“Türkiye’ye diz çöktüremeyecekler”

Tekirdağ AK Parti İl Teşkilatı tarafından, İstanbul'da meydana gelen menfur saldırılar sebebiyle şehit olanları anma programı düzenlendi.

“Türkiye’ye diz çöktüremeyecekler”
banner301
ŞEHİTLERİ ANDILAR

Süleymanpaşa merkezinde bulunan büyük bir salonda gerçekleşen anma törenine tüm il yönetimi, ilçe yönetimleri, Belediye Meclis Üyeleri ve Tekirdağ’da bulunan 352 mahalle başkanı katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program, saldırı sonrası şehit düşenler için okunan Kuran-ı Kerim tilavetiyle devam etti. Anma programında konuşan AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel “Bu saldırının hedefi birliğimiz, bütünlüğümüz, istikrarımız ve yeni anayasamızdır. Terör örgütleri ve destekçileri ne yaparlarsa yapsınlar, hangi tuzakları, hangi planları kurarlarsa kursunlar, Türkiye’ye diz çöktüremeyeceklerdir” dedi.

“TERÖR KANLI YÜZÜNÜ GÖSTERDİ”
banner287

İstanbul’daki hain terör saldırısını kınayan Yüksel, 44 kişinin yaşamını yitirdiği, 155 yaralının olduğu kanlı terör saldırısının Türkiye’nin birlik, beraberlik ve bütünlüğüne karşı yapıldığını belirtti. Terör kanlı yüzünü bir kez daha İstanbul’da gösterdiğini dile getiren Yüksel, “Güvenlik güçlerimiz ve sivilleri hedef alan bu kanlı eylemin asıl hedefi milletimizin birliği, siyasi iradesi ve yeni anayasadır. Doğrudan hedefi Türkiye’nin varlığı ve ülkenin lideridir” dedi.

“DİZ ÇÖKTÜREMEYECEKLER”

Yüksel, Türkiye’nin PKK, DEAŞ ve FETÖ örgütlerinin direk olarak hedefinde olduğunu vurgulayarak “ “Güvenlik güçlerimiz bu bilinçle 24 saat tedbir alıyor ve milletimizin güvenliği için adeta seferber oluyor. Ancak söz konusu terör örgütlerinin bu süreçte Türkiye’nin bu huzurunu ve istikrarını bozmak için çabası var. Buna dair istihbaratlar değerlendirilmekte ve tedbirler alınmaktadır. Ancak maalesef hain ve kalleşçe yapılan bu kanlı terör eylemlerine de ülkemiz, milletimiz ve güvenlik güçlerimiz maruz kalmaktadır. Allah’ım şehitlerimize rahmet, yaralılarımıza acil şifalar versin. Allah ülkemiz üzerinde oynanan oyunları bozsun, bizlere birlik ve beraberlik versin. Terör örgütleri ve destekçileri ne yaparlarsa yapsınlar, hangi tuzakları, hangi planları kurarlarsa kursunlar Türkiye’ye diz çöktüremeyeceklerdir. Bu vesile ile kanlı terör eyleminde hayatını yitirenlere Allah’tan rahmet, geride kalanlarına sabır ve yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum” diye konuştu. Şehitleri anma programına tüm ilçelerden katılan AK Parti mahalle başkanları da kürsüde söz alarak, öncelikle böyle bir dönemde birlik ve beraberlik içerisinde olunması gerektiğini ifade etti.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306