406 öğrencimizi üniversiteye uğurladık

Fem Dershanesi’nde üniversiteye hazırlanan öğrencilerden 406’sı üniversiteli oldu. 406 öğrencinin 358’i üniversitelerin 4 yıllık fakültelerine yerleşirken, 48 öğrenci ise 2 yıllık meslek yüksek okullarının çeşitli bölümlerine yerleşti. Fem Dershanesi Çerkezköy Şube Müdürü Ahmet Avcı üniversiteye yerleştirme sonuçlarına göre dershane olarak yüzde 87’lik başarı elde ettiklerini söyleyerek “Her yıl kendimizle yarışıyoruz. Geçtiğimiz yıl üniversiteye yerleştirmede yüzde 72’lik bir başarı yakalamıştık. Bu yıl bu çıtayı yüzde 87’ye çıkardık. Önümüzdeki yıl hedefimiz daha yukarılara çıkmak’’ dedi.

406 öğrencimizi üniversiteye uğurladık
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Lisans Yerleştirme Sonuçlarına göre Fem Dershanesi Çerkezköy Şubesi’nden 406 üniversiteli oldu.  
“ULAŞILMASI ZOR BİR BAŞARI KAZANDIK’’
Fem Dershanesi Çerkezköy Şube Müdürü Ahmet Avcı, Lisans Yerleştirme Sonuçlarını değerlendirdi. Fem Dershanesi olarak üniversiteye yerleştirmede yüzde 87’lik bir sonuç elde ettiklerini söyleyen Ahmet Avcı “bu başarıda katkısı bulunan öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, velilerimiz ile bizlere her zaman güvenen Çerkezköy halkına teşekkür ediyorum’’ dedi.
“KENDİMİZLE YARIŞIYORUZ’’
Dershanelerin üniversiteye yerleştirmede ortalama yüzde 32-33 oranında bir başarı elde ettiğini, kendilerinin yüzde 87 gibi bir oran ile elde edilmesi zor bir başarı yakaladıklarını söyleyen Ahmet Avcı “Fem Dershanesi Çerkezköy Şubesi olarak her yıl kendimizle yarışıyoruz. Geçtiğimiz yıl üniversiteye yerleştirmede yüzde 72’lik bir başarı yakalamıştık. Bu yıl bunu yüzde 15 daha artırarak yüzde 87’ye çıkardık. Önümüzdeki yıl da bu oranı daha da ileri noktalara taşımak için mücadele vereceğiz.’’ Diye konuştu.
“406 ÖĞRENCİ ÜNİVERSİTELİ OLDU’’
banner287
Avcı, Fem Dershanesi ile üniversiteye hazırlanan 406 öğrencinin üniversiteli olduğunu açıklayarak MF 1, MF 2, MF 3, MF 4, TM 1, TM 2 ve TM 3 puan türünde Çerkezköy birinciliğini elde eden Ömer Şen’in Eskişehir Tıp, yine dereceye giren Canberk Akbaba’nın Edirne Tıp Fakültesi’ne yerleştiğini kaydetti.
12 TIP, 11 HUKUK
Çerkezköy’deki okullar arasında en yüksek dereceyi elde eden aynı zamanda Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi öğrencisi Şeyma Betül Tülün’ün Boğaziçi Üniversitesi Matematik Öğretmenliği’ne yerleştiğini ifade eden Avcı “dershanemizden üniversiteye hazırlanan 358 öğrencimiz 4 yıllık örgün eğitim programlarına yerleşti. Bunlar arasında ilk sırayı üniversitelerin İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri aldı. Dershanemizden 91 öğrencimiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ne, 12 öğrencimiz Tıp Fakültesi’ne, 11 öğrencimiz Hukuk Fakültesi’ne, 44 öğrencimiz Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’ne, 52 öğrencimiz Fen Edebiyat Fakültesi’ne, 36 öğrencimiz Eğitim Fakültesi’ne 16 öğrencimiz ebelik ve hemşirelik fakültesine 96 öğrencimiz ise çeşitli üniversitelerin 4 yıllık fakültelerine yerleşti. 48 öğrencimiz ise çeşitli üniversitelerin 2 yıllık Meslek Yüksek Okulu’na yerleşti.’’
“KAYIT AŞAMASINDA DA ÖĞRENCİLERİMİZİN YANINDAYIZ’’
Üniversitelere yerleşen öğrencilere üniversite yaşamlarında başarılar dileyen Ahmet Avcı, Fem Dershanesi olarak öğrencilerine üniversiteye kayıt aşamasında da yardımcı olduklarını ifade etti. Avcı, tüm dershane öğretmenlerinin üniversiteye kayıt aşamasında öğrencilerinin yanında olacaklarını söyledi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 12:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306