213 öğrenciye üniversite provası

Educaturk Yüksek Öğretim Günleri kapsamında düzenlenen, Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinin katıldığı etkinlik programına Hacı Fahri Zümbül Lisesi 213 öğrenci ile katıldı. Tekirdağ Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen programda öğrenciler Türkiye’nin önde gelen fakülte ve meslek yüksek okulları hakkında bilgilendirildi.

213 öğrenciye üniversite provası
banner301
• ESMA KURTULUŞ
ÇERKEZKÖY BAKIŞ -Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi öğrencileri, üniversiteler hakkında bilgi almak üzere Tekirdağ’a gitti.
PROGRAM 2 GÜN SÜRDÜ
Eğitim alanında gösterdiği faaliyetlerle pek çok farklı projeye imza atan Educaturk, Türkiye’nin önde gelen üniversiteleri ile lise öğrencilerini her yıl olduğu gibi buluşturmaya devam ediyor. 15-16 Ekim’de Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen etkinliğe Tekirdağ’ın pek çok noktasından öğrenciler adeta akın ederken Çerkezköy Hacı Fahri Zümbül Lisesi öğrencileri de yüksek öğretim kurumları hakkında detaylı bir şekilde bilgi almak üzere, etkinlikteki yerini aldı.
‘’HEDEF, AKADEMİK ATMOSFERİ OLUŞTURMAK’’
Yüksek öğretim günleri etkinliğine geçen yıldan bu yana okul olarak gittiklerini belirten Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi Rehberlik Servisi Öğretmenlerinden Aysel Koşar Telli, ‘’Öğrencilerimize akademik bir atmosfer yaşatmak üzere geçen yıldan bu yana düzenlenen etkinliğe katılıyoruz.’’ Dedi.
banner287
213 ÖĞRENCİ KATILDI
Program kapsamında etkinliğin dün düzenlenen  ilk gününe 12’inci sınıflardan 103 öğrenci katılırken, etkinliğin son günü olan bugünkü etkinliğe 11’inci sınıflardan tam 110 öğrenci katıldı. Öğrenciler Türkiye’nin önde gelen fakülte ve meslek yüksek okulları hakkında bizzat yüksek öğretim kurumu yetkilileri tarafından bilgilendirildi.
4 ARAÇ, 3 ÖĞRETMEN
Program kapsamında okul bahçesinde toplanan öğrencilere gün boyunca Rehberlik Servisi Öğretmenleri Aysel Koşar Telli ve Özge Özkan ile Edebiyat Öğretmeni Zeynep Özçelik eşlik etti. İlk gün etkinliğine katılan 103 öğrenci dün sabah saat 08.30’da 4 araçla İl merkezine doğru hareket etti.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 13:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493