"2017 Çerkezköy'ün yılı olacak"

Çerkezköy Belediyesi hizmet binasında süren tadilat çalışması nedeniyle Çerkezköy Belediyesi ocak ayı olağan meclis toplantısının ilk oturumu dün Kent Konseyi Konferans Salonu’nda yapıldı.

"2017 Çerkezköy'ün yılı olacak"
banner301
Çerkezköy Bakış - Belediye Başkanı Vahap Akay başkanlığında saat 15.00’da başlayan toplantıya Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak da katıldı.

AKAY: DEVLET MİLLET BİRLİKTELİĞİMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ

Gündem maddelerine geçilmeden önce bir konuşma yapan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, 2016 yılı ile 2017 yılının ilk gününde yaşanan terör olaylarında şehit düşen güvenlik güçleriyle vatandaşlara Allah’tan rahmet, gazi ve yaralılara acil şifalar diledi. Hain saldırılar ile saldırıları planlayanları kınayan Başkan Akay “Devlet, millet birlikteliğimizi sürdüreceğiz. Teröre geçit vermeyeceğiz” diye konuştu.

EKİPLERİMİZ 7/24 HAZIR

Karla mücadele çalışmalarına da değinen Başkan Akay “Olumsuz hava koşullarına karşı ekiplerimiz hazır bulunuyor. Çalışmalarımızı 7/24 prensibiyle sürdürüyoruz. Çerkezköy Belediye ekipleri dışında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile Karayolları ekipleri de çalışmalarını sürdürüyor. Çerkezköy Belediyesi olarak kara teslim olmadık. Ekiplerimizin emeğine saygı duyulmasını istiyoruz” diye konuştu.

İSTİKLAL MARŞI OKUNDU

Vahap Akay’ın konuşmasını tamamlaması sonrasında hain saldırılarda yaşamını yitirenler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Ardından da İstiklal Marşı okundu.

ALBAYRAK: BİRLİKTE ÇALIŞIYORUZ

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak da gündem maddeleri öncesinde bir konuşma yaptı. 2017 yılının Çerkezköy yılı olacağını söyleyen Kadir Albayrak, “Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Çerkezköy’ün sorunları çok iyi bir şekilde anlatılıyor. Çerkezköy Belediye Başkanımız Vahap Akay, Çerkezköy için bir şans olduğuna inanıyorum. Çerkezköy için büyük bir gayret içerisinde bulunuyor. Tüm meclis üyeleri olarak birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şimdiye kadar Büyükşehir meclisinde aldığımız kararların yüzde 95’ini oy birliğiyle aldık. Yapılanlar parti yatırımı değil, belediye çalışmalarıdır” diye konuştu.

TEKİRDAĞ NÜFUSU ARTIYOR

Tekirdağ nüfusunun her geçen yıl büyük artış gösterdiğini kaydeden Başkan Albayrak, bu nüfus artışında Çerkezköy’ün önemli bir etken olduğunu söyledi. Çerkezköy’e hızlı nüfus artışı ve özel konumu nedeniyle ayrı bir ilgi gösterilmesi gerektiğini kaydeden Albayrak, terör olaylarına da değindi. Albayrak, perşembe günü Tekirdağ’da düzenlenecek programla Büyükşehir Belediye Hizmet Binası’nın temelini atacaklarını söyleyerek konuşmasını şu şekilde tamamladı: “2017 yılının büyük başarılara vesilesi olmasını diliyorum. Çerkezköy Belediye
meclisi de çalışmalarında başarılar diliyorum.” Kadir Albayrak’ın konuşmasını tamamlaması sonrasında kısa bir konuşma yapan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Çerkezköy yatırımlarının takipçisi olacaklarını vurguladı.

banner287
AĞUSTOS’TA TATİLE GİRECEK

Konuşmaların tamamlanmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Diğer kuruluşlarla ilişkiler ile meclis tatil ayının tespiti yapılan bilgilendirme doğrultusunda oy birliğiyle karara bağlandı. Çerkezköy Belediye Meclisi ağustos ayını tatil ayı olarak belirledi.

DENETİM KOMİSYON ÜYELERİ BELİRLENDİ

Engellilere yardım talebi incelenmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi. Denetim Komisyonu seçiminde yeni dönemde görev yapacak meclis üyeleri belli oldu. Denetim Komisyonu’na CHP Grubu’ndan Funda Serfiçe, Necmettin Çınar ile Enver Bayram; AK Parti Grubu’ndan ise Melek Şen ile Ayhan Çitil seçildi.

BAZI TALEPLER İLGİLİ KOMİSYONLARA HAVALE EDİLDİ

Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün 240 ada 58 parselin TESKİ’ye devri hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi, Çerkezköy sınırları içerisinde muhtelif parsellerdeki belediye hisselerinin satışının müzakeresi, Çerkezköy’de trafo yerlerine ait 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği hakkındaki yazısı incelenmek üzere İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi.

GARİP 5 KAMERAMAN KADROSUNU SORDU

Son gündem maddesinde İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün belediyede münhal 8 adet  kadroda ünvan ve derece değişikliği yapılması ile sözleşmeli personellerin 2017 yılında çalıştırılması ve ücretlerinin tespiti hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi görüşüldü. Grubu adına söz alan AK Parti Belediye Meclis Üyesi Remzi Garip, talep edilen 5 adet kameraman kadrosunu sordu.

AKAY: HEPSİ ALINACAK DİYE BİR DURUM YOK

Garip’ın sorusuna cevap veren Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Talep edilen 5 kameraman, belediye bünyesine alınacak diye bir şey söz konusu değil. Hepsine de alınabilir veya alınmayabilir” dedi. Her iki talep de yapılan bilgilendirme doğrultusunda oy birliğiyle kabul edildi.

İKİNCİ OTURUM BUGÜN YAPILACAK

Son gündem maddesinin görüşülüp karara bağlanmasının ardından Çerkezköy Belediyesi ocak ayı olağan meclis toplantısının ilk oturumu tamamlandı. İkinci oturum bugün yapılacak.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2017, 19:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306