Öğe, vatandaşları meydana davet etti

AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, FETÖ’nün hain darbe girişiminin yıldönümünde Cumhuriyet Meydanında 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri düzenleneceğini belirterek, vatandaşları anma programına davet etti.

Öğe, vatandaşları meydana davet etti
banner301

Çerkezköy Bakış - Türkiye 15 Temmuz 2016'da tam 36 yıl sonra Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu bazı generallerin ve askeri personelin içinde olduğu darbe girişimiyle karşı karşıya kaldı. İhanet girişimi halkın sokağa çıkması ve TSK içindeki çoğunluğun destek vermemesi üzerine akamete uğradı. Bu cunta girişiminin bilançosu ise çok ağır oldu. Türkiye'nin en uzun 48 saatinde 248 kişi şehit oldu, 2 bin 196 vatandaş ise yaralandı. Türkiye, darbe girişimi karşısındaki kararlı direnişiyle dış aktörlerin oyununu bozdu.
 

UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ

Bu kanlı darbe girişiminin üzerinden bir yıl geçti. İhanetin 1. Yıl dönümünde o hain kalkışmanın başladığı saatte Çerkezköy bir kez daha sokağa dökülecek ve hainlere lanet okunacak. Bu hain darbe girişimini unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını belirten AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe,   “Ülkemizin birliğine, dirliğine, bütünlüğüne ve de en önemlisi milletin iradesine darbe yapma girişimine kalkan, sivil halkı devletin kendi kurşunu ile öldüren hainlerin yaptıklarını unutmadık, unutturmayacağız… Şehadet şerbeti içen, vatanının bir karış toprağını haine vermeyen, tankların önüne yatan, F-16 uçaklarına kafa tutan aziz şehitlerimiz. Rabbim onları Peygamber Efendimiz (sav) komşu eylesin. Vatan sevgisi imandandır anlayışı ile bizler hain girişimin yaşandığı o gece, Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bir işareti ile milyonlar meydanlarda günlerce nöbette beklediler. Bu aziz millet, liderinin arkasında durarak vatanını kanının son damlasını kadar korudu ve rabbimize şükürler olsun ki, hainlere fırsat verilmedi.”dedi.
 

banner287
VATANDAŞLARI DAVET ETTİ

AK Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı olarak o hain gecenin ilk dakikalarından son nöbet gecesine kadar vatandaşlarla birlikte demokrasi nöbeti tuttuklarını belirten Öğe, “Bizleri yalnız bırakmayan, vatanı için nöbet tutan siz aziz milletimizden Allah razı olsun. FETÖ’nün uluslararası destekli darbe girişimi Türkiye Cumhuriyeti tarihine kara bir leke olarak geçmiştir. Çerkezköy Kaymakamlığı tarafından 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri düzenlenecek. Tüm halkımızı yapılacak bu etkinliğe davet ediyorum.”dedi.
 

SAAT 20.00’DA BAŞLAYACAK

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri Cumartesi günü saat 20.00’da Çerkezköy Cumhuriyet Meydanında başlayacak.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2017, 14:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306