400 ton suyla söndürülebildi

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesinde 2005 yılından bu yana faaliyet gösteren ve deposunda başlayan ve ardından tüm işletmeyi saran alevler sonrası kullanılmaz hale gelen BMColor Matbaa Mürekkepleri Fabrikasından yükselen alevler, yaklaşık 100 itfaiye erinin 20’ye yakan araç ile 1 ton köpük ve 400 ton su kullanarak söndürüldü.

400 ton suyla söndürülebildi
banner301

Fabrikanın içinden hala dumanlar yükselirken, sigorta şirketi dün hasar tespit çalışmalarına başladı. Yangının çıkış nedeni ise henüz belirlenemedi.

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesindeki matbaa mürekkepleri üretimi yapan fabrikanın depo kısmında geçtiğimiz pazar günü sabaha karşı çıkan yangın, 100 itfaiye erinin 20’ye yakan araç ile müdahalesiyle 1 ton köpük ve 400 ton su kullanarak güçlükle söndürüldü. Tek tesellinin yaralanma ve can kaybının yaşanmaması olurken. 85 işçinin çalıştığı 12 yıllık fabrika tamamen kullanılmaz hale geldi. Fabrika bahçesinde ise olası yangın tekrar başlama endişesi nedeniyle bir itfaiye ekibi ise hazır bekletiliyor.
 

HASAR TESPİT ÇALIŞMASI BAŞLADI

banner287
Sigorta şirketi ile itfaiye ekipleri ise fabrikada hasar tespit çalışmalarına başladı. Çalışan işçilerle ilgili karar ise sigorta incelemeleri sonrası verilecek. Yangından dolayı büyük üzüntü duyan işçiler ise fabrikaya gelerek fabrika yöneticilerine geçmiş olsun dileklerini iletti.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2017, 18:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306