200 ders sonra direksiyon usta eğiticisi olabilirsiniz

Ehliyetli, en az lise mezunlarının başvurabileceği direksiyon usta öğreticiliği kursu 8 Aralık’ta Tekirdağ Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılacak. 200 saatlik eğitimin ardından uygulanacak olan sınavda başarılı olanlara sertifika verilecek. Özel Başarı Sürücü Kursu, direksiyon usta eğiticiliği kursuna Çerkezköy’den katılmak isteyenler için servis kaldıracak.

200 ders sonra direksiyon usta eğiticisi olabilirsiniz
banner301
• ESMA KURTULUŞ
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Tekirdağ Halk Eğitim Merkezi bünyesinde ‘Motorlu Taşıt Sürücüleri Direksiyon Eğitimi Öğreticiliği Kursu’ açılıyor.
BAŞVURUDA GEREKLİ BELGELER
Kursa katılmak isteyen adayların Tekirdağ Halk Eğitim Merkezi’ne sürücü belgesi fotokopisi ve en az lise mezunu olunduğunu gösteren diploma ile 5 Aralık mesai bitimine kadar başvurması gerekiyor. İstenen belgeleri zarf içerisinde getirmesi ifade edilen adayların, İl Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Gürsan Çil ile irtibata geçmesi isteniyor.
200 SAAT EĞİTİM ALACAKLAR
Toplamda 200 saat sürecek eğitimlerde ‘sosyal hayatta iletişim, iş hayatında iletişim, kişisel gelişim, meslek etiği, çevre koruma, eğitim psikolojisi, öğretim metotları, öğretimde ölçme ve değerlendirme, ilk yardım, trafik kuralları, trafik eğitimi ve psikolojisi ile güvenli araç kullanımı’ olmak üzere toplam 12 ders verilecek.
banner287
KURSLAR TEKİRDAĞ’DA OLACAK
8 Aralık ile 2 Mart arasında gerçekleşecek olan eğitimler cumartesi ve pazar günleri saat 09.00 ile 16.00 arasında Tekirdağ Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu’nda gerçekleşecek. Kursa Çerkezköy’den katılmak isteyen adaylar için ise, Özel Başarı Sürücü Kursu’nca ücret karşılığında servis tahsis edilecek.
SÜRÜCÜ KURSLARINDA GÖREV ALINABİLECEK
Direksiyon usta öğreticilerine büyük oranda ihtiyaç duyulduğunu ifade eden sürücü kursu yetkilileri, kurs bitiminde yapılacak olan sınavda başarılı olan adayların direksiyon usta öğretici sertifikasını alacağını ifade ettiler. Sertifika ile birlikte öğretici olan kişilerin motorlu taşıtlar sürücü kurslarında görev alabilecekleri öğrenildi.
SÜRÜCÜ BELGE HARÇ FİYATLARI AÇIKLANDI
Öte yandan yeni yılda sürücü kurslarına ilişkin yönetmelik değişeceği öğrenilirken, bunun akabinde sürücü kursu sınavlarında da değişiklik beklendiği aktarıldı. Bunun yanı sıra 2013 yılı sürücü belge harçlarının da açılandığını kaydeden yetkililer, ‘’A1, A2, F, H tipi sürücü belgesi için 103,86 TL, B sınıfı sürücü belgesi için 312,70 TL, C, D, E ve G sınıfı sürücü kursları için ise 521,53 TL ödeme yapılacak.’’ Bilgisini verdiler.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 19:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
NURDAN KİLERCİK
NURDAN KİLERCİK - 5 yıl Önce

merhaba di̇reksi̇yon usta öğreti̇ci̇ belgesi̇ almak i̇çi̇n li̇se mezunlarinin başvurabi̇leceği̇ni̇ yazmişsiniz ama ben li̇se mezunlarinin belgeleri̇ni̇n i̇ptal olduğunu duydum.bi̇lgi̇ i̇sti̇yorum lüfen

Jale Demir
Jale Demir - 6 yıl Önce

ankarada direksiyon usta eğitici olmak için nereye başvurmamız gerekiyor?

hazal_22_01@hotmail.com
hazal_22_01@hotmail.com - 4 yıl Önce

direksiyon eğitmenliği kursuna katılmak istiyoyorum bana meal atarsanız sevinirim

nazan sertkaya
nazan sertkaya - 4 yıl Önce

Direksiyon eğitmenliği için kurs almak istiyorum bana mail atarmısınız selensare19@hotmail.com kurs hangi tarihte başlıyacak başvuru tarihi nezaman lütfen bilgilendirin.

çeerkezköy
çeerkezköy - 3 yıl Önce

çerkezköy de oturuyorum usta şöför eğitici belgem var. ilgilenen kurslara duyurular 05055412293

erkan taysun
erkan taysun - 2 yıl Önce

usta şoför eğitici belgem var ilgilenenler 05068559070 arayabilir

ERKAN TAYSUN
ERKAN TAYSUN - 2 yıl Önce

USTA ŞOFÖR EĞİTİCİ BELGEM VAR İLGİLENENLER 0506 855 90 70 ARAYABİLİR

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306