6 ayda 13 bin yolcu taşındı

Çerkezköy Tren Gar şefliği tarafından 2016 yılı genel istatistikler açıklandı.

6 ayda  13 bin yolcu taşındı
banner301
Çerkezköy Bakış -  Çerkezköy Gar’ından Ağustos ayında 2 bin 107, Eylül’de 2 bin 448, Ekim ayında 2 bin 39, Kasım ayında da 2 bin 497 ve Aralık ayında ise 2 bin 478 olmak üzere toplam 13 bin 102 bilet satıldı. Bu biletlerden  ise TCDD 99 bin 142 TL gelir elde edildi.

5 KATI ÖNGÖRÜLÜYOR

Halkalı-Çerkezköy-Edirne devam ederken, Çerkezköy-Uzunköprü  seferlerini iptal edilmesi ve hala başlamamasına vatandaşlar tepki gösterdi. Çerkezköy’den Uzunköprü’ye gidecek çok sayıda kişinin olduğunu belirten vatandaşlar, yetkililerden bu hattı tekrar açmasını istedi. Hattın başlamasıyla Çerkezköy-Uzunköprü hattının mevcut yolcu sayısı 5 kata kadar artıracağı tahmin ediliyor.

banner287
YOL YAPIMI VAR AÇIKLAMASI

TCDD Yolcu Taşıma Daire Başkanlığı, 2017 yılına ait trenlerden bazılarının TCDD Genel Müdürlüğü’nce yapılan yol bakım, sinyal ve elektrifikasyon modernizasyon çalışmaları nedeniyle daha önce teklif edilen yolcu trenlerine kısıtlama getirilmiştir denildi.

O GÜZERGAHLAR

Tadilat işlemlerinin yapıldığı güzergahlar hakkında da yazı yayınlayan TCDD Yolcu Taşıma Daire Başkanlığı, Halkalı-Çatalca, Çatalca Çerkezköy, Çerkezköy-Muratlı, Edirne Gar sahası, Abalar-Tayyakadın ve Muratlı Pehlivanköy’de yol bakım, makas tebdil ve köprü traves çalışmaları yapıldığını duyruldu. Bu güzergahtaki onarım çalışması nedeniyle Çerkezköy-Uzunköprü seferlerinin de yapılamadığı öğrenildi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hesap
Hesap - 1 yıl Önce

180 günde 13102 kişi. Yani günde yaklaşık 73 kişi. Gerçekten büyük başarı. Çerkezköyden her yarım saatte 3 otobüsün tıklım tıklım gittiği düşünüldüğünde otobüsle bir saatte taşınan yolcunun yarısını bir günde taşımış TCDD. Tren saatleri doğru ayarlansa otobüsle taşınan yolcudan fazlası trenle taşınır ama nedense TCDD otobüs firmalarına çalışıyor.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306