2 bin kişi ile devam ediyor

Çerkezköy İlçe Müftülüğü tarafından devam ettirilen Kuran Kursları tüm hızı ile devam ediyor.

2 bin kişi ile devam ediyor
banner301
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy İlçe Müftülüğü tarafından devam ettirilen Kuran Kursları tüm hızı ile devam ediyor. Toplam 21 Camii ve Kuran Kursu olmak üzere eğitimlere devam eden İlçe Müftülüğü 727’si 4-6 yaş grubu başta olmak toplam 2 bin 38 kişiye dinimizin kitabı olan Kuran-ı Kerim eğitimi veriyor.

4-6 YAŞ GRUBUNA İLGİ YOĞUN

İlçe Müftüsü Yusuf Tuna, yaz döneminin ardından sene boyu devam ettirilen kuran kurslarında en çok ilgiyi 4-6 yaş grubuna yönelik kurslar olduğunu ifade etti. Şimdiye kadar toplam 727 kişi’nin bu grup içinde ders aldığını kaydeden Müftü Tuna, büyük bir özverililik ile kuran kurslarını devam ettirdiklerini ve takviye öğreticiler ile kursları genişlettiklerinin altını çizdi.

banner287
YETİŞKİNLERDE SAYI ARTTI

Sadece 4-6 yaş grubuna yönelik değil yetişkinlere de kuran kursu verildiğini söyleyen Çerkezköy İlçe Müftüsü Yusuf Tuna, yetişkinler grubunda geçen seneye göre artış olduğunu da söyledi. Tuna, “Yetişkin gruplarında şuan 1311 kişi eğitim almakta. Geçen sene bu rakam daha düşüktü. Elhamdülillah bu yıl sayı artıyor ve her sene de artacak gibi duruyor. İlçemizdeki tüm camilerde ve kuran kurslarında eğitimlerimiz tüm yıl içerisinde devam etmekte. 21 Camii ve kursta devam ettirdiğimiz kurslarımıza katılmak isteyen vatandaşlarımız Müftülüğümüze veya camii hocalarımıza başvurabilir.” dedi.

HANGİ CAMİİLER?

Mevcut devam eden kurslar Bağlık Camii, Bağlık Mahallesi Kuba Camii, Bahçeli Camii, Faruk Özer Kuran Kursu, Fatih Camii, Fatih Mahallesi Mevlana Camii, Fidan Camii, Gaziosmanpaşa Camii, İstasyon Camii, Kızılpınar Mahallesi Merkez Camii, Kızılpınar Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Camii, Mimar Sinan Camii, Veliköy Merkez Camii, Yeşil Camii, Fevipaşa Camii, Darul Erkam Kuran Kursu, 15 Temmuz Şehitler Camii ve Bağlık Mahallesi Veysel Karani Camii’nde faaliyet gösteriyor.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306