300 ton tuz kullanıldı

İlçeyi etkisi altına alan kar yağışı sonrası sokağa çıkarak çalışmaları yakından takip eden Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Cuma gününden bu yana yapılan çalışmaları değerlendirdi.

300 ton tuz kullanıldı
banner301
Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, geçen Cuma günüden bu yana ilçede etkili olan kar yağışı sonrası, caddelerin ulaşıma açık kalması için 300 ton tuz ve 15 ton solisyon kullanıldığını belirtti.

Çerkezköy Bakış -
Akay, Teknik Hizmetler Müdürlüğü’nün 20 kişilik ekibinin 3 greyder, 8’i kiralık 11 kepçe, 1 tuzlama, 1 solisyon, 1 kar küreme ve 3 tuzlama için açık kasa kamyonet araç ile, 1 küreme,tuzlama ve 1 açık kasa kamyonet ve 90 personel ile Temizlik İşleri Müdürlüğü, 1 kepçe, 1 açık kasa kamyonet, 2 traktör, 1 sepetli vinç ve 25 personel ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü Ekipleri ile Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ise 1 greyder, 1 tuzlama aracı ve 1 açık kasa kamyonet ile karla mücadele çalışmalarına destek verdiğini belirtti.

15 TON SOLİSYON KULLANILDI
banner287

Karla mücadele çalışmaları kapsamında 300 ton tuz, 15 ton solisyon kullanıldığnı belirnten Akay, kış lastiği olmadan ve zincirsiz olarak yola çıkan yüzlerce araç ve araçlar da mahsur kalan vatandaşların Çerkezköy Belediyesi ekipleri tarafından kurtarılarak, güvenli şekilde evlerine teslim edildiğini söyledi.

HEPİNİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Akay, karla mücadelede görev alan belediye personelini Teknik Hizmetler Müdürlüğü’ne giderek ziyaret etti ve birlikte öğle yemeği yedi. Karla mücadelede görev yapan tüm Çerkezköy Belediyesi çalışanlarına teşekkür eden Belediye Başkanı Vahap Akay, “Hepinize özverili ve gayretli çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Kar ve tipide Çerkezköy halkının mağdur olmaması, yolların açık kalması için olağanüstü bir çalışma gösterdiniz. Hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
nhgjj
nhgjj - 1 yıl Önce

300. ton tuzmuuu vuuuu

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306