TÜRKEŞ yaşasa, AK Parti’li olurdu

MHP İlçe Başkanı Mustafa Ordu’nun “Kendilerine ‘firavun’ diyen, Numan Kurtulmuş’u AK Parti’ye nasıl alacaklar” eleştirisine cevap veren AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, ANASOL-M Koalisyon Hükümeti’ne atıfta bulunarak “Kendilerine ‘katil’ diyenlerle birlikte Hükümet kurduklarını unutmasın.” Derken, MHP Tekirdağ İl Başkanı Enez Kaplan’ın “AKP Tekirdağ İl Teşkilatı’nın yüzde 80’i MHP kökenlidir’ şeklindeki açıklamasına ise “Merhum Alpaslan Türkeş de, yaşasaydı ‘ya AK Parti’ye geçer veya AK Parti ile dirsek temasında bulunurdu” yanıtını verdi.

TÜRKEŞ yaşasa, AK Parti’li olurdu
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - AK Parti İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ İlçe teşkilatında dün saat 10.30’da bir basın toplantısı düzenledi.
DEMİRBAĞ YANIT VERDİ
HAS Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un AK Parti’ye geçişine yönelik yapmış olduğu değerlendirmelere eleştiri getiren MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Mustafa Ordu’ya isim vermeden cevap veren Demirbağ, sert ifadeler kullandı. AK Parti’nin milletin ihtiyaçları doğrultusunda kurulduğunu ifade eden Alaettin Demirbağ, “AK Parti bu milletin sosyal, kültürel, ekonomik ve siyasal ihtiyaçlarına cevap verebilme adına doğdu. Bu doğrultuda da siyaset yapmaya devam ediyor’’ diye konuştu.
“KAPIMIZ HERKESE AÇIK’’
Demirbağ, AK Parti’nin kırmızı çizgilerini kabul eden herkese kapılarının açık olduğunu ifade ederek “bizleri olduğumuz gibi kabul edenlerin AK Parti’de siyaset yapması son derece doğaldır.’’ Dedi.
“KENDİ TEŞKİLATINA BAKSIN’’
Ordu’nun “Sizin için ‘Firavun’ diyen birisi ile nasıl aynı safta yer alacaksınız. Siyaset bu kadar ilkesiz, tutarsız ve kaygan bir zeminde yapılmamalıdır. Bu tür siyasi ayak oyunlarına sadece vatandaşlarımızın duyarlılığı ve tercihleri son verebilir. Bundan sonra son söz seçmen vatandaşlarımızın olacaktır. Doğru tercih yaparlarsa siyaset sahnesi ilkesiz, tutarsız, çıkarcı siyasetçilerden temizlenecektir. Aksi halde düne kadar birbirine küfredenlerden özel çıkarlar için yine kol kola girdiklerine daha çok şahit oluruz. Seçmenlerimizin tercihlerinin vatanımız ve milletimiz için bugünden hayırlı olmasını dileriz.’’ İfadelere değinen Demirbağ, isim vermeden Ordu’ya ‘kendi teşkilatına gösterdiği adaylara baksın’ eleştirisinde bulundu.
‘KATİLLERLE Mİ İŞ BİRLİĞİ YAPACAĞIZ’ SÖZÜNÜ HATIRLATTI
MHP’nin 1999’da kendilerine katil diyenlerle işbirliği yaptığını söyleyen Demirbağ “ dönemin başbakanı merhum Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit hükümet ile işbirliği yapan MHP kadrolarına yönelik ‘katillerle mi iş birliği yapacağız’ ifadesini kullanmıştı. Ancak el etek öperek koalisyon hükümeti kuruldu.’’  
“AK PARTİ İLE HAS PARTİ’NİN ÇİZGİLERİ ÇOK FARKLI DEĞİL’’
HAS Parti’nin AK Parti’nin siyasi çizgisinden çok farklı bir parti olmadığını belirten Demirbağ, MHP Tekirdağ İl Başkanı Enes Kaplan’ın ‘AKP Tekirdağ İl Teşkilatı’nın  yüzde 80’i MHP kökenlidir’ ifadesine değindi.  Alaettin Demirbağ, il başkanı böyle bir ifade ilk önce kendilerini sorgulamaları gerektiğini ifade ederek “Eğer, MHP’nin yüzde 80’i AK Parti’ye geçmişse ortada bir terslik var. Kendilerine baksınlar, değerlendirmelerini de o şekilde yapsınlar “ dedi.
“AK PARTİ İLE DİRSEK TEMASINDA OLURDU’’
banner287
