4 mahalle muhtarı tek çatı altında hizmet verecek

Veliköy Belediyesi beldedeki 4 mahalle muhtarlığını bir yere toplayacak. Belediye Başkanı Hanifi Belindir, Veliköy Aile Çay Bahçesi’ndeki belediyeye ait bir alanı mahalle muhtarları için düzenleyeceklerini belirterek, 4 mahalle muhtarının aynı yerde hizmet vereceğini söyledi.

4 mahalle muhtarı tek çatı altında hizmet verecek
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Veliköy Aile Çay Bahçesi içerisindeki belediyeye ait olan yer mahalle muhtarlarına tahsis edilecek.
BİR ARADA ÇALIŞACAKLAR
Veliköy Meydan Projesi’nin yapım çalışmalarını yerinde incelediği sırada Sanayi Mahallesi Muhtarı Erdal Diler’in ‘muhtarlık binası’ talebini yanıtlayan Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir, beldedeki 4 mahalle muhtarlığının bir araya getirileceğini söyledi.
MAHALLE MUHTARLIKLARINA TAHSİS EDİLECEK
Her dört mahalle muhtarlığına da bağımsız muhtarlık yapma durumlarının olmadığını ifade eden Başkan Belindir, bunun yerine Veliköy Aile Çay Bahçesi’ndeki belediyeye ait yerin mahalle muhtarlıklarına tahsis edileceğini kaydetti.
“ÖZEL MÜLKİYETTEN ÇIKMASINI BEKLİYORUZ’’
banner287
Muhtarlık binasına dönüştürülecek olan yerin şu anda özel mülkiyette bulunduğunu anlatan Hanifi Belindir, “özel mülkiyetten belediye geçtikten sonra da bizler çalışmalara başlayacağız. Orada 4 mahalle muhtarımız için bir oda yapacağız. Muhtarlığın iç tefrişatını ve muhtarlık donanımını belediye olarak bizler karşılayacağız.’’ Dedi.
“SÜREKLİ MUHTARLARLA BİR ARAYA GELİYORUZ’’
Belediye olarak sürekli muhtarlarla bir araya geldiklerini ifade eden Hanifi Belindir, bu toplantılarda da muhtarlıklardan gelen talepleri değerlendirdiklerini kaydetti.
MUHTAR DİLER “BAĞIMSIZ BİNA OLSUN’’
Başkan Belindir’in sözleri üzerine Sanayi Mahalle Muhtarı Erdal Diler, 4 mahalle muhtarının aynı yerde görev yapmasını doğru bulmadığını ifade ederek, Başkan Belindir’den bağımsız muhtarlık binası istedi. Çerkezköy Belediyesi’nin muhtarlar için yaptırdığı muhtarlık binaları öven Muhtar Diler, aynı mobolardan Veliköy’e de yapılabileceğini ifade etti.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 11:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306