1386 öğrenci ücretsiz kurslara katılıyor

Milli Eğitim Bakanlığı’nın başlatmış olduğu ücretsiz Destekleme ve Yetiştirme Kursları Çerkezköy’de sürüyor.

1386 öğrenci ücretsiz kurslara katılıyor
banner301
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy’de buyıl ikincisi düzenlenen Yaz Dönemi Destekleme ve Yetiştirme Kursları’na 1386 öğrenci katılıyor. Yeni açılacak kurslarla birlikte sayının 2 bini aşacağı ifade ediliyor.

11 OKULDA AÇILDI

Normal dönem Destekleme ve Yetiştirme Kursları’nın talep doğrultusunda açıldığını söyleyen Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan “Normal dönem yetiştirme ve destekleme kurslarının tamamlanmasıyla birlikte yaz dönemi yetiştirme ve destekleme kurslarımız açıldı. Şimdiye kadar Tepe Ortaokulu, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Anadolu Lisesi, 75.Yıl Ortaokulu, Kızılpınar Belediyesi Çok Programlı Lisesi, Hacı Fahri Zümbül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Mevlana Ortaokulu, Pakize Narin Anadolu Lisesi, Kızılpınar 125.Yıl Ortaokulu, Çerkezköy Anadolu İmam Hatip Lisesi, Kızılpınar Anadolu Lisesi ile Nurullah Narin Ortaokulu’nda ücretsiz kurs açıldı. Yaz dönemi yetiştirme ve destekleme kursları belli okularımızda faaliyetlerini sürdürüyor” dedi.

banner287
KURS AÇILMASI TALEBE BAĞLI

Hüseyin Erdoğan, 2015-2016 yılı yaz tatili döneminde öğrencilerin talebine yönelik, istenilen branşta kurs açılabildiğini söyleyerek “Her öğrenci kurs talebini kendi okuluna yapacak. Başvuru sayısına göre kurs açılacak.”dedi.

TÜM ÖĞRENCİLERİMİZE AÇIK

Her hangi bir ders veya branşta kurs açılabilmesi için en az 12 öğrenci talebinin olması gerektiğini kaydeden Erdoğan “Yeterli başvuru yapılması halinde kurs açabileceğiz. Önceliğimiz 8.sınıf öğrencileri ile 12.sınıf öğrencileridir. Öğrencilerimiz yaz dönemini hem tatil yaparak hem de ders ve etkinliklerle geçirebilirler. Bu yılki yaz dönemi destekleme ve yetiştirme kurslarında, öğrencilerin yer değiştirecekleri hesap edilerek il-ilçe sınırlaması kaldırıldı. Başka il ve ilçelerde eğitim-öğretimine devam edip de yaz tatili için Çerkezköy’e gelecek öğrenciler de Çerkezköy’deki kurslara katılabilir.”

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459