‘Milliyetçi Hareket Partisi’nin merhum genel başkanı Alpaslan Türkeş yaşasaydı ‘ya AK Parti’ye geçer, ya AK Parti’ye geçme girişiminde bulunur veya AK Parti ile dirsek temasında bulunurdu’ diyen Demirbağ, Alpaslan Türkeş’in oğlu Ahmet Kutalmış Türkeş’in AK Parti’den İstanbul Milletvekili olduğunu hatırlattı.
“BİLGİ BELGE OLDUĞUNDA GEREĞİ YAPILIR’’
İlçe Başkanlığı görevinde bulunduğu süre içerisinde belediye başkanları hakkında konuşmama gayreti içerisinde olduğunu söyleyen Alaettin Demirbağ, Mustafa Ordu’nun Veliköy Belediyesi’ne yönelik eleştirilerine de cevap verdi. ‘Partili partisiz, kim olursa olsun halkın göreve getirdiği bir belediye başkanına tahammül etmek zorundayız’ diyerek sözlerini sürdüren Demirbağ “ciddi bir şey olduğunda elimize bilgi belge geçtiğinde gereğini yaparız. Konuşmakla bir şey olmuyor. Bizler partimiz dışındaki belediye başkanlarından yardım talebi geldiğinde kendilerine gerekli katkıyı sunuyoruz.  Ortada ciddi bir şey varsa gereğini yaparız herkesin de yapmasını isteriz’’ ifadelerini kullandı.
“DEVLETİN KURUMLARI İŞLİYOR’’
Kızılpınar Belediye Başkanı Faruk Korkmaz’a soruşturma izni verilmesi hakkında da konuşan Demirbağ, “soruşturma izni verilmesi kişinin suçlu olması anlamına gelmiyor. Bu ve bu gibi durumlar her belediye başkanının başına gelebilir. Demekki devletin kurumları işliyor, belediye başkanının hangi partinden olduğu fark etmiyor. Hukuk gereğini yapıyor. İnşallah bir şey çıkmayacağını düşünüyoruz’’ Dedi.
“HAZIRLIKLAR YAPIYORUZ’’
Çorlu Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne bağlı olarak açılan Çerkezköy Diş Tedavi ve Protez Hastanesi’ne değinen Alaettin Demirbağ “bu tür sağlık merkezleri ilk açıldığında bir başka merkeze bağlı olarak açılıyor. Sonraki süreçte de bağımsız olarak faaliyet gösteriyor. Çerkezköy Diş Tedavi ve Protez Hastanesi de Çorlu Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne bağlı olarak hizmet veriyor. İlerleyen dönemlerde bağımsız olarak hizmet verecek. Bu konuda hazırlıklar yapıyoruz.’’ Diye konuştu.
“ESKİ MALZEMEYİ KABUL ETMİYORUZ’’
Çorlu Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ndeki cihazların Çerkezköy Diş Tedavi ve Protez Hastanesi’nde kullanıldığını yönündeki eleştirileri de yanıtlayan Demirbağ “Çorlu’daki bazı cihazların Çerkezköy’e getirildiğini ilk fark eden ben oldum. Gerekli müdahalelerde bulunduk. Çerkezköy Diş Tedavi ve Protez Hastanesi Çerkezköy’e yapılmış çok güzel bir hizmet. İlk dönemlerde bazı aksaklıklar olabilir, ancak bunlar zamanla düzeltilecektir. Bizler Çerkezköy’e farklı gözle bakıyoruz. Her ne olursa olsun eski malzemeyi kabul etmiyoruz’’ açıklamasında bulundu.
YARAŞIR ÖZVERİYLE ÇALIŞTI
Alaettin Demirbağ son olarak kendisine yöneltilen soru üzerine AK Parti Çerkezköy İlçe Eski Gençlik Kolları Başkanı Murat Yaraşır’ın istifasına değindi. Murat Yaraşır’ın görevde bulunduğu süre içerisinde özveriyle çalıştığını söyleyen Demirbağ, “Oldukça başarılı çalışmaların içerisinde yer aldı. İşleri nedeniyle istifasını sundu. İstifa etmesi AK Parti’den ayrılması anlamı taşımıyor. Yine kendisi AK Parti teşkilatında olacak.’’ İfadelerine yer verdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 09:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
türbedereli
türbedereli - 6 yıl Önce

Alaeetin Bey'i müneccimler öpmüş.. Adam geçmişe ve geleceğe vakıf herhalde?

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493