“15 Temmuz Türkiye’nin ikinci kurtuluş mücadelesinin adıdır”

Pakize Narin Anadolu Lisesi’nde 15 Temmuz Şehitleri Anma Günü etkinlikleri ve 15 Temmuz ismi verilen konferans salonunun açılışı dolayısıyla dün saat 11.00’da program düzenlendi.

“15 Temmuz Türkiye’nin ikinci kurtuluş mücadelesinin adıdır”
banner301
Çerkezköy Bakış - Pakize Narin Anadolu Lisesi’nde 15 Temmuz Şehitleri Anma Günü etkinlikleri ve 15 Temmuz ismi verilen konferans salonunun açılışı dolayısıyla düzenlenen programda konuşan Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, “15 Temmuz Türkiye’nin 79 milyon vatan evladının kahramanlık destanıdır. 15 Temmuz şehitleri milletimiz tarafından asla unutulmayacaktır. 15 Temmuz Türkiye’nin ikinci kurtuluş mücadelesinin adıdır” dedi.

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANILDI

Konferans salonunda düzenlenen programa Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Çerkezköy 3. Zırhlı Tugay Komutanı Tank Albay Engin Candaş, Çerkezköy Belediye Başkan Vekili Nedim Yılancı, Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcısı Hacı Ünal, Namık Kemal Üniversitesi Çerkezköy Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Taha Aslanlı, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, Eğitim Bir-Sen Çerkezköy Şube Başkanı Ahmet Üzgün, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü İsa Altay, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Necmi Akman, Çerkezköy Sağlık Müdürü Olcay Palak, Çerkezköy İŞKUR Müdürü Ercan Sözen, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva, ÇTSO Meclis Başkanı Taha Ülker, Gençlik ve Spor Hizmetleri İlçe Müdürü Metin Aysal, Çerkezköy Müftü Vekili İsmail Bütün, Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Hayrettin Çetinkaya, Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa As, Türk Hava Kurumu Çerkezköy Şube Başkanı Mustafa Zümbül, Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Muzaffer Yaztepe, şehit aileleri, okul müdürleri, hayırseverler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

“BU HAİN SALDIRIYI UNUTTURMAYACAĞIZ”

Program saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Okulun 12/B sınıfı öğrencilerinden Kenan Çelik’in Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı ‘Çanakkale Şehitlerine’ isimli şiiri okumasının ardından ilk konuşmayı Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan yaptı. 15 Temmuz Şehitlerini anma etkinlikleri kapsamında eğitim öğretim yılı süresince çalışma programı düzenlendiğini belirten Erdoğan, “Okullarda sergiler, yarışmalar, paneller düzenlenecek. Bu hain saldırıyı öğrencilerimize öğreteceğiz, unutturmayacağız. Ve onlardan vatana sahip çıkmalarını isteyeceğiz. 15 Temmuz akşamı namazlarını kılıp cepheye gider gibi evden ayrılan vatanseverler gibi biz de görevimizi yapacağız. Biz de bu süreci en iyi şekilde anlatarak öğreteceğiz” dedi. Sürekli 15 Temmuz’u hatırlayacaklarını ve hatırlatacaklarını dile getiren Erdoğan, Pakize Narin Anadolu Lisesi’nde yapılan konferans salonu için katkıda bulunanlara teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.“MİLLETİMİZ TARAFINDAN ASLA UNUTULMAYACAK”

banner287
Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay da ülkemizin anayasal düzen ile teminat altına alınan demokratik kazanımlarını, milli birlik, beraberlik ve bağımsızlığını ortadan kaldırmaya yönelik düzenlenen hain darbe girişiminin Cumhurbaşkanı ve başkomutan Recep Tayyip Erdoğan’ın dirayeti, hükümetin kararlı tutumu ve milletin devletine ve demokrasiye sahip çıkması ile bertaraf edildiğini söyledi. 15 Temmuz 2016 tarihinde Fetullahçı Terör Örgütü üyeleri tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişimini, kahraman milletimizin sokaklarda eşsiz desten yazarak durdurduğunu kaydeden Kubilay “Milletimiz tek yürek olduğumuzda yenilemeyeceğimizi bir kez daha kanıtladı. Büyük bir kahramanlık destanı yazarak dünyaya eşsiz ve mükemmel bir ders verdi. 15 Temmuz Türkiye’nin 79 milyon vatan evladının kahramanlık destanıdır. 15 Temmuz şehitleri milletimiz tarafından asla unutulmayacaktır. 15 Temmuz Türkiye’nin ikinci kurtuluş mücadelesinin adıdır” dedi.

“AZİZ HATIRALARINI YAŞATMAK EN ESASLI GÖREVİMİZ”

15 Temmuz şehitlerinin aziz hatıralarını yaşatmanın en esaslı görevleri olduğunu kaydeden Kubilay “Şehitlerimizin hatırasını ilçemizin her köşesinde yaşatabilmek, isimlerini ölümsüzleştirmek için gerekli kararları alıyoruz, almaya da devam edeceğiz. Kaymakamlıkça onların aziz hatırasını yaşatmak için hatıra ormanı oluşturulması için gerekli girişimlerde bulunduk” dedi. 15 Temmuz’da şehit düşenlerin aileleri ve gaziler için başlatılan dayanışma kampanyası ile ilgili de bilgi veren Kaymakam Kubilay, “Kampanya kapsamında 1 milyon TL hedefini aştık. Bugün itibari ile 1 milyon 55 bin TL para toplandı. Kampanyaya destek olan kurum ve kuruluşlara, kişilere, Çerkezköylülere ve basın mensuplarına teşekkür ediyorum” dedi.EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Konferans salonunun hazırlanmasında emeği geçenlere de teşekkür eden Kubilay “Alçak darbe teşebbüsünde bulunan vatan haini, millet düşmanı, Fetullahçı Terör Örgütüne mensup terörist çeteleri lanetliyor, vatanımız ve milletimiz için şehit olanlara Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum” dedi.

PLAKET TAKDİM EDİLDİ

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 15 Temmuz darbe girişimine yönelik hazırlanan slayt gösterilerinin sunulmasının ardından konferans salonunun hazırlanmasında katkıda bulunanlara plaket verildi. Ahmet Tever, Orhan Aldemir, Faruk Dumlu, Yasemin Akman, Ender Aslan, Yavuz Coşkun ve Semra Fındık’a plaketleri Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Çerkezköy 3. Zırhlı Tugay Komutanı Tank Albay Engin Candaş, Çerkezköy Belediye Başkan Vekili Nedim Yılancı, Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcısı Hacı Ünal, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe ve Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan tarafından takdim edildi. Plaket takdiminin ardından konferans salonunun açılışı gerçekleştirildi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2016, 16:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459