Yel: 15 Temmuz milat noktasıdır

AK Parti MKYK üyesi ve Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, “15 Temmuz darbe girişimi, milletin darbe heveslilerine verdiği bir büyük ders olarak, bu milletin şanlı tarihindeki yerini alacak ve hiçbir zaman hatırımızdan çıkmayacaktır. 15 Temmuz ülke ve toplum tarihimiz açısından bir milat noktasıdır.”dedi.

Yel: 15 Temmuz milat noktasıdır
banner301

Çerkezköy Bakış - 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Yel, darbe girişiminde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine sabır ve gazilere acil şifalar diledi. Yel, “15 Temmuz’da, ihanet çetesi olan FETÖ, bir avuç askeriyle yaptığı kalkışma ile, demokrasimize, bağımsızlığımıza ve hatta canımıza kastetmeye çalışmıştır. Ama milletimiz, üzerine açılan ateşlere, atılan bombalara, yöneltilen tehditlere, gözlerinin önünde vurulan insanlara rağmen asla geri adım atmamış, meydanı darbecilere bırakmamıştır. Milletimiz, Emniyet Teşkilatımızın mensuplarıyla ve darbecilere karşı harekete geçen Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarıyla el ele vererek, bu darbe girişimine karşı tarihi bir duruş sergilemiştir. Tankların etkisiz hale getirilmesi başta olmak üzere, asker görünümlü teröristler karşısındaki dik duruşlarıyla memleketine ve geleceğine sahip çıkan milletimiz, gece boyunca sayısız kahramanlık destanları yazmıştır.”dedi.
 

banner287
15 TEMMUZ MİLAT NOKTASIDIR

“15 Temmuz darbe girişimi, milletin darbe heveslilerine verdiği bir büyük ders olarak, bu milletin şanlı tarihindeki yerini alacak ve hiçbir zaman hatırımızdan çıkmayacaktır.” diyen Yel “15 Temmuz ülke ve toplum tarihimiz açısından bir milat noktasıdır. Fert, millet, devlet ve medeniyet açısından tarihin önemli bir eşiğinde olduğumuzu göstermektedir. Bu zor zamanda hemen her vatandaş darbe girişimine tepki vermiş ve ortak ideal çerçevesinde halk bir araya gelerek bir destan yazmıştır. 15 Temmuz sadece bugünlerde değil, Türkiye tarihinde demokrasi zaferi olarak her zaman yerini alacaktır. 15 Temmuz günü bir iç savaş çıkartarak ülkemizi bölmek için uygulamaya konulan senaryoyu asla unutmayacağız, unutturmayacağız. Çocuklarımızı ve gelecek nesillerimizi büyük Türkiye Cumhuriyeti üzerinde oynanan oyunları anlatarak bilinçlendireceğiz. Türk milleti geçmişte de bu ve benzeri hainliklere karşı istiklal mücadelesi vermiş, şehit kanı ile yoğrulan bu toprakları bize emanet etmiştir. Milletimizin, bu üniformalı teröristlerin elindeki silah ve tank namlularının, uçak ve helikopter bombalarının karşısında gösterdiği dik duruş nesiller boyunca takdirle anlatılacaktır. Darbe teşebbüsünün ortaya çıkışı ve Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan çağrıyla birlikte meydanlara, sokaklara çıkan vatandaşlarımızın her birine ayrı ayrı şükranlarımızı sunuyoruz. Tankların önüne kendini siper edip hedeflerine ulaşmalarını engelleyen, bunun için hayatını riske atan, yaralanan, şehit olan her bir vatandaşımız için ne desek minnettarlığımızı ifade edemeyiz. Sokağa çıkma imkânı bulamayıp da, sabaha kadar evinde duasıyla, yüreğiyle, gözyaşıyla darbecilere buğz eden vatandaşlarımızın her birine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.” İfadelerine yer verdi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
türk..
türk.. - 12 ay Önce

15 temmuz da meydanlardayız...

SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459