500 aile ile bayram kardeşliği

Çerkezköy Ergene Havzası Sanayici ve İş Hayatı Derneği ile Kimse yokmu derneğinin ortaklaşa düzenlediği kampanya ile Kurban Bayramında İhtiyaç Sahibi ailelere ‘et dağıtımı’ yapılacak. ÇESİAD üyesi 100 aile ve gönüllülerle ihtiyaç sahibi ailelere kurban eti, hane sakinlerine de çeşitli hediyeler takdim edilecek.

500 aile ile bayram kardeşliği
banner301
• EMRAH ÇOĞALAN
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Kısa adı ÇESİAD olan Çerkezköy Ergene Havzası Sanayici ve İş Hayatı Derneği, Kurban Bayramı öncesi muhteşem bir seferberlik ilan etti.
HÜZÜNLÜ AİLE KALMASIN
Kimse Yok mu? Derneği ile birlikte Çerkezköy, Saray, Kapaklı, Kızılpınar, Veliköy, Karaağaç ve köylerde, maddi imkansızlıklar nedeniyle Bayram’a buruk hazırlanan ihtiyaç sahibi 500 aile tesbit eden ÇESİAD Yönetimi, bu ailelere, kardeş aile ziyaretiyle büyük bir sevinç yaşatacak. Programa ilişkin bir basın toplantısı düzenleyen ÇESİAD Başkanı Hakan Asbaş, Kurban Bayramı’nın İslam Alemi için büyük önem arzettiğine dikkat çekerek “Bu bayram, bütün Çerkezköy’de gerçek bir bayram yaşansın istedik.  Buradan hareketle, Kimse Yok  mu Derneği ile birlikte belirlediğimiz 500 aileye, yapacağımız ziyaretle kurban eti dağıtacağız.” Diye konuştu.
100 GÖNÜLLÜ AİLE DAĞITACAK
Bayram’ın ikinci günü gerçekleşecek ziyaretlere ilişkin bilgi veren Asbaş, “Bağış yapan hayırsever kardeşlerimizin kurbanları kendi adlarına Çerkezköy’de kesilecek. Bu etler, paketlenerek ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılacak. Vakumlanarak paketlenen etler, gönüllü 100 ailemiz tarafından, belirlenen adreslere götürülecek. Bu gönüllü aileler, sadece ÇESİAD üyelerinden oluşmayacak. Bu anlamlı organizasyonda yer almak isteyen bütün gönüllü kardeşlerimizi bizimle irtibata geçmeye davet ediyoruz. Çünkü bu ziyaret, sadece et götürme işleminden ibaret olmayacak. Hazırlanacak hediyeler, bu ailelerin çocuklarına takdim edilecek. CHP Tekirdağ Milletvekili Dr.Candan Yüceer ve Çerkezköy Kaymakamız Ayhan Bayhan da, bu ziyaretlerimizin bir bölümünde bizimle olacak. Aynı şekilde İlçe Emniyet Müdürümüz Murat Kocabıçak’ı da bu güzel organizasyona davet edeceğiz. Güzel bir kucaklaşma olacak.” diye konuştu.
PROGRAM LEMAR DA KAHVALTI İLE BAŞLAYACAK
banner287
Programın, Bayram’ın ikinci günü Lemar’da verilecek sabah kahvaltısı ve bayramlaşma ile başlayacağını kaydeden Asbaş, daha sonra, her gönüllü ailenin belirlenen 5 adrese Bayram ziyaretine gideceğini  ifade etti.
SESSİZ SEDASIZ NE HÜZÜNLER YAŞANIYOR
ÇESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Asbaş’ın ardından ÇESİAD Yönetim Kurulu Başkan Vekili Umut Danış da kısa bir değerlendirme yaptı. Danış, “Bayram denince hepimizin aklına gelen neşe, sevinç, eş-dost-akraba ziyaretleri, kutlamalardır. Oysa bayramlarda bizlerin farkına varamadığımız, bilemediğimiz göremediğimiz, duyarsız kaldığımız nice hüzünler, özlemler, acılar da yaşanıyor. Anası, babası, bayramlaşacak bir yakını dahi olmayan öksüzler, yetimler, kimsesizler, bir tas çorbaya muhtaç evsizler için acaba bayram ne ifade ediyor. Acaba üzerine giymeye elbise bulamayan, yırtık bir ayakkabısı dahi olmayan fakir fukara çocukları, yeni elbiselerle bayramlıklarla dolaşan arkadaşlarını gördüklerinde minicik kalplerinde nasıl derin bir yara açılıyor. Asker yolu gözleyen kahraman Mehmetçiğimizin anaları babaları nasıl bir yalnızlık içinde özlem çekiyorlar. Fidan gibi evlatlarını lanetle kınadığımız terör olaylarında şehit veren, acılarını kalplerine gömen, bin evladım olsa bininin canı da bu vatana feda olsun diyen şehit aileleri bu bayramda nasıl derin bir yürek acısı içindedirler” diye konuştu.
ELİMİZDEN GELDİĞİNCE DERTLERİ VE KEDERLERİ HAFİFLETMEYE ÇALIŞACAĞIZ
Toplumun acılarına, hüzünlerine ve dertlerine duyarsız kalamayacaklarını vurgulayan Umut Danış, “Biliyoruz ateş düştüğü yeri yakar ancak şunu da biliyoruz acılar paylaştıkça azalır, sevinçler paylaştıkça artar. Güzel dinimiz İslam’ın bizlere öğrettiği güzel şeyler bunlar. Şuan toplumumuzun çok ihtiyaç duyduğu değerler. Hoşgörü, paylaşmak, komşusu açken tok yatan bizden değildir diyebilmektir. İşte bu kurban bayramı bizlerin bu değerleri hatırlaması için çok güzel bir fırsattır. Biz de ÇESİAD olarak bu bayramda da elimizden geldiğince ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya, onların da bir hatırlayanı olduğunu hatırlatmaya, dertlerini kederlerini paylaşarak hafifletmeye karar verdik.  Tüm üyelerimize çağrı yaptık ve bayramın ilk günü ile ikinci günü yapabildiğimiz kadar çok ziyaret yapmaya, çok insanla bayramlaşmaya çalışacağız. Bu arada Kimse Yok mu derneğiyle de ortak bir çalışma yaparak toplanan kurban etlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya çalışacağız” dedi.
YARDIMLARIMIZ YIL İÇİNDE DE DEVAM EDECEK
ÇESİAD Yönetim kurulu üyelerinden Sait Tabala ise,  düzenlenecek olan programın çıkış noktasının geçen sene Diyarbakır’da düzenlenen organizasyon olduğunu vurgulayarak “Geçtiğimiz yıl kurbanlarımızı Diyarbakır’da kesmiştik. Çok güzel bir program olmuştu. Aynı programı burada da yapmayı düşündük. Diyarbakır’da ki programdan sonra çıkıp geldik ve o nisanlara bir daha ulaşma imkanımız olmamıştı. Belki burada et dağıtımı bir vesile olacak ve kardeş aile diyaloglarımız devam edecek.” şeklinde konuştu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 13:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493