177 sınıf yeniden donatıldı

Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan ‘Bir Sınıf Donat Adını Yaşat’ projesine destek çığ gibi büyüyor. Devlet ve hayırseverler desteğiyle şimdiye kadar 177 sınıf yeniledi.

177 sınıf yeniden donatıldı
banner301

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nden dolayı yoğun göç alan ilçede, öğrenci sayısının artması nedeniyle devlet ve hayırsever desteğiyle 4 yeni okulun yapımı sürerken, mevcut okullardaki dersliklerde yenileniyor. Bu kapsamda Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan ‘Bir Sınıf Donat Adını Yaşat’ projesine destekler sürüyor. Şuana kadar ilçedeki çeşitli okullardaki öğrenci sıraları baştan sona yenilendi.
2016-2017 eğitim ve öğretim yılında 33 bin 750 öğrenci karnelerini alarak tatile çıkarken, dersliklerin yeni dönemde yenilenmesi içinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çalışmaları sürüyor. Son olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından e 10 sınıf donatacak sıra Çerkezköy’e getirildi.

banner287
İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, ‘Bir Sınıf Donat Adını Yaşat’ projeyesine desteğin yoğun olduğunu kaydederek, “Eğitim öğretim yılını tamamlasak da eğitim ortamlarını güzelleştirmeye, sınıflarımızı donatmaya devam ediyoruz. Milli Eğitim Bakanlığının İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz vasıtasıyla okullarımıza gönderilen 10 sınıf donatımlık sıraları teslim aldık. Bugüne kadar Bakanlığımızca 48, proje kapsamında 129 sınıf donatılarak, toplam donatılan sınıf sayısı 177 olmuştur. Bu da 7 bin 80 öğrencilik donatım malzemesi demektir.” dedi.
Projeye destek vermek isteyen hayırseverler, Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne başvurabilir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306