Tek ihale ile ‘7 Milyon TL’ peşkeş çekildi

AK Parti Çerkezköy İlçe Danışma Kurulu Toplantısı’na katılan Tekirdağ Belediye eski Başkanı Ahmet Aygün, CHP’li Tekirdağ Belediyesi’nin 3 Milyon TL’ye yapılabilecek bir işi 10 Milyon TL’ye ihale ettiğini vurgulayarak “Bu ihalede 7 Milyon TL ile en düşük teklifi veren firmayı da, bir şekilde eleyip, işi 10 Milyon TL’ye yandaşlarına verdiler. Böyle bir zihniyete Büyükşehir teslim edilir mi?” iddiasında bulundu.

Tek ihale ile ‘7 Milyon TL’ peşkeş çekildi
banner301
• ESMA KURTULUŞ
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - AK Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı Ekim Ayı Danışma Kurulu Toplantısı Simit Sarayı’nda yapıldı.
YOĞUN BİR KATILIM GÖZLENDİ
Oldukça yoğun geçen toplantıya Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, Kızılpınar Belediye Başkanı Faruk Korkmaz, AK Parti Tekirdağ İl Başkan Yardımcısı Ahmet Aygün, AK Parti İl Merkezi Başkan Yardımcısı Şener Çelikayar, AK Parti İl Teşkilatlanma Başkanı Ali Gümüş ve il Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Polat, Yavuz Avcı, Ahmet Cavit Gür ve Sait Yazı, İl Genel Meclis Üyesi Abdurrahman Çiçek, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, İlçe Belediye Başkan Yardımcıları Dr. Gökhan İnce ve Habip Bilgin, Kadın Kolları Başkanı Nuran Yeşil, Parti Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Can Danyeli, Akın Yılmaz, Mustafa Çetin, HAS Parti Eski İlçe Başkanı Ercan Erdoğan ve eski partililer Hüseyin Şenses Tahir Eke, Veliköy eski Belediye Başkanı Efrahim Yeşil, Demokrat Parti eski İlçe Başkanı Reşat Bahar, DP’li Meclis üyeleri Aydın Kırıklar, Ahmet Avcı ve çok sayıda partili katıldı.
DİVAN KURULU OLUŞTURULDU
İlçe danışma kurulu toplantısında Şeref Çelikayar, divan başkanlığına seçilirken divan üyeliğine ilçe Sosyal İşler Başkanı Murat Özaydın, İlçe Halkla İlişikiler Birim Başkanı Mustafa Seçkin, Kadın Kolları Başkanı Nuran Yeşil ve Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Can Danyeli seçildi.
“BU BİR AİLE TOPLANTISIDIR’’
Toplantıda ilk olarak söz alan Divan Başkanı Çelikayar, toplantıya katılanlara ‘AK yürekli kardeşlerim’ diye hitap ederken, “Bu meclis teşkilat çalışmaların en önemli ayağı ve güç kaynağıdır. Bir aile meclisi olan bu meclisleri her ay yapacağız. Bu birbirimizi kucakladığımız, sözlerimizi yüzlerimize söylediğimiz, dedikodu yerine samimiyetle konuştuğumuz yerlerdir. Bu toplantılar bize güç vererek sahada daha iyi çalışmalar yapmamıza zemin hazırlayacak. Belediye ve teşkilat çalışmalarını burada öğrenip, halkı çalışmalardan haberdar edeceğiz.’’ Diye konuştu.
“HERKESİN TEMSİLCİSİ OLACAĞIZ’’
Çelikayar’ın ardından konuşma yapmak üzere kürsüye gelen AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, AK Parti’nin 30 Eylül tarihinde gerçekleştirilen büyük kongresine değinerek “Partimiz büyüklüğünü kongredeki disiplini, planı ve programıyla bir kez ortaya koymuştur. Genel Başkanımız da bu kongrede yaptığı konuşmayla birlikte 81 ildeki herkesin temsilcisi olacaklarını ve yeni yönetim ile çalışmalarına durmaksızın devam edeceklerini açık ve net bir şekilde ifade etti. Yani biz bugüne kadar olduğu gibi, bundan böyle de herkesin temsilcisi olacağız.’’ Dedi.
“KAPAKLI’YI İLÇE YAPAN BİZİM BAKANLARIMIZ’’
Demirbağ, Tekirdağ’ın büyükşehir olma mevzusunun Başbakan’ın 1,5 yıl önce Çorlu mitinginde belirtmesi ile başladığını da vurgulayarak “Bir hafta öncesine kadar Kapaklı’nın kapanacağını söyleyen bazı zatlar bugün, şimdi ‘Kapaklı’yı ben ilçe yaptım’ diye sağda solda dedikodu yapmaya başladı. Şunu herkesin bilmesini istiyorum, bu karar bizim bakanlarımızın, başbakanımızın ve bizim teşkilatlarımızın bilgisi dahilinde verilmiş bir karardır. Dolayısıyla karar bizim hükümetimizin tasarrufundadır. Başka hiç kimsenin bunda etkisi, katkısı yoktur bunu herkesin bilmesini istiyorum.’’ Diye konuştu.
