları oradan iade alacağız. Millet birlik ve beraberlik içinde bunun üzerinden gelecektir.” diye konuştu.  “MEYDANLARI BOŞ BIRAKMAYACAĞIZ”

Öğe, meydanları boş bırakmayacaklarını belirterek konuşmasını şu şekilde tamamladı: “Milletin evladı, dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın istediği meydanları boş bırakmamamızdır. Reisimiz evine gidene kadar bizler de evimize gitmeyeceğiz. O bizim için gecesini gündüzüne katıyor. İnanan büyük Türkiye bu belanın üzerinden gelecektir.” Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe’nin konuşması sonrasında şehitler için dua okundu.  

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2016, 19:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459