29 milyon 941 bin TL kredi kullandırıldı

S.S. Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Yaztepe, 2016 yılı 6 aylık döneminde kredi dağılımına ilişkin değerlendirme yaptı.

29 milyon 941 bin TL kredi kullandırıldı
banner301
Çerkezköy Bakış - S.S. Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Yaztepe, 2016 yılı 6 aylık döneminde kredi dağılımına ilişkin değerlendirme yaptı. Yaztepe, 2016 yılına devreden kullandırılmış kredi toplamı 16 milyon 900 bin TL iken Temmuz ayına göre 246 kişiye 13 milyon 41 bin TL ek kredi kullandırılması ile toplamda 29 milyon 941 bin TL krediye kefalet sağlandığını ifade etti.

“HEDEFİMİZ 30 MİLYON TL SABİT KREDİ PLASMANINA ULAŞMAK”

banner287
Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri kefaletiyle Halk Bankası tarafından kullandırılan kredilerde hazinece sağlanan reel faiz destek oranının yüzde 50 olarak devam ettiğini belirten Yaztepe “1 yıla kadar vadeli kredilerde yıllık faiz oranı yüzde 4, iki, üç, dört, beş yıla kadar uzun vadeli kredilerde yıllık faiz oranı yüzde 5 olarak belirlendi, uygulama bu şekilde devam ediyor” dedi. 2016 yılına devreden kullandırılmış kredi toplamı 16 milyon 900 bin TL iken Temmuz ayına göre 246 kişiye 13 milyon 41 bin TL ek kredi kullandırılması ile toplamda 29 milyon 941 bin TL krediye kefalet sağlandığını ifade eden Yaztepe “Kredi kullanan üye sayısı 585, mevcut üye sayısı 760 kişidir. Sabit plaslanımız Temmuz ayına göre 26 milyon 900 bin TL iken 2016 yılı sonuna kadar hedefimiz 30 milyon TL sabit kredi plasmanına ulaşmak olacaktır. Kredi üst limitimiz kapsamında en fazla 100 bin TL’ye kefalet ediyoruz. Esnaf ve sanatkarlarımızın istek ve talepleri kooperatifimiz yönetim kurulu ve banka yetkililerince en iyi şekilde değerlendiriliyor” dedi.  

“BİRLİK VE BERABERLİKTEN YANA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimi ile ilgili de konuşan Muzaffer Yaztepe “15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemizde yaşanan darbe girişimine karşı durarak, canları pahasına milli iradeyi korumak ve yaşatmak için kahramanlık destanı yazan, demokrasimizin yılmaz bekçileri halkımızın , tüm dünyaya örnek olacak bir kararlılıkla vatanını savunarak sahiplenmesi tarih kitaplarında yazılacaktır. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin gerçek vatansever mensuplarına, Türk Emniyet Teşkilatımızın maruz kaldığı saldırılarda olağanüstü çaba gösteren polisimize, yetkililerimize, sivil toplum kuruluşlarına teşekkür ediyor, bu uğurda canlarını feda eden şehitlerimize rahmet, gazi ve yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Halkımıza geçmiş olsun. Bilinmelidir ki esnaf ve sanatkarlarımız her zaman ülkemizin huzuru, birliği, beraberliği yanında olmaya devam edecektir” dedi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306