15 Temmuz kahramanları Kubilay’ı ziyaret etti

Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, ‘Çerkezköy 15 Temmuz Gazileriyle Buluşuyor’ programı kapsamında Çerkezköy’e gelen 15 Temmuz kahramanlarından Safiye Bayat, Musa İlhan ile Üzeyir Civan’ı makamında ağırladı.

15 Temmuz kahramanları Kubilay’ı ziyaret etti
banner301
Çerkezköy Bakış - 15 Temmuz kanlı darbe girişimi esnasında FETÖ’cü hainlere canını siper eden 15 Temmuz kahramanlarından Safiye Bayat, Musa İlhan ile Üzeyir Civan, Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay’ı makamında ziyaret etti.

“CANLARINIZ PAHASINA SAVUNDUNUZ”

Kaymakam Kubilay, ziyaretleri nedeniyle Safiye Bayat, Musa İlhan ile Üzeyir Civan’a teşekkür ederek “Türk Silahlı Kuvvetlerimiz içine sızan FETÖ Terör Örgütü üyesi asker üniforması giymiş bir grup hainin milli iradeyi gasp etmeye ve ülkemizi teslim almaya teşebbüs ettikleri 15 Temmuz gecesi sizler canlarınızı hiçe sayarak demokrasi ve hukuk devletimizi savunmak için büyük bir kahramanlık destanı yazdınız. Alçak darbe girişimi 241 Aziz Şehidimizin mübarek kanları ve 2 bin 194 Kahraman Gazimizin fedakârlığı sayesinde engellendi.” dedi.

“BİZLERE BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR”

banner287
Hain darbe girişiminin olduğu akşamdan itibaren Çerkezköy’ün vatanına, milletine, bayrağına, milli iradeye, cumhurbaşkanına ve demokrasiye sahip çıktığını kaydeden Kaymakam Kubilay “Bundan sonra bizlere düşen, sizlerin bu kahramanlıklarınızı ve yapmış olduğunuz bu şanlı direnişi, bir ibret vesikası olarak bizden sonraki nesillere aktarmak ve anlatmaktır. 15 Temmuz Şehitlerimizin aziz hatıralarını yaşatmak da bizim en asli görevimizdir.” diye konuştu.

“ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM”

Kaymakam Kubilay, darbe teşebbüsünde bulunan vatan haini, millet düşmanı FETÖ’cü teröristleri lanetleyerek “Kahramanlıklarını hayatları ile ödeyerek şehit olan aziz şehitlerimizi rahmet minnet ve şükranla anarken tüm kahraman gazilerimize de acil şifalar diliyorum.” dedi.

O GECEYİ ANLATTILAR

15 Temmuz kahramanlarından Safiye Bayat, Musa İlhan ile Üzeyir Civan ise 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını anlattı.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459