MUHALEFETE GÖNDERMEDE BULUNDU
Dün gazetemize yaptıkları açıklamada “Büyükşehir ve Kapaklı’nın ilçe olmasına olumlu bakıyoruz, ancak belde ve köy tüzel kişiliklerinin kaldırılmasını istemiyoruz” diyen CHP’li İl Genel Meclis Üyeleri Sami İkizler ve M. Zeki Gürcün’ü de eleştiren Demirbağ, “Büyükşehir’e olumlu bakıyorlar, köylerin kaldırılmasına ‘hayır’ dediklerini belirtiyorlar. Öyle bir konuşuyorlar ki, duyan sanki köylerimiz boşalmış sanır. Böyle bir şey yok, köylerimiz mahalle statüsüne geçti. Şimdi Kapaklı’nın İnönü Mahallesi neyse Bahçeağıl Köyü de o oldu, bundan daha iyi ne olabilir. Ancak, şunu da bilin eğer köyleri büyükşehir kapsamına almasaydık bu sefer de ‘köyleri kaderine terk ettiler, köylerin büyükşehir nimetlerinden faydalanmalarını istemediler’ diyeceklerdi, ama ne olursa biz köylerimizle beldelerimizle hepimiz birlik içinde bölge menfaati için yolumuza devam edeceğiz.’’ Şeklinde konuştu.
“6 İLÇEDE EN YOĞUN KATILIM BURADA’’
Demirbağ’ın ardından söz alan AK Parti Tekirdağ İl Başkan Yardımcısı ve Tekirdağ Belediyesi Eski Başkanı Ahmet Aygün, bugüne kadar il genelindeki 6. İlçe Danışma Toplantısını yaptıklarını belirterek, “Her şeyden önce Demirbağ ve teşkilatını kutluyorum, bu ilçeler içerisindeki en fazla katılım burada oldu.’’ Dedi.
banner287
“KAZANSAK DA KAYBETSEK DE YÜRÜYORUZ GÜNDÜZ GECE’’
Başkan Ertem’i çalışmalarından dolayı kutlayan Aygün, “Belde belediye başkanlarımızla da çok hizmet yaptık. İlçe statüsünün genişlemesiyle de sizlere daha fazla yük biniyor, bu kapsamda Çerkezköy ve sevdamız olan Tekirdağ için hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu kapsamda bir teşekkür de Sait Yazı’ya her toplantımıza katıldığı için ediyorum.” ifadelerini kullandı.ERTEM’E TEŞEKKÜR ETTİ
Aygün, Atatürk Viyadüğü nedeniyle Belediye Başkanı Ali Ertem’e teşekkür ederek ‘Ben yıllardır Çerekzköy’e gelir giderim ve her gelişimde hemzemin geçit üzerinde beklerdim, ‘buraya bir çare yok mu?’ derdim. Demek ki çare AK Parti imiş, çare Ali Ertem’miş.’’ Dedi.
TEKİRDAĞ BELEDİYESİNE GÖNDERMELERDE BULUNDU
Tekirdağ eski Belediye Başkanı Aygün, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Tekirdağ Belediyesi rantın döndüğü bir yer haline geldi. En son yapılan bir asfalt ihalesi var. Belediye bunu kendi imkanlarıyla 3-4 Milyon TL’ye yapabilecekken, ihaleye çıkardı. İhalede 7 Milyon TL ile en düşük teklif verildi. Bir şekilde o elendi ve iş 10 Milyon TL artı KDV’ye ihale edildi. Benim dönemimde en son olarak 3 trilyon 980 milyara verilen çöp ihalesi, 1 yıl sonra 8,5 trilyon ve bir sonraki yıl 12 trilyon ve en son 14,5 trilyona verildi. Değeri 3’e katladı, ancak şehir nüfusu 3’e katlanmadı. Tam tersine çöp oranı da düştü, çünkü doğalgaz kullanılmaya başlandı. Bu kadar yüksek bedelli ihaleler yapılırken, CHP’li vekillerden ses yok. Milletin maddi değerlerine sahip çıkmayan bir partiye büyükşehir belediyesini verirsek, sanıyorum burada ilçe belediyesini alsanız bile çok sıkıntı çekersiniz. Dolayısıyla Büyükşehir’i alma zorunluluğumuz var.’’

  

 “RANT ARAYAN İL BELEDİYESİNE BAKSIN’’
Konuşmaların ardından tekrar söz alan Çelikayar, başbakanı överek, “AK partili belediyelere rant peşinde koşuyor diyenler, rant arıyorlarsa gidip Tekirdağ Belediyesi’ne baksın. Asfalt ihalesinin gerçek maliyeti ve ne kadara ihale yapıldığı ortada. Bu arada CHP İlçe Başkanı Metin Dönmez ile ilgili bir haber okudum, başkan ülkede okumuşlar arttıkça bazı durumlarda gerileme olduğunu belirtmiş. Ben de diyorum ki biz aklın vicdanı olduk, olmaya da devam edeceğiz.’’ İfadelerini kullandı.
Toplantı daha sonra basın mensuplarına kapalı olarak devam etti.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 13:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493