6 derslikli anaokulu için yer teslimi yapıldı

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren SEG Boya Kimya Tekstil İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. tarafından Şehit Mustafa Baykuş İlkokulunun bahçesinde yaptırılacak olan anaokulu için yer teslimi yapıldı.

6 derslikli anaokulu için yer teslimi yapıldı
banner301
Çerkezköy Bakış - Tekirdağ Valiliği, Çerkezköy Kaymakamlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile SEG Boya Kimya Tekstil İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. arasında 16 Mart’ta imzalanan protokol çerçevesinde Şehit Mustafa Baykuş İlkokulunun bahçesinde yapılacak olan 6 derslikli, 12 şubeli anaokulu için yer teslimi yapıldı.

TOPLANTI YAPILDI

Yer teslimi dolayısıyla Çerkezköy Kaymakamlığı’nda Kaymakam Metin Kubilay başkanlığında yapılan toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, SEG Boya Yönetim Kurulu Başkanları Mustafa Gürdal Adal, Saim Buyruk ve yüklenici firma adına Emre Ferah katıldı.

banner287
“FİZİKSEL İMKANLAR HAZIRLANMIŞ OLACAK”

Toplantıda konuşan Kubilay, hayırseverlere eğitime yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür ederek “Anasınıfı eğitimi alan öğrencilerin zihinsel, bilişsel ve motor becerilerinin geliştirilmesi, ilkokula hazırlık yapılması bakımından okul öncesi eğitim alamamış öğrencilere göre çok daha iyi noktada olduğu bilimsel bir gerçektir. Bu nedenle İlçemiz Şehit Mustafa Baykuş İlkokulu bahçesinde yapılacak olan 6 derslikli Anasınıfının, eğitim bölgesi için çok önemli bir kazanım olacağı ve bölgedeki tüm okul öncesi çağındaki öğrencilerin eğitimini tamamlayıp ilkokula başlayacak fiziksel imkânlar hazırlanmış olacaktır” dedi.

“HİZMET VERMEYE BAŞLAYACAK”

Yapılacak olan Anasınıfı ile 240 öğrencinin okul öncesi eğitime katılımının sağlanacağını dile getiren Kubilay “İlçemizin okul öncesi eğitimde okullaşma oranının yüzde 100 olması yolunda çok önemli bir mesafe alınmış olacaktır.” dedi. Tüm katılımcılara teşekkür eden Kubilay, yapılacak olan Anaokulunun 2016-2017 Eğitim Öğretim yılında hizmet vermeye başlayacağını belirtti.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2016, 18:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459