10 dernek kapandı, 12 yeni dernek kuruldu

Aldığı göç ve sanayisiyle günden güne büyüyen Çerkezköy ve beldelerinde ihtiyaçları karşılamak, hemşericiliği yaşatmak adına birçok dernek faaliyete geçerken bazı derneklerde faaliyetlerini yürütemedikleri gerekçesiyle kapanmak zorunda kalıyor. 2012’in geride kalan 10 ayında 10 dernek kapanırken, 12 yeni dernek kuruldu.

10 dernek kapandı, 12 yeni dernek kuruldu
banner301
• EMRAH ÇOĞALAN
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Çerkezköy Dernekler Büro Şefliği’nden alınan bilgilere göre 2012 yılı içinde 10 dernek kapanırken, 12 dernek kuruldu.
201 DERNEK FAALİYET GÖSTERİYOR
Çerkezköy ve beldelerinden faaliyet gösteren 201 dernekten 7’sini kamu yararına çalışan dernekler oluştururken, 22’sini sportif amaçlı dernekler, 15’ini okul yaptırma dernekleri, 35’ini cami yaptırma ve yaşatma dernekleri, 132’sini ise hemşehri ve çeşitli faaliyet kollarındaki dernekler oluşturuyor.
63 LOKAL HİZMET VERİYOR
Bu arada Çerkezköy ve beldelerde 63 lokal faaliyet gösterirken, bunlardan 30 tanesi içkili, 33 tanesi ise içkisiz olarak hizmet veriyor.
banner287
2012 YILI İÇİNDE AÇILAN DERNEKLER
2012 yılı içinde, Trakya Profesyonel Aşçılar ve Garsonlar Derneği, Çerkezköy Merkez Eğitim ve Sosyal Hizmetlere Yardım Derneği, Çerkezköy Kars Ağrı Ardahan Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Tokat Sulusaray Ballıkaya Köyü Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Karaağaç Kevser İlim Kültür Hizmetlerine Yardım Derneği, Karaağaç Merkez Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği, Karaağaç Gaziosmanpaşa Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği, Çerkezköy Müteahhit ve İnşaatçılar Derneği, Çerkezköy Kartalspor Kulübü Derneği, Çerkezköy Uzunhacı Köyü Güzelleştirme Geliştirme derneği, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Lisesi Spor Kulübü Derneği ve Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Eğitim Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği kuruldu.
KAPANAN DERNEKLER
2012 yılında ise Karaağaç Erzurumlular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Çerkezköy Bartınlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Kapaklı Şubesi, Çerkezköy Gençlik Spor 1956 Kulübü Derneği, Ticaret ve Sanayi Girişimcileri Derneği, Çerkezköy Bakkallar ve Kahveciler Yardımlaşma Dayanışma Derneği, Çerkezköy Belde ve Köyleri Esnaf ve Çalışmaları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Çerkezköy Engelliler Derneği, Çerkezköy Meriç İlçesi Karahamza Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Veliköy Trakya Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Kadınlar Elele Yardımlaşma Kültür ve Dayanışma Derneği faaliyetlerini yürütemeyerek kapandı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 13:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493