50 sokakta kaplama çalışması yapılacak

Ana cadde ve güzergahlar üzerinde asfalt çalışmalarını sürdüren Çerkezköy Belediyesi, asfalt ve beton yol kapsamına aldığı 50 sokağın isimlerini, Telekom, Tredaş ve Gazdaş gibi kazı yapan kurumlara bildirdi. Çerkezköy Belediyesi Fen işleri Müdürü Kemal Gümüş, çalışmaların başlayacağı 50 sokakta, elektrik, telefon ve doğalgaz çalışmalarının tamamlanmasını isteyerek, “Gerekirse, bu sokaklara abone önceliği tanınmalı” dedi.

50 sokakta kaplama çalışması yapılacak
• ESMA KURTULUŞ
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - İlçe genelinde pek çok noktada yapımı süren yollara ilişkin önceki gün Çerkezköy Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nde alt yapı koordinasyon toplantısı yapıldı. Fen İşleri Müdürü Kemal Gümüş başkanlığında gerçekleşen toplantıya; Fen İşleri Müdürlüğü’nden Harita Mühendisi Ersan Bahtiyar, İnşaat Mühendisi Yunus Yılmaz, Harita Mühendisi Erhan Koç, Makine Mühendisi İsmail Onur Akça, Şebeke Mühendislik’ten Cengizhan Ayhan, Gazdaş’dan Harita Mühendisi Ahmet Uysal ve Yapım İşletme Şefi Kıvanç Türkmen, Tredaş Çerkezköy İşletme Müdürlüğü’den Proje Tesis Baş Mühendisi Taylan Görücü ile Mühendis Serkan Çağlayan ve İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden Polis Memuru Furkan Çevik katıldı.
ÇÖKME YAŞANMAMASI İÇİN YOL ASFALTLANACAK
Belediyenin yapmayı planladığı yol güzergahları üzerinde Tredaş’ın yol geçiş hatlarını bir an önce tamamlaması talebinde bulunan Belediye Fen İşleri Müdürü Kemal Gümüş, ileriki dönemlerde de yolda herhangi bir çökme olmaması için yollarda sıkıştırma işlemleri yapılacağını kaydederek, Tredaş’tan da ön asfaltlama için 10 santimetrelik bir pay bırakılmasını istedi.
ASFALTLAMA ÇALIŞMALARI HAKKINDA BİLGİ VERDİ
banner287
Toplantıda asfaltlama çalışmaları hakkında da bilgi veren Gümüş, şunları kaydetti: “Şuanda Hayri Batur Caddesi’nde sürdürülen asfaltlama çalışmaları ardından Mimar Sinan Caddesi , Fevzipaşa Mahallesi, Fatih Caddesi’nde belirlenen noktalarda devam edecek. Bu kapsamda Bağlık Mahallesi’nde yarım kalan bir nokta da gerekli işlemler yapılacak. “
50 SOKAK DA YAPILACAK
Fen İşleri Müdürü kısa vadedeki çalışmalar hakkında ilgili birimlerle 6 aydan bu yana geldiklerini anımsatarak, uzun vadede yapılması planlanan çalışmaların başlayacağını müjdeledi. “Bu kapsamda yaklaşık 50 sokakta yol ve benzeri çalışmalar yapacağız.’’ Diyen Gümüş, şöyle devam etti: “Belirlenen sokaklarda ise, Tredaş’ın yapacağı çalışmaların ardından biz sokaklara girerek yol çalışmalarımızı yapacağız. Bu sokaklardaki alt yapı çalışmaların ardından da sokaklara demirli beton yol yapılacak. Hepimizin önünde de bu çalışmalar için bir süreç var. Bu açıdan herkes ilgili olduğu projeleri, işleri tamamlasın. Listesi sizlere verilecek olan bu sokaklardaki abonelik işlemlerinin hızlı bir şekilde tamamlanması için  buradaki abonelere öncelik tanıyın. Çünkü, yol yapımı zaten hassas bir iş, özellikle de demirli beton yol yapımı asfalttan daha uzun bir sürece yayılıyor. Bundan ötürü her türlü çalışmalarımızı hızlandırıp, vatandaşımızın bir an önce yoluna kavuşmasını hedefliyoruz. Bu sokaklarda  bulunan kaldırımlarda da bir daralma olmayacak, hatta genişleme bile olabilir.’’
YENİ BÜZLER DÖŞENECEK
Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü’nün Hükümet Caddesi üzerinde bulunan noktada güzel bir çalışması olduğunu dile getiren Gümüş, bu kapsamda Hasan Uğurlu Köprüsü ile hemzemin geçit arasında bulunan içme suyu boru hattının yenileneceğini ifade etti. Fen İşleri Müdürü Gümüş bunların akabinde 900’lük büzler halinde bulunan boru hattının çelik borularla döşeneceğini aktararak, “Yarın da Öztrak Caddesi’ndeki kaldırımların kaplanması ihalesini yapacağız, ihaleyi alan firmanın da açıklanmasının ardından ilgili caddede 10- 15 gün sonra kaldırım kaplama çalışmalarına başlanacak.’’ dedi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 11:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306