15 Temmuz kampanyasına 40 bin lira destek

Çerkezköy Belediyesi Eylül ayı olağan meclis toplantısı ikinci oturumun ardından tamamlandı.

15 Temmuz kampanyasına 40 bin lira destek
banner301
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediyesi Eylül ayı olağan meclis toplantısı dün yapılan ikinci oturumun ardından tamamlandı. Kararlar oy birliğiyle alınırken Çerkezköy Belediye Meclisi 15 Temmuz Yardımlaşma Kampanyası’na 40 bin lira bağışla destek verdi.

İKİNCİ OTURUM DÜN YAPILDI

Meclis Toplantı Salonu’nda dün saat 15.00’da başlayan toplantıya açılış ve yoklamayla başlandı.

KOMİSYON KARARLARI GÖRÜŞÜLDÜ

İkinci oturumda, çeşitli komisyonlara havale edilen konular görüşülerek karara bağlandı. İstasyon Mahallesi, Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi, Kızılpınar Mahallesi ile Veliköy Mahallesi sınırları içerisindeki muhtelif parsellerdeki Belediye hisselerinin satış talebi, İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nun tavsiye kararı doğrultusunda mecliste oybirliğiyle kabul edildi.

EK BÜTÇE TALEBİ KABUL EDİLDİ

Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün 18.08.2016 gün ve 889 sayılı Belediye Başkanlığının 2016 Mali Yılı Gelir ve Gider Bütçesine Mahalli İdareler Bütçe ve Muhasebe Yönetmeliğinin 37. maddesine göre 9 milyon 500 bin TL ek bütçe yapılması talebi yapılan bilgilendirme doğrultusunda oybirliğiyle kabul edildi.

banner287
BELEDİYE 40 BİN TL DESTEK VERECEK

Üçüncü gündem maddesinde 15 Temmuz Dayanışma Kampanyası konulu 2016/18 sayılı genelgeye istinaden darbe teşebbüsünde şehit olan vatandaşların aileleri ile yaralılara yardım amacıyla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca başlatılan yardım kampanyasına Çerkezköy Belediyesi’nin yapacağı yardım miktarı belirlendi. Plan ve Bütçe Komisyonu’nun 20 bin TL’lik yardım teklifi mecliste iki katına çıkarıldı. Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Dilaver Burak 20 bin TL’lik yardım miktarını az bulduklarını söyleyerek, rakamın yükseltilmesini istedi. Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay da 20 bin TL’lik rakamın düşük olduğunu söyleyerek, 40 bin TL yardımda bulunulması yönünde teklifte bulundu. Başkan Akay’ın teklifi oy birliğiyle kabul edildi.

KREDİ TALEBİNE ONAY ÇIKTI

Fen işleri Müdürlüğünün 22.08.2016 gün ve 2020 sayılı kredi hakkındaki talebi ile Pazar Yeri’nin yeniden düzenlenmesi amacıyla İller Bankası A.Ş’den 5 milyon TL kredi kullanılmasına yönelik talebi de yapılan bilgilendirme doğrultusunda oy birliğiyle kabul edildi. Söz konusu gündem maddesi hakkında söz alan Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Dilaver Burak, Çerkezköy’ün hızla geliştiğini ifade ederek “Semt pazarlarına dönebiliriz. Çerkezköy Pazaryeri’ndeki trafiğe de mutlaka çözüm bulmalıyız” dedi.

ÖZCAN SOKAK’TA ÇALIŞMA BAŞLIYOR

Altıncı gündem maddesindeki Plan ve Proje Müdürlüğünün 22.08.2016 gün ve 282 sayılı Kent Estetik Kurulu Çalışma Usul ve Esaslarına İlişkin Yönetmeliğinin onaylanması talebi de yapılan bilgilendirme doğrultusunda mecliste oybirliğiyle kabul edildi. CHP Grubu adına konuşan Meclis Üyesi Uğur Erem, Kent Estetik Kurulu’ndan çalışmalarında duyarlı hakeret etmelerini beklediklerini söyledi. Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Dilaver Burak da bina cephelerinin Belediye tarafından tasarlanmasını önerdi. Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, önümüzdeki günlerde Özcan Sokak üzerinde çalışma başlatacaklarını söyleyerek “Bu çalışma bizler için pilot uygulama olacak. Çalışmamızı diğer sokaklarda da sürdüreceğiz” dedi. Plan ve Proje Müdürlüğü’nün 22.08.2016 gün ve 280 sayılı Veliköy Revizyon Uygulama İmar Planı plan notları değişikliği hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi yönündeki talep de mecliste oy birliğiyle kabul edildi.

15 TEMMUZ YAŞATILACAK

CHP Grubu tarafından verilen 15 Temmuz hain darbe girişiminde hayatını kaybeden Şehit Başçavuş Ömer Halis Demir’in isminin Şehit Teğmen Akın Akın Caddesi üzerinde yapılan parka verilmesi önerisi ile MHP Meclis Üyesi Hasan Sakallı’nın Hükümet Konağı önündeki parka 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Egemenlik Parkı adının verilmesine yönelik öneri oy birliğiyle kabul edilirken AK Parti Grubu adına verilen Belediye Meydanı’nın isminin Demokrasi Meydanı olarak değiştirilmesi teklifi reddedildi. Komisyonun red gerekçesinde Belediye Meydanı olarak bilinen meydanın isminin Cumhuriyet Meydanı olduğu ifade edildi. Son gündem maddesinin görüşülüp karara bağlanmasının ardından Çerkezköy Belediyesi Eylül ayı olağan meclis toplantısı sona erdi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459