26 Camide 5 bin öğrenci kurs görüyor

2016-2017 eğitim öğretim yılının sona ermesi ile beraber Kur’an kurslarında hareketlilik yaşanıyor.

26 Camide 5 bin öğrenci kurs görüyor
banner301

İlçe Müftüsü Veli Vehbi Bardakçı, ilçe merkezinde bulunan 26 camii ve beraberindeki Kur’an kurslarında şimdilik 5 bin öğrenciye kuran kursu hizmeti verdiklerini kaydetti.

Çerkezköy Bakış - Haziran ayında başlayan Yaz Kur’an kurslarında eğitimler sürüyor. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda 3 kur şeklinde düzenlenen Yaz Kur’an Kursu’nda öğrencilere itikad, ibadet, siyer, ahlak ve ibadet dersleri veriliyor. Eğitim faaliyetleri tüm camii ve Kur’an Kurslarında yaz boyunca sürecek.
 

ÜÇ DÖNEM HALİNDE YAPILACAK

Kursların ilk dönemi 12 Haziran-7 Temmuz tarihleri arasında, ikinci dönemi 10 Temmuz-28 Temmuz tarihleri arasında, üçüncü dönemi de 31 Temmuz–18 Ağustos Ağustos tarihleri arasında yapılacak. Öğrencilerim dilekçe ile kursa başvuruları kabul edilen öğrencilerin, her bir kur için seviye tespiti yapılıyor. İmam-Hatip lisesine giden öğrenciler ile örgün eğitimde seçmeli Kur’an-ı Kerim, Hz. Peygamberin Hayatı ve Temel Dini Bilgiler derslerini alan öğrencilerin bilgisi dikkate alınarak kur sistemine uygun olarak eğitim görmeleri sağlanıyor.
 

HAFTANIN 5 GÜNÜ DÜZENLENİYOR

banner287
Yaz Kur’an kurslarında başkanlıkça hazırlanan eğitim-öğretim programları uygulanıyor. Yaş grupları dikkate alınarak başkanlıkça hazırlanan ders kitapları ve materyallerin kullanılıyor. 4-6 yaş grubu için 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursları Etkinlik Kitabı, 7-14 yaş grupları için “Yaz Kur’an Kursları Dinimi Öğreniyorum” ve “Yaz Kur’an Kursları Etkinlik Kitabım”, 14 yaş ve üzeri için “Dinimizi Öğreniyoruz 1, 2, 3” kitapları, 18 yaş üzeri için “Dinim İslam Temel Bilgiler” kitabı kullanılıyor. Kurslar haftanın 5 günü düzenleniyor. Kurslarda Kur’an-ı Kerim derslerinin dışında itikad, ibadet, siyer ile ahlak dersleri işleniyor.


 

KAYITLAR SÜRÜYOR

Çerkezköy İlçe Müftüsü Veli Vehbi Bardakçı, tüm velilere seslenerek “Çocukların yaz dönemini daha verimli geçirmesini istiyorlarsa Kur’an Kurslarımızın istifadesinden yararlanılmalı. Kayıtlarımız sürüyor. Velilerimiz çocuklarını kurslarımıza getirebilirler. Hocalarımız çocuklarımıza hem eğitim veriyorlar hem de çocuklarımızın kişisel gelişimlerinde katkıda bulunuyorlar” ifadelerini kullandı.
 

“ÇOCUKLARIMIZI KURSLARA GÖNDERELİM”

Evlatlarına Kur’an-ı Kerim’i öğretmeyen anne ve babaların görevlerini eksik yaptıklarını kaydeden Bardakçı, “Her anne baba evlatlarına Allah lafzını öğretmekle hükümlüdür. Eğer ki anne ve baba çocuğuna İslam’ın kitabı Kur’an-ı Kerim’i öğretmiyorsa anne babalık görevini eksik yapıyordur. Yaz döneminin bitimine kadar çocuklarımızı her gün Kur’an kurslarına gönderelim. Çocuklarımızı basit sebeplerden dolayı Kur’an kurslarına göndermemezlik yapmayalım. Bir günlük eğitim bile onlar için çok önemli. Camii ve Kur’an Kursu olmak üzere toplam 44 farklı noktada kurslarımız sürüyor.”  diye konuştu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2017, 16:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306